Luis Suárez oslavuje svůj gól, s gratulací spěchá Ángel Correa.

Luis Suárez oslavuje svůj gól, s gratulací spěchá Ángel Correa. | foto: Reuters

Suárez dvěma góly zařídil těsnou výhru Atlética, Valencia remizovala

• 5
Fotbalisté Atlética Madrid zdolali ve španělské lize Eibar 2:1 a tabulku vedou o sedm bodů před Realem, navíc odehráli o zápas méně než nejbližší pronásledovatelé. Šestou výhru v řadě zachránili svěřenci Diega Simeoneho až v závěru utkání z penalty, z níž se podruhé v zápase zapsal mezi střelce Luis Suárez.

Pokutový kop na stadionu Eibaru skóre i otevřel. Domácí poslal ve 12. minutě do vedení srbský brankář Marko Dmitrovič, jenž se ujal role exekutora. Pět minut před koncem úvodního poločasu vyrovnal Suárez, v 89. minutě pak proměnil penaltu po vzoru Antonína Panenky.

S bilancí jedenácti branek v sezoně se Suárez dotáhl v tabulce střelců na vedoucího Lionela Messiho z Barcelony.

SD Eibar - Atlético Madrid 1:2 (1:1)

Branky: 12. Dmitrović - 40. L. Suárez, 89. L. Suárez. Rozhodčí: Melero – Martínez, Baena. ŽK:82. Arbilla - 62. Felipe.

SD Eibar Dmitrović – Pozo, P. Oliveira (C), Arbilla, Bigas – S. Álvarez, Papakouli Diop (90. P. León) – Muto (77. Enrich), Expósito, Inuj – Kike García.

Atlético Madrid Oblak (C) – Savić, J. Giménez, Felipe – Vrsaljko, M. Llorente, Saúl, Lemar (46. Félix), Carrasco – Á. Correa (46. Torreira), L. Suárez (90+2. Kondogbia).

Valencia CF - CA Osasuna 1:1 (0:1)

Branky: 69. U. García - 42. Calleri. Rozhodčí: Hernández – Naranjo, Sánchez. ŽK:60. Wass - 45+1. N. Vidal, 71. Cruz, 77. M. Sánchez.

Valencia CF Doménech – T. Correia, Paulista, Diakhaby, Gayá (C) – Wass, Soler, Račić (59. Musah), Čeryšev (68. Guedes) – Lee Kang-in (58. Gameiro), Gómez.

CA Osasuna Herrera – N. Vidal, Roncaglia, U. García, Cruz – Moncayola (86. Oier) – R. Torres (75. I. Pérez), J. Martínez (75. Barja), Torró, R. García (C) (74. M. Sánchez) – Calleri.