Neymar (vpravo) a Lionel Messi oslavují gól FC Barcelona.

Neymar (vpravo) a Lionel Messi oslavují gól FC Barcelona. | foto: AP

Real i Barcelona doma předvedly obrat, Atlético vyhrálo bez potíží

• 8
Dva nejlepší celky španělské ligy musely ve 21. kole na svém stadionu otáčet skóre. Real Madrid bez potrestaného Cristiana Ronalda rychle prohrával se San Sebastianem, ale nakonec vyhrál vysoko 4:1. Před druhou Barcelonou, jež předvedla obrat s Villarrealem na 3:2, vede Real stále o bod a má zápas k dobru. Třetí Atlético Madrid zvítězilo na hřišti Eibaru 3:1 a na první místo ztrácí dál čtyři body.

Real prohrával už od 64. vteřiny, kdy hosté využili rohový kop. Jenže za dalších 80 vteřin hlavou srovnal Rodríguez a ještě do poločasu dokonal obrat dorážkou Benzemovy střelby stoper Ramos.

Nejlepší střelci

28 gólů - Cristiano Ronaldo (Real Madrid)

22 - Lionel Messi (Barcelona)

15 - Neymar (Barcelona)

12 - Carlos Bacca (Sevilla)

Francouzský útočník Benzema ve druhém poločase dvěma zásahy pojistil vítězství a vylepšil svou bilanci v tomto ligovém ročníku na 11 branek.

Barcelona přerušila Villarrealu sérii osmnácti soutěžních utkání bez prohry. Hned několik šancí měl v úvodním dějství barcelonský útočník Suárez, většina pokusů však nemířila mezi tyče.

Do vedení se nakonec po půlhodině hry dostal Villarreal: Mariova střela by šla vedle branky, Čeryšev ji však v rychlosti usměrnil za Bravova záda. Ruský fotbalista se v této sezoně přímo podílel na gólu Villarrealu podvanácté.

Na konci poločasu domácí vyrovnali. Rafinhovu střelu vyrazil brankář Asenjo pouze k volnému Neymarovi, jenž vstřelil 15. branku v tomto ročníku La Ligy.

Mezi 51. a 55. minutou pak padly tři góly. Nejprve se znovu do vedení dostali zásluhou Vietta hosté, za dvě minuty ale druhý tým tabulky znovu vyrovnal a obrat téměř okamžitě dokonal 22. ligovou trefou v sezoně Messi.

Sevilla porazila Espaňol Barcelona 3:2 a posunula se na čtvrté místo o bod před Valencii. Rozhodl v 89. minutě Iago Aspas.

Pro katalánský celek, který vyřadil Sevillu ve čtvrtfinále Španělského poháru, začalo utkání dobře. Ve 14. minutě fauloval v pokutovém území domácí brankář Beto a nejlepší střelec Espaňolu Stuani se z penalty nemýlil.

Ještě do konce poločasu ale andaluský tým otočil stav. Nejprve se povedenou střelou z velké dálky prezentoval Figueiras, obrat dokonal v 35. minutě po přesném Vidalově pasu Vitolo.

Espaňol šel navíc o pět minut později do oslabení, když gólman Casilla zasáhl míč rukou mimo šestnáctku a dostal červenou kartu.

Hráči Sevilly v druhém poločase dvakrát trefili tyč a nevyužitých šancí následně litovali, v 77. minutě se totiž o vyrovnání postaral Sánchez. Přesto nakonec domácí získali plný počet bodů, když minutu před koncem vstřelil vítězný gól po Baccově přihrávce Aspas.

Výsledky 21. kola: Real Madrid - San Sebastian 4:1 (52. a 76. Benzema, 3. Rodríguez, 37. Ramos - 2. Elustondo), Vallecano - La Coruňa 1:2 (22. Bueno - 10. a 72. z pen. Borges), Eibar - Atlético Madrid 1:3 (89. Piovaccari - 23. a 25. Mandžukič, 7. Griezmann), Granada - Elche 1:0 (56. Córdoba), Vigo - Córdoba 1:0 (56. Nolito), Levante - Bilbao 0:2 (48. a 90. Aduriz), Almería - Getafe 1:0 (44. Méndez), FC Sevilla - Espaňol Barcelona 3:2 (26. Figueiras, 35. Vitolo, 89. Aspas - 15. Stuani z pen., 77. Sánchez), FC Barcelona - Villarreal 3:2 (45. Neymar, 53. Rafinha, 55. Messi - 30. Čeryšev, 51. Vietto). Málaga - Valencia 1:0 (25. Castillejo)