Ezgjan Alioski z Leedsu (vlevo) a Christian Pulisic z Chelsea sledují balon.

Ezgjan Alioski z Leedsu (vlevo) a Christian Pulisic z Chelsea sledují balon. | foto: AP

Vydra nahrál na vítěznou branku, slaví i City. Chelsea gól nedala

• 7
Fotbalisté Manchesteru City ve 28. kole anglické ligy zvítězili na hřišti nováčka Fulhamu 3:0 a vedou neúplnou tabulku o 17 bodů před městským rivalem United, který odehrál o dva zápasy méně. Český útočník Matěj Vydra pomohl asistencí k nečekané venkovní výhře Burnley 2:1 nad Evertonem. Chelsea remizovala bez branek na stadionu dalšího nováčka Leedsu, nevyužila šanci posunout se na třetí místo a zůstala čtvrtá.

Fulham v úvodním poločase odolal náporu favorita, ale City hned na začátku druhé půle nakročili k 17. ligovému vítězství z posledních 18 utkání. Nejprve otevřel skóre Stones a po chybě obrany zvýšil Gabriel Jesus.

Vydařenou čtvrthodinku hostů korunoval proměněnou penaltou Agüero, který se v Premier League trefil poprvé po 14 měsících. Fulham je v tabulce na 18. místě znamenajícím sestup.

Burnley ve 13. minutě poslal do vedení Wood, chvíli nato Vydra posunul míč na McNeila a ten se blýskl krásnou střelou do horního růžku. Po půl hodině hry snížil Calvert-Lewin, ale hosté o první ligovou výhru po pěti kolech nepřišli.

Vydra měl po změně stran dvě velké šance, ale jednou netrefil odkrytou branku a pak ho vychytal gólman Virginia, jenž v první půli vystřídal zraněného Pickforda. Everton v tabulce zůstal šestý, Burnley si polepšilo v boji o záchranu a upevnilo si 15. příčku.

Leeds si v 10. minutě málem vstřelil vlastní gól, když Ayling při snaze o odkop napálil spoluhráče Llorenteho a od něj se míč odrazil do břevna. To na druhé straně o chvíli později trefil také Roberts.

Hostující brankář Mendy, který míč na břevno vytáhnul konečky prstů, podržel Chelsea i po změně stran. Zřejmě nejtěžší zákrok předvedl proti Raphinhovi v 55. minutě. „Blues“ tak ani ve dvanáctém soutěžním utkání pod trenérem Tuchelem neprohráli. Dvanáctý Leeds bodoval po dvou porážkách za sebou.

Crystal Palace zvítězil nad West Bromwichem 1:0, z penalty ve 37. rozhodl Luka Milivojevič.

Páteční předehrávka mezi Newcastlem a Aston Villou vítěze nepřinesla, utkání skončilo 1:1.

Sobotní výsledky 28. kola: Leeds - Chelsea 0:0, Crystal Palace - West Bromwich 1:0 (Milivojevič z pen.), Burnley 1:2 (32. Calvert-Lewin - 13. Wood, 24. McNeil), Fulham - Manchester City 0:3 (47. Stones, 56. Gabriel Jesus, 60. Agüero z pen.).

Páteční výsledek: Newcastle - Aston Villa 1:1 (90.+4 Lascelles - 86. Watkins).

Leeds United - Chelsea FC 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Friend – Beck, Holmes. ŽK:23. T. Roberts, 71. Alioski, 75. Rodrigo.

Leeds United Meslier – Ayling (C), D. Llorente, Struijk, Alioski – Phillips – Raphinha, T. Roberts, Dallas, Harrison (64. Costa) – Bamford (35. Rodrigo, 79. Klich).

Chelsea FC Mendy – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger, Chilwell – Kanté, Jorginho – Zijach (69. Werner), Mount (79. Hudson-Odoi), Pulisic (68. R. James) – Havertz.

Přejít na on-line reportáž

Crystal Palace FC - West Bromwich Albion 1:0 (1:0)

Branky: 37. Milivojević. Rozhodčí: Hooper – Scholes, Eaton. ŽK:53. Eze, 90+1. van Aanholt, 90+3. Cahill - 36. Furlong.

Crystal Palace FC Guaita – J. Ward, Kouyaté, Cahill, van Aanholt – Zaha, Milivojević (C), Riedewald, Eze (74. Schlupp) – Ch. Benteke, J. Ayew (84. A. Townsend).

West Bromwich Albion Johnstone – Furlong, O'Shea, Bartley (C), C. Townsend – Matheus Pereira (63. Robson-Kanu), Gallagher, Yokuşlu, Maitland-Niles, M. Phillips (71. Snodgrass) – Diagne.

Everton FC - Burnley FC 1:2 (1:2)

Branky: 32. Calvert-Lewin - 13. Wood, 24. McNeil. Rozhodčí: Jonathan Moss – Marc Perry, Daniel Robathan. ŽK:37. A. Westwood, 45+2. Lowton, 76. Tarkowski, 85. Pope.

Everton FC Pickford (43. Virginia) – Holgate (73. Coleman), M. Keane, Godfrey – Iwobi, Davies (66. J. King), Allan, A. Gomes, Digne (C) – Calvert-Lewin, Richarlison.

Burnley FC Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Pieters – Gudmundsson (66. Brady), A. Westwood, Brownhill, McNeil – Vydra (78. Jay Rodriguez), Wood.

Fulham FC - Manchester City 0:3 (0:0)

Branky: 47. Stones, 56. Jesus, 60. Agüero. Rozhodčí: Marriner – Ledger, Long.

Fulham FC Aréola – Tete, J. Andersen (C), Adarabioyo, Aina – Anguissa, Reed, Loftus-Cheek (63. A. Mitrović), Lemina (73. Onomah) – Cavaleiro (80. A. Robinson), Lookman.

Manchester City Ederson – Stones, Rúben Dias (75. García), Laporte – Cancelo, Rodri, B. Silva (67. Fernandinho), B. Mendy – F. Torres – Jesus, Agüero (C).