(ilustrační snímek) | foto: Reuters

West Bromwich nasázel QPR sedm branek, Leeds pokračuje beze ztráty

  • 0
Že jsou střelecky potentní, prokázali fotbalisté West Bromwiche ve 3. kole druhé anglické ligy. Do sítě Queens Park Rangers se totiž trefili hned sedmkrát, zatímco jejich soupeř je poslední a zůstává bez bodu.

Dobře si vedl i Leeds, který zvítězil nad Roterhamem 2:0 a v soutěži ještě neztratil. Vyhrál i Millwall, český záložník Jiří Skalák se však na hřišti neobjevil a strávil celé utkání na lavičce.

Anglie, 2. liga
Výsledky 3. kola:
Bristol - Middlesbrough 0:2, Hull - Blackburn 0:1, Ipswich - Aston Villa 1:1, Leeds - Rotherham 2:0, Millwall - Derby 2:1, Reading - Bolton 0:1, Sheffield United - Norwich 2:1, West Bromwich - QPR 7:1, Wigan - Nottingham 2:2, Preston - Stoke 2:2.

Tabulka

Tým Z V R P S B
1. Middlesbrough 4 3 1 0 8:2 10
2. Leeds 3 3 0 0 9:2 9
3. West Bromwich 4 2 1 1 13:7 7
4. Aston Villa 3 2 1 0 7:4 7
5. Bolton 3 2 1 0 5:3 7
6. Swansea 3 2 1 0 3:1 7
7. Nottingham 4 1 3 0 5:4 6
8. Sheffield United 4 2 0 2 5:7 6
9. Millwall 3 1 2 0 4:3 5
10. Blackburn 3 1 2 0 3:2 5
11. Brentford 2 1 1 0 6:2 4
12. Wigan 3 1 1 1 7:7 4
13. Preston 3 1 1 1 3:3 4
14. Derby 3 1 0 2 4:7 3
15. Rotherham 3 1 0 2 2:7 3
16. Ipswich 3 0 2 1 3:4 2
17. Birmingham 3 0 2 1 2:3 2
18. Stoke 3 0 2 1 4:6 2
19. Bristol 3 0 2 1 3:5 2
20. Sheffield Wednesday 2 0 1 1 3:4 1
21. Norwich 3 0 1 2 6:8 1
22. Hull 3 0 1 2 2:5 1
23. Reading 3 0 0 3 1:4 0
24. QPR 3 0 0 3 2:10 0

Nizozemsko
Výsledky 2. kola:
Breda - Graafschap 3:0, Venlo - Ajax Amsterodam 0:1, Almelo - Haag 4:2, Sittard - PSV Eindhoven 1:2.

Tabulka

Tým Z V R P S B
1. PSV Eindhoven 2 2 0 0 6:1 6
2. Almelo 2 1 1 0 5:3 4
3. Ajax Amsterodam 2 1 1 0 2:1 4
4. Alkmaar 1 1 0 0 5:0 3
5. Arnhem 1 1 0 0 5:1 3
6. Heerenveen 1 1 0 0 3:2 3
7. Emmen 1 1 0 0 2:1 3
8. Venlo 2 1 0 1 1:1 3
9. Tilburg 2 1 0 1 1:1 3
10. Graafschap 2 1 0 1 2:3 3
11. Breda 2 1 0 1 3:5 3
12. Excelsior Rotterdam 1 0 1 0 1:1 1
13. Sittard 2 0 1 1 2:3 1
14. Zwolle 1 0 0 1 2:3 0
15. Feyenoord Rotterdam 1 0 0 1 0:2 0
16. Haag 2 0 0 2 3:6 0
17. Utrecht 1 0 0 1 0:4 0
18. Groningen 2 0 0 2 1:6 0

Turecko
Výsledky 2. kola:
Bursaspor - Kayserispor 0:0, Antalyaspor - Konyaspor 3:3, Malatyaspor - Fenerbahce 1:0.

Tabulka

Tým Z V R P S B
1. Malatyaspor 2 2 0 0 4:1 6
2. Kayserispor 2 1 1 0 2:0 4
3. Konyaspor 2 1 1 0 6:5 4
4. Galatasaray 1 1 0 0 3:1 3
5. Basaksehir 1 1 0 0 2:0 3
6. Kasimpasa 1 1 0 0 3:2 3
7. Besiktas 1 1 0 0 2:1 3
8. Trabzonspor 2 1 0 1 3:3 3
9. Fenerbahce 2 1 0 1 2:2 3
10. Sivasspor 2 1 0 1 2:3 3
11. Bursaspor 2 0 1 1 1:2 1
12. Antalyaspor 2 0 1 1 3:5 1
13. Erzurum 1 0 0 1 2:3 0
14. Rizespor 1 0 0 1 2:3 0
15. Akhisar 1 0 0 1 1:2 0
16. Alanyaspor 1 0 0 1 0:1 0
17. Ankaragücü 1 0 0 1 1:3 0
18. Göztepe 1 0 0 1 1:3 0

Polsko
Výsledky 5. kola:
Zabrze - Gdaňsk 0:2, Plock - Gdyně 1:3.

Tabulka

Tým Z V R P S B
1. Poznaň 4 4 0 0 9:1 12
2. Gdaňsk 5 3 2 0 6:1 11
3. Bialystok 4 3 0 1 5:1 9
4. Gliwice 4 3 0 1 7:5 9
5. Zaglebie Lubin 5 3 0 2 7:6 9
6. Kielce 5 2 2 1 7:6 8
7. Legia Varšava 4 2 1 1 6:5 7
8. Zabrze 5 1 3 1 6:6 6
9. Gdyně 5 1 3 1 4:4 6
10. Wisla Krakov 4 1 2 1 3:3 5
11. Vratislav 4 1 1 2 5:5 4
12. Legnica 5 1 1 3 4:8 4
13. Sosnowiec 4 1 0 3 5:8 3
14. Plock 5 0 2 3 5:9 2
15. Cracovia Krakov 5 0 2 3 2:7 2
16. Štětín 4 0 1 3 1:7 1

Rusko
Výsledky 4. kola:
CSKA Moskva - Tula 3:0, FK Krasnodar - Spartak Moskva 0:1, Groznyj - Kazaň 1:1.

Tabulka

Tým Z V R P S B
1. Spartak Moskva 4 3 1 0 3:0 10
2. Orenburg 4 3 0 1 7:2 9
3. Petrohrad 3 3 0 0 4:0 9
4. FK Rostov 3 2 0 1 2:1 6
5. FK Krasnodar 4 2 0 2 4:4 6
6. CSKA Moskva 4 1 2 1 4:2 5
7. Kazaň 4 1 2 1 4:4 5
8. Ufa 3 1 1 1 3:1 4
9. Tula 4 1 1 2 3:5 4
10. Groznyj 4 1 1 2 3:5 4
11. Samara 3 1 1 1 1:3 4
12. Dynamo Moskva 3 0 3 0 2:2 3
13. Machačkala 4 1 0 3 2:7 3
14. Lokomotiv Moskva 3 0 2 1 0:1 2
15. Jekatěrinburg 3 0 1 2 2:4 1
16. Krasnojarsk 3 0 1 2 1:4 1

Belgie
Výsledky 4. kola:
Lokeren - Standard Lutych 0:3, Cercle Bruggy - Waregem 3:1, Waasland-Beveren - St. Truiden 2:2, Kortrijk - Ostende 1:2.

Tabulka

Tým Z V R P S B
1. Anderlecht 4 4 0 0 13:4 12
2. FC Bruggy 3 3 0 0 9:2 9
3. Standard Lutych 4 2 2 0 6:2 8
4. Cercle Bruggy 4 2 2 0 6:3 8
5. Genk 3 2 1 0 7:1 7
6. Antverpy 3 2 1 0 2:0 7
7. Ostende 4 2 0 2 6:9 6
8. Waregem 4 1 2 1 8:6 5
9. Gent 3 1 1 1 7:5 4
10. St. Truiden 4 0 4 0 4:4 4
11. Charleroi 3 1 0 2 5:4 3
12. Waasland-Beveren 4 0 3 1 5:8 3
13. Kortrijk 4 0 1 3 2:9 1
14. Lokeren 4 0 1 3 3:11 1
15. Mouscron 4 0 0 4 1:6 0
16. Eupen 3 0 0 3 3:13 0

Slovensko
Výsledky 5. kola:
Nitra - Trnava 0:0, Michalovce - Senica 1:1 (9. Žofčák - 27. Azankpo), Podbrezová - Zlaté Moravce 3:0 (14. a 70. Viazanko, 54. Breznaník), Žilina - Sereď 2:1 (56. Škvarka, 89. Bozenik - 54. Adekuoroye).

Tabulka

Tým Z V R P S B
1. Slovan Bratislava 4 3 1 0 10:3 10
2. Dunajská Streda 4 3 1 0 11:6 10
3. Ružomberok 4 2 2 0 9:4 8
4. Trnava 5 2 1 2 4:2 7
5. Podbrezová 5 2 1 2 6:6 7
6. Sereď 5 2 1 2 6:8 7
7. Trenčín 3 2 0 1 9:7 6
8. Žilina 4 2 0 2 7:8 6
9. Senica 5 1 2 2 4:8 5
10. Zlaté Moravce 5 1 0 4 5:10 3
11. Nitra 4 0 2 2 4:6 2
12. Michalovce 4 0 1 3 3:10 1

Los Euro 2020: Anglie, Chorvatsko a soupeř z Ligy národů

Česká reprezentace se na ME 2020 utká ve skupině D v Londýně a Glasgow s Anglií, Chorvatskem a vítězem play off off Ligy národů C, jenž vzejde ze čtveřice Skotsko, Norsko, Izrael, Srbsko.

Los mistrovství Evropy

Skupina A (Řím, Baku): Turecko, Itálie, Wales, Švýcarsko. Skupina B (Petrohrad, Kodaň): Dánsko, Finsko, Belgie, Rusko. Skupina C (Amsterdam, Bukurešť): Nizozemsko, Ukrajina, Rakousko, vítěz play off Ligy D. Skupina D (Londýn, Glasgow): Anglie, Chorvatsko, vítěz play off Ligy C, Česko. Skupina E (Bilbao, Dublin): Španělsko, Švédsko, Polsko, vítěz play off Ligy B. Skupina F (Mnichov, Budapešť): vítěz play off Ligy A, Portugalsko, Francie, Německo.

Program českého týmu na Euru

15. června: vítěz Ligy národů C - Česko (Glasgow), 19. června: Chorvatsko - Česko (Glasgow), 23. června: Česko - Anglie (Londýn).

Slavia v Lize mistrů

10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.