Thomas Müller z Bayernu Mnichov se raduje ze vstřelené branky.

Thomas Müller z Bayernu Mnichov se raduje ze vstřelené branky. | foto: AP

Pavlenka dostal tři góly od lídra, Koubek lapil penaltu. Bayern válel

• 6
Čeští fotbalisté Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie nezabránili porážce Werderu Brémy 1:3 na hřišti Mönchengladbachu, lídra německé ligy. Bayern týden po debaklu ve Frankfurtu a odvolání trenéra Nika Kovače deklasovali ve šlágru 11. kola německé ligy 4:0 Dortmund. Brankář Tomáš Koubek přiblížil fotbalisty Augsburgu zneškodněnou penaltou v německé lize k vítězství 1:0 v Paderbornu.

Lewandowski, jenž má na kontě už šestnáct gólů, otevřel skóre v duelu s Dortmundem v 17. minutě a pak s ním pohnul ještě čtvrt hodiny před koncem. Druhý gól před 75 tisíci diváků vstřelil čtyři minuty po přestávce Serge Gnabry a výsledek uzavřel vlastním gólem obránce Mats Hummels, jenž se v létě vrátil do Borussie po tříletém působení v Bayernu.

Mnichovský tým tak vyhrál i druhý zápas pod dočasným koučem Hansem-Dieterem Flickem, ve středu v Lize mistrů zdolal Olympiakos Pireus.

Mönchengladbach má v čele tabulky už čtyřbodový náskok před druhým Lipskem.

Lídr soutěže se dostal do vedení ve 20. minutě, kdy si po standardní situaci připsal hlavou první bundesligový gól Remy Bensebaini. O dvě minuty později vyběhl Pavlenka proti dlouhému nákopu z hloubi pole, u míče byl ale rychleji Marcus Thuram a Patrick Herrmann poslal odražený míč do odkryté brány.

Křídelní hráč Borussie přidal po hodině hry i třetí gól domácích. Ještě předtím ale pohrdl šancí na snížení Davy Klaassen, jehož penaltový pokus doprostřed brány vykopl gólman Yann Sommer. V závěru byl vyloučen po druhé žluté kartě Bensebaini a Werder zkorigoval skóre zásluhou Leonarda Bittencourta.

Brémy prodloužily sérii bez vítězství na sedm ligových zápasů, Mönchengladbach doma vyhrál počtvrté za sebou.

Koubek se vyznamenal v sedmé minutě, když vystihl směr penalty Klause Gjasuly a zabránil mu ve skórování. Vítězný gól Augsburgu padl v 41. minutě díky Philippu Maxovi, který z přímého kopu zakroutil míč ukázkově k tyči. Pro českého gólmana šlo o druhé bundesligové utkání s čistým kontem.

Na závěrečnou čtvrthodinu naskočil do hry v dresu hostů záložník Jan Morávek. Naopak stoper Augsburgu Marek Suchý kvůli zranění znovu chyběl.

Lipsko prohrávalo od 32. minuty, ale do konce prvního poločasu stav otočilo. Nejdříve vyrovnal z penalty Timo Werner a v první minutě nastavení dokonal zvrat Marcel Sabitzer. V závěru druhého poločasu přidali další branky hostů Kevin Kampl a znovu Werner, který je s 11 góly druhým nejlepším střelcem soutěže za Robertem Lewandowským z Bayernu (14). Konečný výsledek stanovil domácí útočník Davie Selke. Hertha prohrála v lize potřetí za sebou.

Schalke doma remizovalo s Düsseldorfem 3:3. Domácí třikrát vedli, ale za hosty vždy odpověděl Rouwen Hennings, jenž zaznamenal hattrick.

Nováček Union Berlín podruhé za sebou zvítězil. Z Mohuče si odvezl výhru 3:2. Union měl po 51 minutách o tříbrankový náskok, o což se dvěma trefami postaral Sebastian Andersson. Domácí, kteří v minulém kole prohráli v Lipsku 0:8, se v závěru přiblížili na rozdíl jediného gólu, ale vyrovnat se jim nepovedlo.

Frankfurt nenavázal na vysoké vítězství 5:1 z minulého kola nad obhájcem titulu Bayernem Mnichov a podlehl ve Freiburgu 0:1. Svou 50. brankou za Eintracht se o to postaral Nils Petersen.

Frankfurt odehrál celý druhý poločas bez vyloučeného Gelsona Fernandese, v úplném závěru navíc viděl červenou kartu i stoper David Abraham. Freiburg se na čtvrtém místě bodově dotáhl na druhé Lipsko i třetí Bayern.

Výsledky 11. kola německé ligy: Hertha Berlín - Lipsko 2:4 (32. Mittelstädt, 90.+2 Selke - 38. z pen. a 90.+1 Werner, 45.+1 Sabitzer, 86. Kampl), Mohuč - Union Berlín 2:3 (81. Onisiwo, 90.+4 Brosinski - 45.+3 a 51. Andersson, 30. Ingvartsen), Paderborn - Augsburg 0:1 (41. Max), Schalke - Düsseldorf 3:3 (33. Caligiuri, 67. Kabak, 79. Serdar - 62. z pen., 74. a 85. Hennings), Bayern Mnichov - Dortmund 4:0 (17. a 76. Lewandowski, 47. Gnabry, 80. vlastní Hummels), Mönchengladbach - Brémy 3:1 (22. a 59. Herrmann, 20. Bensebaini - 90.+3 Bittencourt), Wolfsburg - Leverkusen 0:2 (25. Bellarabi, 90.+6 Paulinho), Freiburg - Eintracht Frankfurt 1:0 (77. Petersen).

18.Paderborn1111911:264

Bayern Mnichov - Borussia Dortmund 4:0 (1:0)

Branky: 17. Lewandowski, 47. Gnabry, 76. Lewandowski, 80. Hummels. Rozhodčí: Zwayer – Schiffner, Thielert. ŽK:67. Coman, 90. Kimmich - 64. Reus.

Bayern Mnichov Neuer (C) – Pavard, Javi Martínez, Alaba, A. Davies – Goretzka (72. Th. Alcântara), Kimmich – Coman (75. Perišić), T. Müller, Gnabry (70. Coutinho) – Lewandowski.

Borussia Dortmund Bürki – Hakimí, Akanji, Hummels (C), N. Schulz – Witsel, Weigl (61. Alcácer) – Sancho (36. Guerreiro), Brandt, T. Hazard – M. Götze (61. Reus).

1. FSV Mohuč 05 - 1. FC Union Berlín 2:3 (0:2)

Branky: 81. Onisiwo, 90+4. Brosinski - 30. Brosinski, 45+3. Andersson, 52. Andersson. Rozhodčí: Osmers – Gorniak, Kempter. ŽK:42. St. Juste - 4. Andrich, 49. Parensen, 69. Polter, 73. Friedrich. Diváci: 28 000.

1. FSV Mohuč 05 Zentner – Brosinski, St. Juste, Niakhaté, Aaron Martín – Öztunali (52. Maxim, 77. Burkardt), E. Fernandes, Baku – Szalai, Boëtius (61. Onisiwo), Quaison.

1. FC Union Berlín Gikiewicz – Friedrich, Schlotterbeck (33. Parensen), Subotić – Trimmel, Andrich, Gentner, Lenz – Ingvartsen, Andersson (88. Ujah), Polter (76. Kroos).

FC Schalke 04 - Fortuna Düsseldorf 3:3 (1:0)

Branky: 33. D. Caligiuri, 67. Kabak, 79. Serdar - 62. Hennings, 74. Hennings, 85. Hennings. Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Achmüller. ŽK:61. McKennie, 79. Serdar - 53. Morales, 76. Fink, 89. Hoffmann, 90+2. K. Ayhan.

FC Schalke 04 Nübel – Kenny, Kabak, McKennie, Oczipka – Harít, Mascarell, D. Caligiuri – Serdar – Raman (70. Matondo), Schöpf (75. Uth).

Fortuna Düsseldorf Steffen – Zimmer (71. Thommy), K. Ayhan, Hoffmann, Nuhu, Gießelmann – Zimmermann, Morales (90+2. Sobottka), Bodzek (75. Fink), Kownacki – Hennings.

Hertha BSC - RB Lipsko 2:4 (1:2)

Branky: 32. Mittelstädt, 90+2. Selke - 38. Werner, 45+1. Sabitzer, 86. Kampl, 90+1. Werner. Rozhodčí: Storks – Siewer, Grudzinski – Unger.. ŽK:23. Mittelstädt, 90+4. Darida - 17. Ilsanker. Diváci: 48532.

Hertha BSC Jarstein – Stark (78. Selke), Boyata, Rekik – Klünter, Löwen, Darida, Mittelstädt – M. Wolf (C) (74. Ibišević), Dilrosun, Lukebakio (88. Leckie).

RB Lipsko Gulácsi – Mukiele (79. Ampadu), Ilsanker (54. Kampl), Upamecano, Klostermann – Sabitzer, Laimer, Demme (C), Forsberg (73. Nkunku) – Y. Poulsen, Werner.

SC Paderborn 07 - FC Augsburg 0:1 (0:1)

Branky: 41. Max. Rozhodčí: Fritz. ŽK:84. Collins - 67. Jedvaj, 88. Morávek, 90+1. Max.

SC Paderborn 07 Zingerle – Jans (79. Zolinski), Kilian, Schonlau, Collins – Gjasula (C) (60. Michel) – Vasiliadis, Sabiri – Pröger, Mamba, Holtmann (46. Antwi-Adjei).

FC Augsburg Koubek – Max, Uduokhai, Jedvaj, Framberger – Baier (75. Morávek), R. Khedira – Vargas, Niederlechner (86. Córdova), Richter – Finnbogason (90+2. Gouweleeuw).

Borussia Mönchengladbach - Werder Brémy 3:1 (2:0)

Branky: 20. Binsibajní, 22. Herrmann, 59. Herrmann - 90+3. Bittencourt. Rozhodčí: Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann. ŽK:14. Elvedi, 25. Lainer, 52. Binsibajní, 70. Herrmann - 38. Veljković, 57. Şahin, 75. Klaassen, 81. Friedl. ČK:87. Binsibajní.

Borussia Mönchengladbach Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Kramer (34. J. Hofmann), Zakaria – Herrmann, Bénes (58. Neuhaus), Thuram – Pléa (81. Stindl).

Werder Brémy Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, Langkamp, Friedl (81. Sargent) – M. Eggestein, Şahin (73. Goller), Klaassen – Bittencourt, Osako, Rašica.

VfL Wolfsburg - Bayer Leverkusen 0:2 (0:1)

Branky: 25. Bellarabi, 90+5. Paulinho. Rozhodčí: Gräfe – Sinn, Neitzel-Petersen. ŽK:45+1. Joao Victor, 83. Tisserand - 27. Volland, 90+2. Hrádecký.

VfL Wolfsburg Pervan – Knoche (84. Nmecha), Tisserand, Bruma – Guilavogui (C), William, Arnold, Roussillon – Joao Victor (62. Brekalo), Klaus (75. Steffen) – Weghorst.

Bayer Leverkusen Hrádecký – Wendell, S. Bender, Tah, Weiser – Demirbay (90. Paulinho), Aránguiz – Amiri, Havertz (41. Baumgartlinger), Bellarabi (46. Diaby) – Volland (C).

SC Freiburg - Eintracht Frankfurt 1:0 (0:0)

Branky: 77. Petersen. Rozhodčí: Dr. Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp. ŽK:74. Höler - 26. G. Fernandes, 90+4. D. Abraham. ČK:90+10. Grifo - 45+1. G. Fernandes, 90+6. D. Abraham.

SC Freiburg Flekken – Schmid, Lienhart, Heintz, Günter (C) – Sallai (76. Kwon Čang-hoon), Höfler, Koch, Grifo (57. Waldschmidt) – Höler (90+4. Schlotterbeck), Petersen.

Eintracht Frankfurt Rönnow – D. Abraham (C), Hinteregger, N'Dicka – G. Fernandes – Durm (83. André Silva), Kamada (67. Gaćinović), Sow, Kostić – Paciência (46. Kohr), Dost.