Fotbalisté Borussie Dortmund slaví gól do sítě Stuttgartu. | foto: AP

Český den v Německu: Kadeřábek má dvě asistence, Pavlenka vychytal nulu

• 0
Fotbalisté Borussie Dortmund se usídlili v čele tabulky německé ligy a hrají ve velké pohodě. V osmém kole jasně zvítězili na hřišti Stuttgartu 4:0. Český reprezentant Pavel Kadeřábek pomohl dvěma asistencemi Hoffenheimu k vítězství 3:1 proti Norimberku, za který nastoupil Ondřej Petrák. Brémám pomohl čistým kontem k výhře nad Schalke gólman Jiří Pavlenka, nastoupil i Theo Gebre Selassie.

Dortmund vedl už od třetí minuty, kdy míč do brány se štěstím dopravil obránce Sancho. Za dvacet minut přidali v krátkém sledu góly Reus a Alcácer, pro kterého to byl desátý zásah z posledních šesti utkání, která včetně reprezentace odehrál.

V 85. minutě přidal čtvrtý gól střídající Phillip a Dortmund díky další výhře setrvává v čele německé ligy.

Kadeřábek zažehnal zdravotní potíže, kvůli kterým přišel o úterní zápas národního týmu na Ukrajině. A uzdravil se natolik, že odehrál jeden z nejlepších zápasů v dresu Hoffenheimu.

Do vedení se ale dostal Norimberk z penalty. Kadeřábek se snažil o vyrovnání, ale brankáře neprostřelil, v nastavení pak jeho dobrý centr nezužitkoval spoluhráč. V úvodu druhé půle už ale Kadeřábkovu přihrávku využil střelou z voleje Nelson.

O chvíli později český bek našel Demirbaye, který ještě sklepl míč na Nelsona a ten druhým gólem otočil skóre. V 67. minutě pak Kadeřábek poslal další centr na zadní tyč, kde Szalai hlavou potvrdil vítězství.

Čtyři důležité zákroky si připsal český gólman Jiří Pavlenka v brance Brém, které na stadionu Schalke triumfovali 2:0.

Německá liga, 8. kolo: Augsburg - Lipsko 0:0, Leverkusen - Hannover 2:2 (34. Bender, 90.+4 Bellarabi - 26. Muslija, 55. Felipe), Norimberk - Hoffenheim 1:3 (18. Behrens z pen. - 49. a 57. Nelson, 67. Szalai), Stuttgart - Dortmund 0:4 (3. Sancho, 23. Reus, 25. Alcácer, 85. Philipp), Wolfsburg - Bayern Mnichov 1:3 (63. Weghorst - 30. a 48. Lewandowski, 72. Rodríguez), Schalke - Brémy 0:2 (43. a 66. M. Eggestein).

FC Augsburg - RB Lipsko 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Welz – Foltyn, Thomsen. ŽK:66. Caiuby, 77. Ku Ja-Čeol - 29. Ilsanker, 45+3. Y. Poulsen, 54. Konaté, 79. Halstenberg, 90+3. Sabitzer. Diváci: 28 703.

FC Augsburg Luthe – Max, Hinteregger, Gouweleeuw, Schmid – Baier (C), R. Khedira – Caiuby, Hahn – Finnbogason (58. Ku Ja-Čeol), Gregoritsch (90+3. Danso).

RB Lipsko Gulácsi – Halstenberg, Orban (C), Konaté, Mukiele (82. Klostermann) – Kampl (86. Sabitzer), Demme, Ilsanker – Werner (71. Cunha), Augustin, Y. Poulsen.

Bayer Leverkusen - Hannover 96 2:2 (1:1)

Branky: 34. L. Bender, 90+4. Bellarabi - 26. Muslija, 55. Felipe. Rozhodčí: Ittrich – Grudzinski, Thielert, Siewer. ŽK:50. Weiser - 6. Felipe, 72. Schwegler, 79. Esser, 84. Albornoz. ČK:58. Felipe.

Bayer Leverkusen Hradecky – S. Bender, Weiser (74. Bailey), Wendell, Tah – L. Bender, Kohr (64. Kiese Thelin) – Havertz, Alario, Volland (74. Bellarabi) – Brandt.

Hannover 96 Esser – Felipe, Albornoz, Elez – Anton, Schwegler (80. Bakalorz), Haraguči, Walace – Muslija (67. Ostrzolek), Wood (59. Wimmer), Füllkrug.

1. FC Norimberk - TSG 1899 Hoffenheim 1:3 (1:0)

Branky: 18. Behrens - 49. Nelson, 57. Nelson, 67. Szalai. ŽK:36. Valentini, 38. Misidjan, 45+3. Löwen - 33. Grillitsch, 63. Vogt.

1. FC Norimberk Mathenia – Valentini, Margreitter, Petrák, Mühl, Bauer – Palacios (66. Kerk), Löwen, Behrens – Ishak (40. Knöll), Misidjan (86. Kubo).

TSG 1899 Hoffenheim Baumann – Kadeřábek, Bičakčić, Vogt, Nuhu (68. Akpoguma), N. Schulz – Demirbay, Grillitsch (46. Szalai), Kramarić – Joelinton, Nelson (70. Hoogma).

VfB Stuttgart - Borussia Dortmund 0:4 (0:3)

Branky: 3. Sancho, 23. Reus, 25. Alcácer, 85. Philipp.

VfB Stuttgart Zieler – Maffeo (78. Beck), Baumgartl, Pavard, Emiliano Insúa – Ascacibar – Thommy (69. Akolo), G. Castro (46. Badstuber), Gentner, N. González – Mario Gómez.

Borussia Dortmund Bürki – Ł. Piszczek, A. Diallo, Zagadou, Hakimí – Delaney, Witsel – Sancho, Reus (80. M. Götze), Bruun Larsen (66. Pulisic) – Alcácer (46. Philipp).

VfL Wolfsburg - Bayern Mnichov 1:3 (0:1)

Branky: 63. Weghorst - 30. Lewandowski, 48. Lewandowski, 72. James Rodríguez. Rozhodčí: Winkmann – Bandurski, Blos. ŽK:35. Arnold, 81. Weghorst - 33. Th. Alcântara, 44. Robben, 88. Neuer. ČK:57. Robben.

VfL Wolfsburg Casteels (C) – William, Knoche, Brooks, Roussillon – Arnold, Rexhbecaj (71. Malli), Gerhardt – Steffen (60. Mehmedi), Weghorst, Brekalo (60. Ginczek).

Bayern Mnichov Neuer (C) – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba (46. Rafinha) – Javi Martínez – Robben, Th. Alcântara, James Rodríguez (84. Sanches), Gnabry (66. Goretzka) – Lewandowski.

FC Schalke 04 - Werder Brémy 0:2 (0:1)

Branky: 43. M. Eggestein, 65. M. Eggestein. Rozhodčí: Ch. Dingert. ŽK:25. Mendyl - 40. Kainz, 61. Şahin, 71. M. Eggestein, 90. Klaassen.

FC Schalke 04 Fährmann (C) – Mendyl (46. Uth), Naldo, Sané, D. Caligiuri – Mascarell (63. Di Santo) – Harít (69. Serdar), Bentaleb, McKennie, Schöpf – Burgstaller.

Werder Brémy Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Augustinsson – M. Eggestein, Şahin (78. Möhwald), Klaassen – Osako (56. Langkamp), M. Kruse, Kainz (55. C. Pizarro).