VYROVNÁNO. Gól na 1:1 vstřelil v utkání Bayernu s Dortmundem domácí Robert...

VYROVNÁNO. Gól na 1:1 vstřelil v utkání Bayernu s Dortmundem domácí Robert Lewandowski. | foto: AP

Bayern Mnichov otočil zápas s Dortmundem, Darida dal vítězný gól

• 18
Prohrávali, ale fotbalisté Bayernu Mnichov nakonec sledovaný zápas 10. kola německé ligy proti Borussii Dortmund ovládli. Po vítězství 2:1 si navíc upevnili vedení v tabulce. V dresu Freiburgu zaznamenal vítězný gól český reprezentant Vladimír Darida.

Po půlhodině zápasu mezi Bayernem a Dortmundem po přesném Aubameyangově centru otevřel skóre dortmundský záložník Reus. Německý reprezentant vstřelil svůj 68. bundesligový gól, z toho teprve druhý hlavou.

Gólman Neuer v brance Bayernu Mnichov v lize inkasoval po 688 minutách.

Svěřenci trenéra Guardioly však dokázali duel otočit. Nejprve v 72. minutě přízemní střelou gólmana Weidenfellera překonal Lewandowski, ještě v minulé sezoně hráč Dortmundu.

V 85. minutě fauloval ve vápně obránce Subotič a Robben nařízenou penaltu s přehledem proměnil. Dortmund poprvé od jara 2000 prohrál pět ligových duelů za sebou a v tabulce je na sestupovém 17. místě.

Před Dortmund se vyhoupl i Freiburg, který vyhrál 1:0 nad Kolínem nad Rýnem. Utkání rozhodl český reprezentant Darida, jenž proměnil penaltu.

Český záložník rozhodl o premiérové výhře Freiburgu pět minut po změně stran, když ze značky pokutového kopu potrestal hraní rukou domácího Mavraje. V této sezoně skóroval už potřetí.

Pokračuje vydařená série Wolfsburgu. Tentokrát vyhrál na hřišti Stuttgartu 4:0.

V 15. minutě duelu se po nedorozumění domácích do šance dostal Perišič a přízemní střelou překonal gólmana Kirschbauma.

Stuttgart mohl ve 38. minutě vyrovnat, Sararer však trefil břevno a pak už znovu úřadovali hosté.

Na konci poločasu našel De Bruyne z přímého kopu Knocha a dvaadvacetiletý obránce si připsal premiérový gól v tomto ročníku. Ve druhém dějství se prosadili ještě De Bruyne a Perišič.

Adam Hloušek v dresu Stuttgartu odehrál posledních 11 minut.

Hamburk s Jaroslavem Drobným v brance porazil Leverkusen 1:0. Poprvé v sezoně tak vyhrál na domácím hřišti. Duel rozhodl ve 26. minutě z pokutového kopu kapitán Van der Vaart.

V nastavení mohl vyrovnat Bellarabi, trefil však tyč. K utkání nemohl nastoupit hamburský Petr Jiráček kvůli zranění kolena.

Brémy otočily zásluhou dvou branek Di Santa zápas v Mohuči a po výhře 2:1 oslavily premiérový tříbodový zisk v tomto bundesligovém ročníku. Český obránce Theodor Gebre Selassie odehrál za Werder celé utkání.

Frankfurt prohrál 0:1 na půdě Hannoveru, v 88. minutě rozhodl vlastním gólem Madlung. Útočník Václav Kadlec, který ve středu skóroval v poháru, se do základní sestavy Eintrachtu opět nedostal a do zápasu naskočil v 71. minutě.

Třetí výhrou ze čtyř zápasů potvrdili fotbalisté Schalke zlepšení pod novým trenérem Di Matteem. V páteční předehrávce na domácím hřišti zdolali Augsburg 1:0, svým výkonem však příliš nepřesvědčili.

Schalke využilo svou jedinou velkou šanci v zápase díky nizozemskému kanonýrovi Huntelaarovi, který ve 37. minutě vstřelil svůj čtvrtý bundesligový gól v sezoně.

Šanci mu připravil skvělým sólem Učida, jenž v týdnu prodloužil s klubem smlouvu o tři roky.

Výsledky 10. kola: Bayern Mnichov - Dortmund 2:1 (72. Lewandowski, 85. Robben z pen. - 31. Reus), Hamburk - Leverkusen 1:0 (26. Van der Vaart z pen.), Hannover - Eintracht Frankfurt 1:0 (88. vlastní Madlung), Mohuč - Brémy 1:2 (3. Okazaki - 44. a 49. Di Santo), Stuttgart - Wolfsburg 0:4 (15. a 88. Perišič, 45.+1 Knoche, 48. De Bruyne), Schalke - Augsburg 1:0 (37. Huntelaar), Mönchengladbach - Hoffenheim 3:1 (32. a 52. Herrmann, 12. Hahn - 30. Modeste), Kolín nad Rýnem - Freiburg 0:1 (50. Darida z pen.), Paderborn - Hertha Berlín 3:1 (28. Bakalorz z pen., 52. Kachunga, 70. Meha - 41. Kalou)..