Iago, obránce Augsburgu, vyváží míč před Silasem Wamangitukou ze Stuttgartu.

Iago, obránce Augsburgu, vyváží míč před Silasem Wamangitukou ze Stuttgartu. | foto: AP

Stuttgart ovládl souboj sousedů v tabulce, Darida nezabránil porážce

• 0
Fotbalisté Bielefeldu doma porazili v 15. kole německé ligy Herthu Berlín 1:0. Český záložník Vladimír Darida nastoupil v základní sestavě hostů, v 72. minutě ho vystřídal Luca Netz.

Jedinou branku utkání vstřelil v 64. minutě Reinhold Yabo. Bielefeld se ziskem tří bodů dostal mimo sestupové příčky na 15. pozici, Hertha je dvanáctá.

Stuttgart vyhrál 4:1 v Augsburgu a vystřídal ho na 10. místě v tabulce. Čeští hráči domácího týmu Tomáš Koubek a Marek Suchý do zápasu nezasáhli.

Na vysokém vítězství Stuttgartu se podíleli čtyři různí střelci, jednou se trefil i nejlepší střelec nováčka soutěže Silas Wamangituka. Za Augsburg skóroval pouze Marco Richter, který pak v 76. minutě viděl červenou kartu.

Nedělní výsledky 15. kola: Augsburg - Stuttgart 1:4 (46. Richter - 10. González z pen., 29. Wamangituka, 61. Castro, 87. Didavi), Bielefeld - Hertha Berlín 1:0 (64. Yabo).

FC Augsburg - VfB Stuttgart 1:4 (0:2)

Branky: 46. Richter - 10. N. González, 29. Wamangituka, 61. G. Castro, 87. Didavi. Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Wessel.. ŽK:23. Gruezo, 73. Richter - 50. Endo. ČK:76. Richter.

FC Augsburg Gikiewicz – Oxford, R. Khedira (46. Gregoritsch), Uduokhai – D. Caligiuri, Strobl, Gruezo (66. Hahn), Iago (66. Gumny) – Richter, Niederlechner (86. Sarenren-Bazee), Vargas (66. Pedersen).

VfB Stuttgart Kobel – Stenzel, Anton, Kempf, Sosa – G. Castro (77. Förster), Endo (90. Klement), Mangala – Wamangituka (86. Kalajdžić), Klimowicz (77. Didavi), N. González (86. Coulibaly).

DSC Arminia Bielefeld - Hertha BSC 1:0 (0:0)

Branky: 64. Yabo. Rozhodčí: Winkmann – Bandurski, Blos. ŽK:26. Laursen - 51. Pekarík.

DSC Arminia Bielefeld Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Laursen (76. Lucoqui) – Doan (90+4. Soukou), Kunze, Hartel (90+4. Maier), Yabo (87. Gebauer) – Klos (C), Córdova (76. Schipplock).

Hertha BSC Schwolow – Pekarík (72. Zeefuik), Stark (C), Alderete, Plattenhardt (46. Ngankam, 65. K. Piątek) – Darida (72. Netz), Tousart, Guendouzi – Lukebakio, J. Córdoba, Mittelstädt.