Mario Mandžukič (vpravo) z Juventusu v souboji s Federicem Pelusem ze Sassuola.

Mario Mandžukič (vpravo) z Juventusu v souboji s Federicem Pelusem ze Sassuola. | foto: AP

Soupeř Sparty porazil Bergamo, náskok v čele tabulky si drží Juventus

• 5
Fotbalisté Juventusu zvítězili ve 29. kole italské ligy nad Sassuolem 1:0. Tedy nad soupeřem, který je v říjnu jako poslední dokázal porazit. Lazio Řím, které je soupeřem Sparty v Evropské lize, porazilo Bergamo 2:0. Oba góly dal útočník Klose.

Lazio udělalo oproti čtvrtečnímu osmifinále Evropské ligy se Spartou devět změn v sestavě. Na svém místě zůstali jen brankář Marchetti a stoper Hoedt.

První poločas přinesl jedinou větší šanci, kterou si vypracovali hosté z Bergama, D’Alessandro však trefil tyč. V 68. minutě se do první vážné příležitosti dostalo Lazio a německý útočník Klose oslavil premiérový ligový gól v sezoně.

Vzápětí mohl vyrovnat Cigarini, těsně však minul Marchettiho branku. V páté minutě nastavení pojistil výhru domácích Klose a Lazio po třech zápasech naplno bodovalo. Bergamo čeká na vítězství už 14 zápasů.

Lazio hrálo v sestavě Marchetti - Gabarrón, Mauricio, Hoedt, Braafheid - Cataldi (73. Biglia), Onazi (81. Parolo) - Anderson, Mauri, Kishna (58. Keita) - Klose.

Zápas prvního Juventusu se sedmým týmem tabulky rozhodl ve 36. minutě gól Dybaly, který skóroval technickou střelou z hranice šestnáctky..

Sassuolo mělo před zápasem na kontě sérii tří výher, ale Buffona nepřekonalo. Turínský klub tak udělal další krok za pátým titulem za sebou.

AS Řím vyhrálo poosmé za sebou. V Udine vyhrál 2:1 a z třetího místa ztrácí osm bodů na vedoucí Juventus.

Římané měli na hřiště Udine od začátku převahu a po čtvrthodině hry ji zužitkoval sedmým gólem v sezoně Džeko. Krátce po změně stran mohl zvýšit střídající Zapata, jeho pokus ale skončil na tyči.

Do dvoubrankového vedení se tak hosté dostali až v 74. minutě, kdy Florenci přesně zakončil po Pjaničově přihrávce. Bosenský reprezentant je jediným hráčem, který si dokázal v posledních dvou sezonách Serie A připsat deset a více asistencí.

V závěru pouze zkorigoval stav Fernandes a Udine je pouze čtyři body nad sestupovou hranicí.

Fiorentina měla duel s Hellasem dobře rozehraný, od 40. minuty vedla zásluhou Zárateho. V druhé půli byli ale aktivnější hosté a dočkali se vyrovnání, když se po Emanuelsonově rohovém kopu hlavou prosadil Pisano.

Záchranářský souboj nováčků Carpi a Frosinone dopadl lépe pro domácí. O jejich výhře 2:1 rozhodl v poslední minutě z penalty De Guzmán, který v Carpi hostuje z Neapole.

Výsledky 29. kola: Juventus Turín - Sassuolo 1:0 (36. Dybala), Empoli - Sampdoria Janov 1:1 (82. Laurini - 42. Quagliarella), Inter Milán - Boloňa 2:1 (72. Perišič, 76. D’Ambrosio - 90. Brienza), Chievo - AC Milán 0:0, Carpi - Frosinone 2:1 (27. Bianco, 90. De Guzmán z pen. - 72. Dionisi), FC Janov - FC Turín 3:2 (20. a 45.+2 Cerci obě z pen., 66. Rigoni - 4. a 15. Immobile), Fiorentina - Hellas Verona 1:1 (40. Zárate - 86. Pisano), Udine - AS Řím 1:2 (85. Fernandes - 15. Džeko, 74. Florenzi), Lazio Řím - Bergamo 2:0 (67. a 90.+5 Klose), Palermo - Neapol 0:1 (23. Higuaín z pen.)..