Matias Vecino z Interu (uprostřed) se snaží odehrát míč před Lucasem Bigliou z...

Matias Vecino z Interu (uprostřed) se snaží odehrát míč před Lucasem Bigliou z AC Milán. | foto: AP

Výhru Interu vystřelil v milánském derby Icardi, Iličič dal hattrick

• 0
Milánské derby, to bylo drama až do konce. Jediný gól utkání vstřelil ve druhé minutě nastavení Mauro Icardi, fotbalisté Interu tak v 9. kole italské ligy porazili městského rivala AC 1:0. Lazio Řím vyhrálo na hřišti Parmy 2:0 a v tabulce mu patří čtvrté místo. Vítězství Bergama 5:1 na půdě posledního Chieva zařídil hattrickem Josip Iličič. Frosinone remizovalo v souboji nováčků s Empoli 3:3.

Jediná branka šlágru kola vzešla z nenápadné akce. Z pravé strany centroval Vrsaljko, Icardi přetlačil ve vzdušném souboji jednoho ze stoperů a poslal míč hlavou do sítě.

Inter tak vyhrál v součtu s Ligou mistrů šesté utkání po sobě a v tabulce Serie A je třetí, zato AC se trápí a je až na neuspokojivé dvanácté příčce.

Rozhodující moment vyrovnaného utkání mezi Parmou a Laziem přišel v 80. minutě, kdy Gagliolo podkopl ve vápně Berishu a Římané dostali výhodu pokutového kopu. Ten proměnil střelou pod břevno Immobile a připsal si šestý zásah v sezoně.

Pojistku pro Lazio přidal v nastaveném čase po rychlém brejku do otevřené obrany střídající Correa. Lazio porazilo Parmu popáté za sebou.

V zápase Chieva s Bergamem se autor tří branek Iličič poprvé trefil v 28. minutě střelou z dvaceti metrů, kterou zvýšil na 2:0 pro Atalantu. Od 40. minuty navíc domácí hráli v deseti, když musel po druhé žluté kartě ze hřiště obránce Barba.

Slovinský reprezentant dovršil druhý hattrick v Serii A slepenými góly po změně stran. Nejprve v 50. minutě znovu skóroval zpoza pokutového území a o dvě minuty později zblízka poslal do sítě Gosensův centr. Pátou branku přidal Gosens, za domácí zkorigoval skóre z penalty Birsa.

Frosinone proti Empoli dvakrát vedlo, na první ligovou výhru v sezoně mu to ale nestačilo. Na konečných 3:3 vyrovnal v 79. minutě při debutu v dresu Empoli střídající Ucan. Po remíze zůstaly oba celky na sestupových pozicích.

Zraněný český záložník Ladislav Krejčí chyběl v nominaci Boloni při domácí remíze 2:2 s FC Turín.

Italská liga, 9. kolo: Frosinone - Empoli 3:3 (52. z pen. a 63. Ciofani, 8. vlastní Silvestre - 32. Zajc, 48. Silvestre, 79. Ucan), Boloňa - FC Turín 2:2 (59. Santander, 77. Calabresi - 14. Falqué, 54. Baselli), Chievo - Bergamo 1:5 (84. Birsa z pen. - 28., 50. a 52. Iličič, 25. De Roon, 72. Gosens), Parma - Lazio Řím 0:2 (81. Immobile z pen., 90.+3 Correa), Fiorentina - Cagliari 1:1 (60. Veretout z pen. - 70. Pavoletti), Inter Milán - AC Milán 1:0 (90.+2 Icardi), Sampdoria Janov - Sassuolo 0:0.

UC Sampdoria - US Sassuolo Calcio 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Fourneau – Vuoto, Gori. ŽK:21. J. Andersen, 54. É. Barreto - 6. Marlon, 34. Di Francesco, 64. D. Berardi.

UC Sampdoria Audero – Bereszyński, Tonelli, J. Andersen, Murru – Praet, Ekdal, É. Barreto – Defrel (63. Caprari), G. Ramírez (76. Saponara), Quagliarella (88. Kownacki).

US Sassuolo Calcio Consigli – Marlon, Magnani, G. M. Ferrari – Lirola, Bourabia, Magnanelli (C), Di Francesco (72. Sensi) – D. Berardi, Babacar (82. Matri), Djuričić (66. Adjapong).

Parma Calcio 1913 - S. S. Lazio 0:2 (0:0)

Branky: 81. Immobile, 90+4. Correa. Rozhodčí: M. Fabbri. ŽK:32. Gobbi, 46. Siligardi - 30. Lucas Leiva, 50. Alberto, 88. S. Milinković-Savić.

Parma Calcio 1913 Sepe – Gobbi, Gagliolo, Alves, Iacoponi – Štulac, L. Rigoni – Di Gaudio (68. Biabiany), Siligardi (79. Ciciretti), Barillà – Inglese (57. Ceravolo).

S. S. Lazio Strakoša – Radu, Acerbi, Luiz Felipe, Lucas Leiva (57. Valon Beriša) – Patric (90+1. Marušić), Parolo, S. Milinković-Savić – Lulić, Immobile, Alberto (57. Correa).

ACF Fiorentina - Cagliari Calcio 1:1 (0:0)

Branky: 60. Veretout - 69. Pavoletti. Rozhodčí: Giacomelli – Caliari, Lanotte. ŽK:42. Ionita, 59. Barella.

ACF Fiorentina Lafont – Milenković, Pezzella, Hugo, Biraghi – E. Fernandes, Veretout, Gerson (78. Eysseric) – Chiesa, Simeone (86. Vlahović), Pjaca (71. Mirallas).

Cagliari Calcio Cragno – Faragò, Pisacane, Ceppitelli, Padoin – Ionita, Bradarić, Barella – Pedro – L. Castro (90. Dessena), Cerri (62. Pavoletti).

Inter Milán - AC Milán 1:0 (0:0)

Branky: 90+2. Icardi. Rozhodčí: Guida – Meli, Passeri. ŽK:75. Politano, 90+4. Baldé - 20. Biglia, 44. Çalhanoğlu, 45+2. Calabria, 61. Suso, 90+1. Bakayoko.

Inter Milán Handanovič – Vrsaljko, de Vrij, Škriniar, Asamoah – Brozović, Vecino – Politano (82. Candreva), Nainggolan (30. Valero), Perišić (70. Baldé) – Icardi (C).

AC Milán G. Donnarumma – Calabria (90+2. Abate), Musacchio, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Kessié (84. Bakayoko), Biglia, Bonaventura – Suso, Higuaín, Çalhanoğlu (74. Cutrone).

Frosinone Calcio - Empoli FC 3:3 (1:1)

Branky: 8. Silvestre, 54. Ciofani, 63. Ciofani - 32. Zajc, 48. Silvestre, 79. Uçan. Rozhodčí: Daniele Orsato – Lorenzo Manganelli, Mauro Vivenzi. ŽK:88. Molinaro, 90+1. Ciano - 6. Zajc, 69. Maietta, 86. Binnásir.

Frosinone Calcio Sportiello – Ariaudo, M. Capuano, Goldaniga – F. Zampano, Maiello (81. Gori), Ciano, Chibsah, Molinaro – Ciofani, J. Campbell (65. Vloet).

Empoli FC Provedel – Di Lorenzo, Maietta, Silvestre, Antonelli (78. Pasqual) – Acquah, Capezzi (66. Binnásir), Krunić – Zajc (66. Uçan) – La Gumina, Caputo.

Chievo Verona - Atalanta Bergamasca Calcio 1:5 (0:2)

Branky: 84. Birsa - 25. de Roon, 28. Iličić, 50. Iličić, 52. Iličić, 72. Gosens. Rozhodčí: Gianluca Rocchi – Dario Cecconi, Christian Rossi. ŽK:2. Barba, 86. Bani - 77. Mancini. ČK:40. Barba.

Chievo Verona Sorrentino – Depaoli, Rossettini, Bani, Barba – Birsa, Radovanović (C), N. Rigoni (82. P. Hetemaj), Jaroszyński – Pucciarelli (55. Léris), Stępiński (63. Meggiorini).

Atalanta Bergamasca Calcio Gollini – Tolói, Palomino, Mancini – Hateboer, Freuler (73. D. Zapata), Iličić (60. Pašalić), de Roon, Gosens – A. Gómez (C), Barrow (80. Rigoni).

Bologna FC - Turín FC 2:2 (0:1)

Branky: 59. Santander, 77. Calabresi - 14. Falqué, 54. Baselli. Rozhodčí: Banti – Tonolini, Di Iorio. ŽK:39. Calabresi, 64. M'Baye - 61. Baselli.

Bologna FC Skorupski – Calabresi, Danilo (46. Svanberg), Helander, M'Baye, A. Poli – Á. Nagy, Dijks (63. G. González), Orsolini – Santander, Palacio (79. Falcinelli).

Turín FC Sirigu – Izzo, N'Koulou, Djidji – De Silvestri (81. Parigini), Meïté, Rincón, Baselli (73. Lukić), Berenguer – Falqué, Belotti (68. Zaza).