Mohamed Salah z Liverpoolu (v popředí) utíká oslavit se spoluhráči svůj gól v...

Mohamed Salah z Liverpoolu (v popředí) utíká oslavit se spoluhráči svůj gól v utkání s Chelsea. | foto: Reuters

Liverpool porazil Chelsea a vrátil se do čela, City zůstávají druzí

• 22
Jen chvíli strávil Manchester City po výhře 3:1 nad Crystal Palace na prvním místě anglické ligy. Liverpool porazil ve 34. kole fotbalisty Chelsea 2:0 a vzal si vedoucí příčku zpátky. Skóre otevřel Sadio Mané, vítězství pečetil nádhernou brankou Mohamed Salah.

Fanoušci se na Anfield Road dočkali gólů až ve druhém poločase a oba padly v rozmezí dvou minut. Nejprve se po rychlé kombinaci Salaha s Hendersonem ve vápně trefil po následném centru hlavou Mané. Senegalský útočník skóroval v lize už poosmnácté. O druhý gól se postaral výstavní trefou Salah, který vypálil nechytatelně zpoza vápna k levé tyči. Egyptský záložník se dělí s 19 góly s Agüerem o první místo v tabulce střelců.

Liverpool si už v lize zajistil účast ve skupinové fázi Ligy mistrů pro příští sezonu. Svěřence Jürgena Kloppa čeká ve středu odveta čtvrtfinále aktuálního ročníku v Portu. První duel vyhráli 2:0.

Na výhře Manchesteru City se dvěma góly podílel Raheem Sterling, který má v ligové sezoně na kontě už 17 branek. Čtyřiadvacetiletý útočník nejprve v 15. minutě zužitkoval krásnou kolmici De Bruyneho. Ve druhé půli z první usměrnil do sítě nepovedenou střelu Saného.

Pro domácí vykřesal v 81. minutě naději Milivojevič, jenž překonal brankáře Edersona z přímého kopu, senzaci ale hosté nepřipustili a vítězství pojistil Brazilec Gabriel Jesus.

Program 34. kola anglické ligy: Crystal Palace - Manchester City 1:3 (81. Milivojevič - 15. a 63. Sterling, 90. Gabriel Jesus), Liverpool - Chelsea 2:0 (51. Mané, 53. Salah).

Liverpool FC - Chelsea FC 2:0 (0:0)

Branky: 51. Mané, 53. M. Salah. Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett. ŽK:44. Azpilicueta. Diváci: 53 279.

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson – Henderson (77. Milner), Fabinho, Keïta (66. Wijnaldum) – M. Salah (89. Shaqiri), Firmino, Mané.

Chelsea FC Arrizabalaga – Azpilicueta, Rüdiger (40. Christensen), David Luiz, Emerson – Kanté, Jorginho, Loftus-Cheek (76. Barkley) – Willian, E. Hazard, Hudson-Odoi (56. Higuaín).

Přejít na on-line reportáž

Crystal Palace FC - Manchester City 1:3 (0:1)

Branky: 81. Milivojević - 15. Sterling, 63. Sterling, 90. Jesus. Rozhodčí: Martin Atkinson – Lee Betts, Adam Nunn.

Crystal Palace FC Guaita – Wan-Bissaka, Dann, Kelly, van Aanholt – Townsend (77. Meyer), Milivojević (C), McArthur (85. Sako), Schlupp (22. Kouyaté) – Zaha, Ch. Benteke.

Manchester City Ederson – Walker, Kompany (C), Laporte, Mendy – De Bruyne, Gündoğan, D. Silva (65. B. Silva) – Sterling, Agüero (75. Jesus), Sané (87. Stones).