Gabriel Jesus z Manchesteru City (vpravo) a Ben Mee z Burnley. | foto: Reuters

Manchester City si zastřílel v Burnley, Crystal Palace uspělo v deseti

• 4
Patnácté kolo anglické ligy otevřely dva úterní zápasy. Fotbalisté Manchesteru City napravili zaváhání z Newcastlu (2:2) a v Burnley porazili domácí tým 4:1. Crystal Palace zdolalo Bournemouth 1:0, ačkoliv od 19. minuty hrálo bez vyloučeného Sakha.

Obhájce titulu Manchester City na vedoucí Liverpool ztrácí osm bodů. Lídra soutěže čeká zápas 15. kola ve středu, kdy se utká v derby s Evertonem.

O dva góly Citizens se postaral Gabriel Jesus, jednou skórovali Rodri a střídající Rijád Mahriz, který si připsal jubilejní 50. branku v Premier League. Čestný úspěch Burnley, na jehož lavičce strávil celý zápas útočník Matěj Vydra, zaznamenal až v 89. minutě Robbie Brady.

Crystal Palace zdolal Bournemouth 1:0, i když hrál od 19. minuty v deseti po vyloučení Mamadou Sakha. Zápas rozhodl v 76. minutě střídající Jeffrey Schlupp. Crystal Palace se dostal v neúplné tabulce na páté místo.

Burnley FC - Manchester City 1:4 (0:1)

Branky: 89. Brady - 24. Jesus, 50. Jesus, 68. Rodri, 87. Mahríz. Rozhodčí: Moss – Perry, Smart. ŽK:86. Hendrick - 15. B. Silva.

Burnley FC Pope – Bardsley, Tarkowski, Mee (C), Pieters – Lennon, Cork, Hendrick, Drinkwater (59. A. Barnes), McNeil (75. Brady) – Wood (59. Jay Rodriguez).

Manchester City Ederson – Walker, Fernandinho (85. García), Otamendi, Angeliño – D. Silva (C), Rodri, De Bruyne (80. Foden) – B. Silva, Jesus, Sterling (72. Mahríz).

Přejít na on-line reportáž

Crystal Palace FC - AFC Bournemouth 1:0 (0:0)

Branky: 76. Schlupp. Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn. ŽK:71. Milivojević, 72. James McCarthy, 85. McArthur - 63. Solanke, 68. Lerma, 79. Billing. ČK:19. M. Sakho. Diváci: 25 349.

Crystal Palace FC Guaita – Kelly, Tomkins, M. Sakho, van Aanholt (30. Schlupp) – Kouyaté, Townsend (46. James McCarthy), Milivojević (C), Zaha, McArthur – J. Ayew.

AFC Bournemouth Ramsdale – A. Smith, Mepham, Aké (C), Rico (64. Francis) – H. Wilson, Billing (82. L. Cook), Lerma, Groeneveld (64. Fraser) – Solanke, C. Wilson.