Robert Lewandowski (Bayern Mnichov) se usmívá po vstřelené brance do sítě...

Robert Lewandowski (Bayern Mnichov) se usmívá po vstřelené brance do sítě Hamburku. | foto: Reuters

Dva góly v nastavení, divoký závěr zvládl Dortmund a je třetí

• 2
Fotbalisté Dortmundu ve 26. kole německé ligy zvítězili 3:2 nad Frankfurtem, vítězný gól dal ve čtvrté minutě nastavení Michy Batshuayi. Po dvou předchozích remízách se Borussia vrátila na třetí místo tabulky před Leverkusen. Na druhé Schalke ztrácí jediný bod. Frankfurt naopak zůstal pátý tři body za Dortmundem. Vedoucí Bayern dal šest gólů Hamburku.

Fotbalový kanár. Bayern Mnichov, jasný lídr německé ligy, naděloval. Hattrick zařídil Robert Lewandowski, navíc ještě neproměnil jeden z pokutových kopů. Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem v základní sestavě jasně porazil trápící se Wolfsburg.

S trochou nadsázky se dá říci, že po dvaceti minutách bylo vymalováno. Bayern vstoupil do zápasu skvěle a brzy si vypracoval třígólový náskok, čímž zlomil odpor soupeře.

Mnichovští dominovali ve všech herních aspektech a za celé utkání nedovolili Hamburku ani vystřelit na branku. Sami vypálili na gólmana Matheniu sedmkrát, z toho hned šest pokusů skončilo v síti.

A to ještě Lewandowski neproměnil v 86. minutě penaltu. Svoji ránu nasměroval nad horní tyč. O pár chvil později však po dalším faulu v pokutovém území dostal šanci na reparát a tentokrát se nemýlil. Tím zkompletoval hattrick a uzavřel skóre duelu na 6:0.

Dortmund v poslední čtvrthodině dvakrát ztratil vedení. Nejprve na vlastní gól Russe odpověděl Jovič, ale hned za dvě minuty vrátil domácím vedení Batshuayi. V poslední minutě hosté ale opět srovnali zásluhou Bluma.

Ani to však domácí nesrazilo, ihned se vrhli do útoku a ještě před závěrečným hvizdem se prosadili potřetí. Míč si ve vápně zpracoval Batshuayi a potvrdil, že je pro Dortmund skvělou náhradou za Aubameyanga, který přestoupil do Arsenalu. V devátém startu dal sedmou branku.

Hoffenheim se další výhrou hlásí do boje o pohárové příčky. Nad Wolfsburgem, který se musí začít vážně obávat o své setrvání v soutěži i pro příští sezonu, zvítězil 3:0. Celý zápas odehrál i český obránce Pavel Kadeřábek.

Pavlenka v dohrávce vychytal další výhru pro Brémy

Fotbalisté Werderu Brémy porazili v pondělní dohrávce poslední celek tabulky Kolín nad Rýnem 3:1. Sami se od barážové šestnácté pozice vzdálili na pět bodů. Brankář Jiří Pavlenka i zadák Theodor Gebre Selassie odehráli za vítězný tým celý zápas.

V dešti se v 33. minutě jako první střelecky prosadil domácí stoper Miloš Veljkovič, který si po rohovém kopu počkal za chumlem hlavičkářů na přetažený centr. Kolín vyrovnal krátce po změně stran, když brémská obrana neuhlídala Juju Osaka a Pavlenka se po jeho střele do horního rohu natahoval marně.

Nedlouho poté už ale zase vedl Werder, po přesné uličce mezi kolínské zadáky skóroval Milot Rashica. V 90. minutě pak výhru favorita potvrdil třetím gólem po dalším rychlém útoku Maximilian Eggestein.

Brémy vyhrály čtvrtý z posledních šesti zápasů a posunuly se na třinácté místo. Kolín ztrácí na záchranu osm bodů.

Výsledky 26. kola: Bayern Mnichov - Hamburk 6:0 (12., 19. a 90. z pen. Lewandowski, 8. a 81. Ribéry, 55. Robben), Hannover - Augsburg 1:3 (37. Sané - 26. a 83. Gregoritsch, 45.+2 Kačar), Hertha Berlín - Freiburg 0:0, Hoffenheim - Wolfsburg 3:0 (18. Schulz, 77. Gnabry, 80. vlastní Guilavogui), Leverkusen - Mönchengladbach 2:0 (39. Alario, 90.+3 Brandt), Stuttgart - Lipsko 0:0, Dortmund - Eintracht Frankfurt 3:2 (77. a 90.+4 Batshuayi, 12. vlastní Russ - 75. Jovič, 90.+1 Blum), Brémy - Kolín nad Rýnem 3:1 (33. Veljkovič, 58. Rashica, 90. M. Eggestein - 53. Osako).

18 Köln 26 4 5 17 25:49 17

TSG 1899 Hoffenheim - VfL Wolfsburg 3:0 (1:0)

Branky: 18. N. Schulz, 77. Gnabry, 80. Guilavogui. Rozhodčí: Gräffe – Sinn, Assmuth. ŽK:68. Polanski - 90+1. Bruma. Diváci: 25 550.

TSG 1899 Hoffenheim Baumann – Akpoguma, Vogt, Hübner – Kadeřábek, Rupp, Grillitsch (78. Amiri), Geiger (43. Polanski), N. Schulz – Gnabry, Kramarić (66. Uth).

VfL Wolfsburg Casteels – Verhaegh, Bruma, Knoche, Rexhbecaj – Guilavogui, Bazoer – Mehmedi, Didavi, Malli (82. Steffen) – Origi (42. Brekalo, 54. Dimata).

Hannover 96 - FC Augsburg 1:3 (1:2)

Branky: 37. Sané - 26. Gregoritsch, 45+2. Kačar, 83. Gregoritsch. Rozhodčí: Bastian Dankert – René Rohde, Markus Häcker. ŽK:43. Bebou, 52. Füllkrug - 63. Schmid, 80. Hinteregger.

Hannover 96 Tschauner (C) – Sorg (46. Schwegler), Sané, Felipe (84. Karaman), Albornoz – Klaus, Anton, Fossum, Bebou – Harnik (64. Jonathas), Füllkrug.

FC Augsburg Hitz – Schmid (73. Janker), Kačar, Hinteregger, Max – R. Khedira, Baier (C) (90. Córdova) – Richter (71. Heller), Ku, Caiuby – Gregoritsch.

Hertha BSC - SC Freiburg 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Jablonski – Henschel. Pfeifer. ŽK:60. Maier.

Hertha BSC Almenning Jarstein – Plattenhardt, Rekik, Stark, Pekarík – Lustenberger – Kalou (59. Duda), Lazaro, Maier (66. Darida), Weiser – Ibišević (58. Selke).

SC Freiburg Schwolow – Kübler, Gulde, Söyüncü, Günter – Koch, Abraši (28. Höfler, 68. Kath) – Höler, Haberer – Kleindienst (90. Kempf), Petersen.

Bayern Mnichov - Hamburger SV 6:0 (3:0)

Branky: 8. Ribéry, 12. Lewandowski, 19. Lewandowski, 56. Robben, 81. Ribéry, 90. Lewandowski. Rozhodčí: Dingert – Christ, Gerach. ŽK:5. Arturo Vidal - 28. van Drongelen, 77. Santos.

Bayern Mnichov Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Hummels, Alaba – Javi Martínez – Robben (63. Th. Alcântara), T. Müller (C), Arturo Vidal (46. Tolisso, 66. Rudy), Ribéry – Lewandowski.

Hamburger SV Mathenia – Sakaj (C), Papadopoulos, van Drongelen – Diekmeier (25. Janjičić), G. Jung, Walace (72. Vagnoman), Santos – Schipplock, Hunt (87. Jatta), Kostić.

Bayer Leverkusen - Borussia Mönchengladbach 2:0 (1:0)

Branky: 39. Alario, 90+3. Brandt. Rozhodčí: Robert Hartmann – Christian Leicher, Thomas Stein. ŽK:61. Zakaria, 69. Vestergaard, 74. Kramer.

Bayer Leverkusen Leno – L. Bender (C), Tah, S. Bender, Wendell (90+2. P. Retsos) – Baumgartlinger, Aránguiz – Volland, Havertz (86. Kohr), Bailey (68. Brandt) – Alario.

Borussia Mönchengladbach Sommer – Jantschke (72. Cuisance), Ginter, Vestergaard, Elvedi – Zakaria (80. Drmić), Kramer – T. Hazard, Stindl (C), Grifo – Bobadilla (64. J. Hofmann).

Werder Brémy - 1. FC Kolín nad Rýnem 3:1 (1:0)

Branky: 33. Veljković, 58. Rašica, 90. M. Eggestein - 53. Osako. Rozhodčí: Brand – Thomsen, Emmer. ŽK:45. F. Sörensen, 60. Heintz, 80. S. Özcan.

Werder Brémy Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Augustinsson – M. Eggestein, Delaney, Junuzović (C) – Rašica (67. Belfodil), M. Kruse (90+2. Bauer), Kainz (83. Langkamp).

1. FC Kolín nad Rýnem T. Horn – F. Sörensen (46. S. Özcan), Meré, Heintz – Koziello, Risse, Höger (82. J. Córdoba), Hector (C) – Osako, C. Pizarro – Terodde (46. Bittencourt).