Fotbalisté Juventusu slaví triumf v Italském poháru. | foto: Reuters

Italský pohár vyhrál potřetí za sebou Juventus, ve finále předčil Lazio

• 0
Juventus Turín má další unikát, jako první klub ve fotbalové historii ovládl tři roky po sobě Italský pohár. Ve finále porazil 2:0 Lazio Řím a celkově slaví dvanáctou domácí pohárovou trofej.

Svěřenci trenéra Massimiliana Allegriho rozhodli o výhře už v prvním poločase díky brankám defenzivních hráčů.

Ve 12. minutě po krásném centru Alexe Sandra skóroval z voleje „koníčkem“ o zem Dani Alves a o dalších dvanáct minut později zvýšil zblízka po rohu nehlídaný obránce Leonardo Bonucci.

Juventus získal první ze tří trofejí, kterými by mohl korunovat vydařenou sezonu. Dvě kola před koncem italské ligy vede turínský klub tabulku s náskokem čtyř bodů a 3. června ho čeká finále Ligy mistrů proti Realu Madrid.