Hibernian - Glasgow Rangers

Hibernian - Glasgow Rangers - Hráči Hibernianu atakují Alana Huttona z Glasgow Rangers v utkání skotské ligy. | foto: David Moir, Reuters

Favorité ve Skotsku nezaváhali, vede Celtic

Fotbalisté Celticu Glasgow se i nadále drží v čele skotské ligy. Pomohlo jim k tomu pohodlné vítězství 3:0 ve 20. kole nad Gretnou. Jiří Jarošík v dresu vítězů do utkání nenastoupil. Jen dva body na svého městského rivala ztrácí Rangers, kteří porazili 2:1 Hibernian. V předehrávce nizozemské ligy Groningen porazil 3:1 Spartu Rotterdam.

SKOTSKO

Rangers na svého rivala ztrácí dva body, ale mají odehrány o dva zápasy méně.

Jediným Čechem, který si ve 20. kole zahrál, byl Michal Pospíšil z Hearts.

Jeho tým na stadionu Falkirku dlouho vedl, v závěrečné čtvrthodině však dostal rychle za sebou dva góly a prohrál 1:2. Pospíšil se dostal na hřiště právě v mezidobí obou domácích tref.

S výjimkou St. Mirrenu, kde padl jediný gól, viděli diváci na všech ostatních stadionech minimálně tři branky.

Rekordní byl v tomto ohledu duel Motherwellu s Dundee United, který skončil výhrou domácího celku v poměru 5:3. Utkání ovšem poznamenala tragická událost, během utkání zkolaboval domácí Phill O´Donnell. Oživit už se ho nepodařilo. Více informací zde.

Výsledky - 20. kolo:
Celtic Glasgow - Gretna 3:0, Falkirk - Heart of Midlothian 2:1, Hibernian - Glasgow Rangers 1:2, Inverness - Kilmarnock 3:1, Motherwell - Dundee United 5:3, St. Mirren - Aberdeen 0:1.

NIZOZEMSKO

Fotbalisté Eindhovenu se vrátili do čela nizozemské ligy. Obhájci titulu zvítězili 2:0 nad Bredou díky brankám Koevermanse a Pereze z posledních minut obou poločasů, zatímco dosud vedoucí Feyenoord Rotterdam remizoval 1:1 v Heerenveenu. O výhru připravil favorizované hosty dvě minuty před koncem Sibon. Ztratil také třetí Ajax, který přišel o vítězství na hřišti Venla v 89. minutě. Za vedoucím duem zaostává o tři body.

Výsledky - 18. kolo: Alkmaar - Almelo 1:0, Arnhem - Utrecht 2:2, Excelsior Rotterdam - Roda Kerkrade 1:2, Heerenveen - Feyenoord Rotterdam 1:1, PSV Eindhoven - Breda
2:0, Tilburg - Nijmegen 3:0, Twente Enschede - Graafschap 2:0, Venlo - Ajax Amsterodam 2:2.