ZMAR. Obrana Evertonu inkasuje pátou branku v utkání s Arsenalem. Domácí...

ZMAR. Obrana Evertonu inkasuje pátou branku v utkání s Arsenalem. Domácí podlehli Gunners jasně 5:2. | foto: Reuters

Tottenham před rekordní návštěvou smetl Liverpool, vyhrál i Arsenal

• 11
Ve fotbalové Premier League padl divácký rekord na jedno utkání. Na šlágr 9. kola, v němž domácí Tottenham ve Wembley porazil Liverpool 4:1, přišlo 80 827 fanoušků. V druhém nedělním duelu Arsenal s Petrem Čechem zvítězili na Evertonu 5:2.

Tottenham se bodově dotáhl na druhý Manchester United, který v sobotu podlehl va hřišti nováčka v Huddersfieldu.

Dvěma góly a asistencí se pod vítězství Tottenhamu podepsal Harry Kane, který má v tomto roce na kontě už 39 branek.

Duel ve Wembley sledovalo 80 827 fanoušků, což je nový rekord soutěže. Navíc ve dvou dnešních zápasech padlo 12 gólů, což je vyrovnaný rekord ligy z roku 2004. Více branek dva zápasy Premier League v jeden den nepřinesly.

Arsenal napravil minulou porážku na hřišti Watfordu a zvítězil na Evertonu vysoko 5:2.

Arsenal, jehož trenér Arsene Wenger slavil 68. narozeniny, přitom brzy prohrával, když už po dvanácti minutách Petra Čecha střelou z hranice vápna překonal Wayne Rooney. Domácí však vedení neudrželi ani do poločasu a po přestávce už Arsenal koncertoval.

Dorážkou vyrovnal Nacho Monreal. Ten se prosadil podruhé z posledních tří utkání. V předchozích 140 zápasech přitom skóroval jen jednou.

V 53. minutě skóre otočil Mesut Özil. Dvacet minut před koncem šel Everton do deseti a Arsenal přesilovou hru využil. Pátý gól v sezoně a 27. zásah v tomto roce přidal Alexandre Lacazette a trefili se také Aaron Ramsey a Alexis Sánchez.

Evertonu se ke slovu dostal až ve čtvrté minutě nastavení za stavu 1:4, kdy Nacho Monreal dal Čechovi těžkou malou domů. Český gólman se snažil situaci zachránit, napadajícího Niasseho chtěl obejít, ale kličku mu nevyšla.

„Skvělý týmový výkon a venkovní výhra, ale nejsem spokojený s vlastním výkonem, protože jsem daroval Evertonu gól svou chybou,“ napsal Čech na sociálních sítích krátce po zápase.

Výsledky 9. kola: Everton - Arsenal 2:5 (12. Rooney, 90.+3 Niasse - 40. Monreal, 53. Özil, 74. Lacazette, 90. Ramsey, 90.+5 Sánchez), Tottenham - Liverpool 4:1 (4. a 56. Kane, 12. Son Hung-min, 45. Alli - 24. Salah).

20 Crystal Palace 9 1 0 8 2:19 3

Tottenham Hotspur - Liverpool FC 4:1 (3:1)

Branky: 5. Kane, 12. Heung-min, 45+2. Alli, 56. Kane - 24. M. Salah. ŽK:45+2. Can.

Tottenham Hotspur Lloris (C) – Alderweireld, D. Sánchez, Vertonghen – Trippier, Alli, Winks, Aurier – Eriksen (81. Dier), Heung-min (69. Moussa Sissoko) – Kane (88. F. Llorente).

Liverpool FC Mignolet – Joe. Gomez, Matip, Lovren (32. Oxlade-Chamberlain), A. Moreno – Milner, Henderson (C), Can (83. Grujić) – Coutinho, Firmino (77. Sturridge), M. Salah.

Everton FC - Arsenal FC 2:5 (1:1)

Branky: 12. Rooney, 90+3. Niasse - 40. Monreal, 53. Özil, 74. A. Lacazette, 90. Ramsey, 90+5. Alexis Sánchez. Rozhodčí: Pawson C. (Eng). ŽK:16. A. Williams, 34. Gueye - 86. Koscielny. ČK:69. Gueye.

Everton FC Pickford – M. Keane, Jagielka (C), A. Williams (46. Davies) – Gueye, Kenny, G. Sigurdsson, Vlašić, Baines – Rooney (75. Lookman), Calvert-Lewin (76. Niasse).

Arsenal FC Čech – Koscielny, Mertesacker (C), Monreal, Bellerín – Ramsey, Xhaka, Kolašinac, Özil (82. Coquelin) – Alexis Sánchez, A. Lacazette (77. Wilshere).