Trnava - Artmedia Bratislava

Trnava - Artmedia Bratislava - Hráč Trnavy Vladimír Kožuch (vlevo), brankář Artmedie Bratislava Juraj Čobej a jeho spoluhráč Ján Ďurica (vpravo) v utkání slovenské první fotbalové ligy. | foto: Miroslav Földeši, ČTK

Dvorník a Nezmar zařídili výhru Ružomberoku

Bratislava - Také zásluhou gólů českých fotbalistů Jana Nezmara a Josefa Dvorníka zvítězil Ružomberok v 10. kole ligy 3:0 na hřišti Interu Bratislava a posunul se v tabulce před Žilinu. Ta vyhrála v Nitře "jen" 2:0. Obránce Dvorník skóre otevřel a útočník Nezmar je svým šestým gólem v sezoně uzavřel.

Šlágr kola mezi vedoucí Trnavou a účastníkem Ligy mistrů Artmedií Bratislava vyzněl jednoznačně pro hosty.

Domácí se zmohli na gól až za stavu 0:3 a v nastaveném čase, a tak bratislavský celek na druhém místě snížil manko na teprve podruhé poraženého lídra na pět bodů. Artmedia vyhrála už potřetí za sebou a navíc se jí povedla odveta za domácí prohru ze vzájemného utkání v zahajovacím kole ligy.

Výsledky - 10. kolo
Dubnica - Púchov 1:1 (54. Bruško - 71. Salata), Inter Bratislava - Ružomberok 0:3 (24. Dvorník, 45.+1 Jendríšek, 50. Nezmar), Nitra - Žilina 0:2 (2. Šesták, 26. Jež), Trnava - Artmedia Bratislava 1:3 (90.+1 Ujlaky - 43. a 68. Halenár, 64. Borbély), Trenčín - Banská Bystrica 2:1 (12. Baranyai, 60. vlastní Wozniak - 86. Juska).

RAKOUSKO

Radek Bejbl zaznamenal v jedenáctém kole rakouské ligy svůj první gólový zápis v dresu Rapidu, v prvním poločase duelu na hřišti Sturmu Štýrský Hradec se trefil z deseti metrů. Mistrovský tým si nakonec do Vídně odvezl bod za remízu 2:2 a zůstal na třetím místě tabulky.

Austria Vídeň i s Liborem Sionkem v sestavě porazila 2:1 Admiru Mödling a stále vede. Dva body za lídrem je Pasching, jenž vyhrál 2:0 nad Mattersburgem.

Na třetí Rapid se již bodově dotáhl ambiciózní Salcburk, za nějž stále nehraje zraněný Vratislav Lokvenc. Svěřenci Kurta Jary dnes vyhráli nad týmem GAK Štýrský Hradec, jediný gól utkání vstřelil před přestávkou Němec Zickler z penalty, nařízené za faul na Patrika Ježka.
Mezi střelce se zapsal Milan Pacanda v dresu Tirolu Innsbruck, jenž 75 sekund po Kuljičově brance vyrovnal v utkání s Riedem na konečných 1:1.

11. kolo: Sturm Štýrský Hradec - Rapid Vídeň 2:2, Salcburk - GAK Štýrský Hradec 1:0
Pasching - Mattersburg 2:0, Innsbruck - Ried 1:1, Austria Vídeň - Admira Mödling 2:1

BELGIE

Mistrovský tým FC Bruggy utrpěl první porážku v nové sezoně belgické ligy. Ve šlágru 7. kola  prohrál v Lutychu 0:2 se Standardem, jenž si pojistil první místo v tabulce.

Na paty nicméně Standardu dýchá Anderlecht, jenž dnes deklasoval 5:1 nováčka z Roeselare. V brance bruselského týmu dostal již podruhé za sebou od porážky na Chelsea místo Daniela Zítky přednost Silvio Proto.

Fotbalisté Charleroi utrpěli první porážku v sezoně, když nestačili doma na St. Truiden, jemuž nejtěsnější výhru 1:0 zajistil srbský útočník Ilja Stolica.

Výsledky - 7. kolo:  Gent - FC Brusel 2:1, Charleroi - St. Truiden 0:1, Waregem - Mouscron 4:1, La Louviére - Genk 2:3, Cercle Bruggy - Beerschot 3:0, Lokeren - Beveren 1:2, Westerlo - Lierse 0:0, Anderlecht - Roeselare 5:1, Standard Lutych - FC Bruggy 2:0.

NIZOZEMSKO

Fotbalisté Ajaxu Amsterodam přišli dvěma góly v nastaveném čase o výhru a v dnešní dohrávce prvního kola nizozemské ligy nakonec jen remizovali s Haagem 2:2. V tabulce se posunuli na šesté místo, ale téměř 43 tisíc diváků opouštělo stadion s velkým rozčarováním.

Týmu, který v Lize mistrů remizoval 1:1 na Spartě, zajistili vedení brankami v úvodní půlhodině Maduro a Sneijder. Jenže Heitinga, který už v první půli vystřídal českého zadáka Grygeru,
dostal v 63. minutě červenou kartu a v nastavení překonali obranu Ajaxu nejprve Elia a ve čtvrté přidané minutě i Saeijs.

Svěřenci trenéra Dannyho Blinda nastoupili v sestavě: Vonk - Trábilsí, Grygera (32. Heitinga), Maduro, Emanuelson - Pienaar, Galásek, Sneijder - Rosales (90. Boukhari), Charisteas (66. De Jong), Babel.

Výsledek - dohrávka 1. kola:  Ajax Amsterodam - Haag 2:2.

ANGLIE

Fotbalisté Aston Villy se postarali o jedenáctigólové představení v druhém kole Ligového poháru. Favorizovaný tým z Birminghamu sice na hřišti Wycombe, týmu ze
čtvrté nejvyšší soutěže, prohrával po poločase 1:3, hned po přestávce ale snížil Milan Baroš a duel skončil divokým výsledkem 8:3. Na výhře se podílel také Patrik Berger.

Ostudu připravili svým fanouškům hráči Tottenhamu, kteří vypadli po porážce 0:1 na hřišti Grimsby. Hrdinou utkání se stal konžský útočník Jean-Paul Kamudimba, jenž překonal v 89. minutě reprezentační jedničku Paula Robinsona a poslal tým z druhé divize dál.

Obhájci trofeje Chelsea a dalších sedm účastníků evropských pohárů se připojí příští měsíc ve třetím kole.

SKOTSKO

Fotbalisté Heart of Midlothian utrpěli ve skotském Ligovém poháru první porážku v sezoně. Tým, jenž bez ztráty bodu vládne lize, dnes prohrál 0:1 s Livingstonem.

Jediný gól utkání vstřelil bývalý hráč Hearts Ramon Pereira v 54. minutě. O šest minut později poslal kouč George Burley na trávník odpočívajícího Rudolfa Skácela. Český záložník sice skóroval v každém ze sedmi dosavadních ligových utkání, dnes však vyšel naprázdno a jeho tým v poháru skončil.