Skotsko
Český brankář Tomáš Černý ve skotské lize inkasoval na domácím stadionu Hamiltonu poprvé po 579 minutách a Hamilton navíc po osmi zápasech doma prohrál. Postarali se o to Rangers, kteří drží první příčku. Domácím stále patří osmé místo.
Černý opět patřil k oporám Hamiltonu, pouze v 35. minutě nestačil na ránu hostujícího kapitána Barryho Fergusona. K tomu se po závaru před brankou po rohovém kopu odrazil míč a skotský reprezentant střelou po zemi z hranice pokutového území nedal Černému šanci.
Vysoké vítězství si připsal Celtic, který doma porazil St. Mirren 7:0.
Výsledky, 27. kolo: Hamilton - Glasgow Rangers 0:1, Aberdeen - Kilmarnock 0:0, Celtic Glasgow - St. Mirren 7:0, Dundee United - Heart of Midlothian 0:1, Hibernian - Falkirk 0:0, Inverness - Motherwell 1:2.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Glasgow Rangers | 27 | 18 | 6 | 3 | 57:19 | 60 |
2. | Celtic Glasgow | 27 | 18 | 6 | 3 | 60:26 | 60 |
3. | Heart of Midlothian | 27 | 13 | 6 | 8 | 29:28 | 45 |
4. | Dundee United | 27 | 10 | 10 | 7 | 36:34 | 40 |
5. | Aberdeen | 27 | 11 | 6 | 10 | 32:29 | 39 |
6. | Motherwell | 27 | 10 | 6 | 11 | 31:35 | 36 |
7. | Hibernian | 27 | 8 | 9 | 10 | 31:35 | 33 |
8. | Hamilton | 27 | 10 | 2 | 15 | 25:39 | 32 |
9. | Kilmarnock | 27 | 8 | 5 | 14 | 25:36 | 29 |
10. | St. Mirren | 27 | 7 | 7 | 13 | 22:38 | 28 |
11. | Falkirk | 27 | 5 | 9 | 13 | 28:39 | 24 |
12. | Inverness | 27 | 6 | 4 | 17 | 26:44 | 22 |
Turecko
Výsledky, 22. kolo: Ankaraspor - Genclerbirligi 0:0, Denizlispor - Gaziantepspor 2:0, Eskisehirspor - Kayserispor 1:0, Fenerbahce - Sivasspor 4:2, Ankaragücü - Hacettepe 1:0, Bursaspor - Kocaelispor 1:1, Antalyaspor - Trabzonspor 0:1, Konyaspor - Galatasaray 0:1.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Sivasspor | 22 | 13 | 6 | 3 | 36:17 | 45 |
2. | Trabzonspor | 22 | 13 | 6 | 3 | 30:18 | 45 |
3. | Besiktas | 22 | 12 | 6 | 4 | 35:20 | 42 |
4. | Fenerbahce | 22 | 12 | 4 | 6 | 43:24 | 40 |
5. | Galatasaray | 22 | 12 | 4 | 6 | 44:28 | 40 |
6. | Ankaraspor | 22 | 10 | 4 | 8 | 29:21 | 34 |
7. | Kayserispor | 22 | 8 | 9 | 5 | 21:13 | 33 |
8. | Bursaspor | 22 | 8 | 8 | 6 | 27:27 | 32 |
9. | Gaziantepspor | 22 | 8 | 6 | 8 | 28:31 | 30 |
10. | Eskisehirspor | 22 | 6 | 9 | 7 | 29:29 | 27 |
11. | Genclerbirligi | 22 | 6 | 7 | 9 | 25:28 | 25 |
12. | Büyüksehir | 22 | 7 | 4 | 11 | 24:34 | 25 |
13. | Denizlispor | 22 | 7 | 3 | 12 | 29:37 | 24 |
14. | Konyaspor | 22 | 6 | 6 | 10 | 21:29 | 24 |
15. | Ankaragücü | 22 | 6 | 6 | 10 | 21:31 | 24 |
16. | Antalyaspor | 22 | 5 | 7 | 10 | 20:29 | 22 |
17. | Kocaelispor | 22 | 4 | 4 | 14 | 30:49 | 16 |
18. | Hacettepe | 22 | 3 | 5 | 14 | 14:41 | 14 |
Rakousko
Výsledky, 24, kolo: Klagenfurt - Mattersburg 0:0, Rapid Vídeň - Ried 1:0, Sturm Štýrský Hradec - Kapfenberg 1:3, Linec - Salcburk 0:3.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Salcburk | 23 | 16 | 4 | 3 | 62:30 | 52 |
2. | Rapid Vídeň | 24 | 13 | 6 | 5 | 57:28 | 45 |
3. | Sturm Štýrský Hradec | 22 | 13 | 3 | 6 | 50:27 | 42 |
4. | Austria Vídeň | 23 | 12 | 6 | 5 | 36:28 | 42 |
5. | Klagenfurt | 22 | 9 | 6 | 7 | 33:24 | 33 |
6. | Ried | 24 | 9 | 6 | 9 | 32:29 | 33 |
7. | Linec | 23 | 8 | 1 | 14 | 22:44 | 25 |
8. | Kapfenberg | 24 | 7 | 3 | 14 | 31:51 | 24 |
9. | Altach | 23 | 5 | 1 | 17 | 31:67 | 16 |
10. | Mattersburg | 24 | 3 | 6 | 15 | 25:51 | 15 |
Portugalsko
Výsledky, 20. kolo: Pacos Ferreira - Rio Ave 2:0, Nacional Funchal - Coimbra 3:1, FC Porto - Sporting Lisabon 0:0, Belenenses - Naval 1:2, Trofense - Estrela Amadora 1:1, Marítimo Funchal - Setúbal 5:1, Braga - Guimaraes 1:0.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | FC Porto | 20 | 12 | 6 | 2 | 35:14 | 42 |
2. | Benfica Lisabon | 20 | 11 | 7 | 2 | 34:19 | 40 |
3. | Sporting Lisabon | 20 | 11 | 5 | 4 | 26:14 | 38 |
4. | Nacional Funchal | 20 | 10 | 5 | 5 | 33:21 | 35 |
5. | Braga | 20 | 10 | 5 | 5 | 22:12 | 35 |
6. | Leixoes | 20 | 9 | 8 | 3 | 23:16 | 35 |
7. | Marítimo Funchal | 20 | 9 | 5 | 6 | 26:20 | 32 |
8. | Estrela Amadora | 20 | 6 | 7 | 7 | 16:22 | 25 |
9. | Guimaraes | 20 | 6 | 6 | 8 | 19:23 | 24 |
10. | Naval | 20 | 6 | 5 | 9 | 19:25 | 23 |
11. | Coimbra | 20 | 5 | 6 | 9 | 17:23 | 21 |
12. | Pacos Ferreira | 20 | 5 | 4 | 11 | 25:34 | 19 |
13. | Trofense | 20 | 4 | 6 | 10 | 17:26 | 18 |
14. | Rio Ave | 20 | 4 | 4 | 12 | 13:25 | 16 |
15. | Belenenses | 20 | 3 | 7 | 10 | 18:32 | 16 |
16. | Setúbal | 20 | 4 | 4 | 12 | 12:29 | 16 |
Nizozemsko
Výsledky, 25. kolo: Tilburg - Almelo 0:3, Breda - Sparta Rotterdam 3:1, Roda Kerkrade - Graafschap 3:1, Alkmaar - Groningen 3:0, Utrecht - Ajax Amsterdam 0:2, Feyenoord Rotterdam - Arnhem 2:2, Twente
Enschede - Haag 1:0, Volendam - Nijmegen 1:1.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Alkmaar | 25 | 20 | 3 | 2 | 54:14 | 63 |
2. | Twente Enschede | 25 | 16 | 6 | 3 | 48:23 | 54 |
3. | Ajax Amsterdam | 25 | 16 | 3 | 6 | 54:28 | 51 |
4. | Heerenveen | 25 | 14 | 6 | 5 | 52:44 | 48 |
5. | PSV Eindhoven | 25 | 13 | 6 | 6 | 52:28 | 45 |
6. | Groningen | 25 | 12 | 4 | 9 | 43:29 | 40 |
7. | Breda | 25 | 11 | 6 | 8 | 37:38 | 39 |
8. | Utrecht | 25 | 10 | 7 | 8 | 35:30 | 37 |
9. | Nijmegen | 25 | 9 | 9 | 7 | 33:27 | 36 |
10. | Arnhem | 25 | 7 | 9 | 9 | 28:35 | 30 |
11. | Feyenoord Rotterdam | 25 | 7 | 7 | 11 | 37:35 | 28 |
12. | Almelo | 25 | 6 | 8 | 11 | 27:40 | 26 |
13. | Tilburg | 25 | 7 | 4 | 14 | 28:43 | 25 |
14. | Sparta Rotterdam | 25 | 6 | 6 | 13 | 37:53 | 24 |
15. | Haag | 25 | 6 | 5 | 14 | 25:40 | 23 |
16. | Roda Kerkrade | 25 | 5 | 6 | 14 | 28:45 | 21 |
17. | Graafschap | 25 | 4 | 5 | 16 | 16:50 | 17 |
18. | Volendam | 25 | 4 | 4 | 17 | 28:60 | 16 |
Belgie
Výsledky, 24. kolo: Beerschot - Kortrijk 3:0, Charleroi - Mons 3:0, Dender - Tubize 4:0, FC Bruggy - Roeselare 2:1, Mouscron - Anderlecht 1:1, Waregem - Westerlo 1:1, Lokeren - Gent 0:1, Standard Lutych - Cercle Bruggy 4:0.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Anderlecht | 24 | 17 | 3 | 4 | 58:26 | 54 |
2. | Standard Lutych | 24 | 16 | 4 | 4 | 49:23 | 52 |
3. | FC Bruggy | 24 | 13 | 5 | 6 | 41:31 | 44 |
4. | Genk | 24 | 12 | 4 | 8 | 36:32 | 40 |
5. | Waregem | 24 | 11 | 5 | 8 | 40:29 | 38 |
6. | Westerlo | 24 | 10 | 7 | 7 | 28:26 | 37 |
7. | Gent | 24 | 10 | 6 | 8 | 48:35 | 36 |
8. | Cercle Bruggy | 24 | 10 | 5 | 9 | 35:38 | 35 |
9. | Lokeren | 24 | 8 | 10 | 6 | 28:22 | 34 |
10. | Beerschot | 24 | 8 | 8 | 8 | 34:29 | 32 |
11. | Mouscron | 24 | 8 | 8 | 8 | 33:31 | 32 |
12. | Mechelen | 24 | 7 | 9 | 8 | 34:40 | 30 |
13. | Kortrijk | 24 | 7 | 9 | 8 | 24:35 | 30 |
14. | Charleroi | 24 | 7 | 5 | 12 | 32:40 | 26 |
15. | Dender | 24 | 5 | 6 | 13 | 30:42 | 21 |
16. | Tubize | 24 | 5 | 3 | 16 | 25:60 | 18 |
17. | Mons | 24 | 3 | 8 | 13 | 26:39 | 17 |
18. | Roeselare | 24 | 4 | 5 | 15 | 24:47 | 17 |