Čechův tým dostal doma tři góly

Paříž - Boj o třetí místo ve francouzské lize skončil patem. Fotbalisté pařížského Saint Germain remizovali se Sochaux 1:1. Rennes bez zraněného brankáře Petra Čecha prohráli s Nantes, Čechův devatenáctiletý náhradník Chaigneau inkasoval třikrát.

27. kolo bylo zahájeno už v pátek dvěma zápasy. Dva góly španělského útočníka Fernanda Morientese výrazně přispěly k výhře Monaka v duelu s Guingampem (3:1). Monako si tak udrželo v čele francouzské ligy čtyřbodový náskok před Lyonem. Ten rozdrtil Ajaccio 4:0.

Guingamp, jenž bojuje o udržení v první lize, se proti favorizovanému soupeři ujal ve 20. minutě vedení, o pět minut později ale Morientes svým prvním gólem vyrovnal. Ve 28. minutě už Monako vedlo, když se z pokutového kopu nemýlil chorvatský kanonýr Dado Pršo.

Za dalších deset minut stanovil Morientes svým 16. gólem v sezoně stav na 3:1 a v 59. minutě ho na hřišti vystřídal Jaroslav Plašil.

Snahu hostů o zkorigování výsledku pak v 78. minutě definitivně zhatilo vyloučení Auriola Guillaumeho.  Lyonu cestu za vítězstvím usnadnili sami hráči korsického
soupeře, kteří si na konci prvního a začátku druhého poločasu dali dva vlastní góly. Skóre si pak obhájci titulu vylepšili i sami, další branky přidali Brazilec Giovane Elber a Peguy Luyindula.

Výsledky - 27. kolo
Olympique Lyon - Ajaccio 4:0 (44. vlastní Terrier, 48. vlastní Rodrigo, 50. Elber, 75. Luyindula)
AS Monaco - Guingamp 3:1 (25. a 38. Morientes, 28. Pršo z pen. - 20. Dagano).
Lille - Auxerre 1:0 (53. Moussilou)
Paříž St. Germain - Sochaux 1:1 (50. Pauleta z pen. - 55. Dos Santos)
Girondins Bordeaux - Le Mans 2:0 (29. Celades, 59. Beda)
Mety - Lens 0:2 (27. Utaka, 67. Bouba Diop)
Rennes - Nantes 0:3 (50. a 75. Moldovan, 52. Quint)
Štrasburk - Nice 2:2 (62. a 64. Le Pen - 34. Pitau, 38. Echouafni)
Montpellier - Toulouse 0:1 (14. Emana)
Bastia - Marseille 4:1 (21. Maurice, 27. Diarra, 49. Bin Sáda, 55. Ogbeche - 78. Drogba z pen.)