Čech dal vlastní gól a prohrál s Haškem

• 2
Paříž - Na sobotní zápas francouzské fotbalové ligy proti Štrasburku nebude český gólman Petr Čech z Rennes vzpomínat rád. Krátce po jeho začátku si totiž dal vlastní gól a Štrasburk nakonec vyhrál na hřišti soupeře 3:2. Čechův tým si prohrou zkomplikoval boj o záchranu, je na 17. místě jen o skóre od sestupové osmnácté příčky. Za obhajobou titulu kráčí Lyon, který porazil St. Germain 1:0 a dvě kola před koncem vede o tři body před Monakem.

Štrasburk, vedený českým trenérem Ivanem Haškem v úvodu neudržel Čecham nabídnuté vedení dlouho, protože ještě v prvním poločasu srovnal domácí Dominique Arribagé. Po změně stran však překonal Čecha Corentin Martins a dostal Štrasburk znovu do vedení.

O necelých pět minut později padl vlastní gól pro změnu na druhé straně a bylo opět srovnáno. Český brankář týmu Rennes kapituloval potřetí sedm minut před koncem po penaltě, kterou proměnil Danijel Ljuboja.

Vítězství Lyonu nad St. Germainem zajistil brazilský útočník Sonny Anderson svým dvanáctým gólem v sezoně.

Výsledky - 36. kolo: Ajaccio - Nice 2:0 (7. Seck, 82. Bezzaz), Auxerre - Lille 0:0, Bordeaux - Le Havre 2:0 (9. Pauleta, 44. Darcheville), Lens - Troyes 1:0 (81. Moreira), Nantes - Guingamp 0:4 (21. z pen. a 37. Le Roux, 47. Carnot, 53. Drogba), Rennes - Štrasburk 2:3 (23. Arribagé, 75. vlastní Devaux - 8. vlastní Čech, 72. Martins, 83. z pen. Ljuboja), Sedan - Bastia 2:2 (37. a 76. Noro - 8. Battles, 35. Maurice), Sochaux - Marseille 3:0 (28. Santos, 64. Frau, 86.
Isabey), Lyon - St. Germain 1:0 (25. Anderson).
1. Lyon           36 19 10 7 61:36 67
2. Monako      36 18 10 8 59:30 64
3. Marseille     36 18 8 10 37:33 62
4. Bordeaux    36 17 9 10 54:35 60
5. Sochaux     36 16 12 8 42:28 60
6. Auxerre      36 16 10 10 34:28 58
7. Guingamp  36 17 5 14 52:44 56