Jadon Sancho z Dortmundu postupuje s balonem.

Jadon Sancho z Dortmundu postupuje s balonem. | foto: Reuters

Bayern otáčel z 0:2, v druhé půli dal pět gólů. Za Dortmund zářil Sancho

• 11
Bayern Mnichov vstoupil do druhé části sezony nedělním vítězstvím 5:2, s předposlední Mohučí však po půli o dvě branky prohrával. V druhém nedělním utkání Dortmund zdolal Wolfsburg 2:0.

Bayern inkasoval poprvé po půlhodině hry z kopačky Jonathana Burkardta a podruhé brankář Manuel Neuer kapituloval v závěru prvního dějství, kdy ho hlavičkou obstřelil Alexander Hack. Sestupem ohrožená Mohuč ale vedení na hřišti obhájce titulu neudržela. Lídr bundesligy vlétl do druhého poločasu a během deseti minut srovnal zásluhou Joshuy Kimmicha a Leroye Saného.

Vlastní gól Leandra Barreira v 65. minutě ještě neplatil kvůli předcházejícímu ofsajdu, zakončení Niklase Süleho po rohovém kopu už ale ano. Do brankostroje se zapojil i nejlepší střelec ligy Robert Lewandowski, který přihrál už na Kimmichův gól a v závěru z penalty a potom ještě akrobatickým zakončením potvrdil tříbodový zisk favorita.

Polský útočník se v této ligové sezoně jako střelec či nahrávač podílel na 23 brankách, což ho řadí na první místo napříč nejlepšími pěti ligovými soutěžemi v Evropě.

O vítězství Dortmundu 2:0 nad Wolfsburgem rozhodl anglický ofenzivní hráč Jadon Sancho. Na první gól přihrál, druhý dal sám. Vítězové svého soupeře přeskočili v tabulce a jsou čtvrtí.

V sobotních zápasech 14. kola Lipsko zvítězilo ve Stuttgartu, Leverkusen podlehl ve Frankfurtu a český záložník Darida dvěma asistencemi pomohl Hertě Berlín k výhřed nad posledním Schalke.

Výsledky 14. kola: Dortmund - Wolfsburg 2:0 (66. Akanji, 90.+1 Sancho), Bayern Mnichov - Mohuč 5:2 (76. z pen. a 83. Lewandowski, 50. Kimmich, 55. Sané, 70. Süle - 32. Burkardt, 44. Hack).