Fotbalista David Jarolím z Hamburku bojuje o míč s Danielem Caligiurim z

Fotbalista David Jarolím z Hamburku bojuje o míč s Danielem Caligiurim z Freiburgu | foto: AP

Bayern rozdrtil Hubníka a spol., Hamburk s kapitánem Jarolímem padl

• 3
Po dlouhé době znovu navlékl kapitánskou pásku, na domácí zápas s Freiburgem ale český fotbalista David Jarolím rád vzpomínat nebude. Jeho Hamburk prohrál s předposledním týmem tabulky 1:3 a třetí porážka v řadě ho nebezpečně přiblížila bojům o záchranu. Nezaváhal naopak vedoucí Dortmund, který jediným gólem zdolal Brémy. Bayern Mnichov rozdrtil 6:0 Herthu Berlín, v posledních třech zápasech tak nastřílel 20 gólů.

Dvaatřicetiletý Jarolím, který už plnil roli kapitána v letech 2008-2010, dostal pásku od trenéra Thorstena Finka kvůli absenci obvyklého lídra týmu Heika Westermanna a jeho zástupce Dennise Aoga.

Na svůj jubilejní 250. duel za severoněmecký klub nebude nicméně český záložník vzpomínat v dobrém, jeho spoluhráče v brance Hamburku Jaroslava Drobného překonali před půlí Johannes Flum a Daniel Caligiuri, po přestávce ještě Cédric Makiadi. Skóre jen zmírnil Ivo Iličevič a Hamburk už od pásma sestupu dělí jen čtyři body.

Schalke otočilo utkání na půdě posledního Kaiserslauternu a vyhrálo 4:1. Tým z Gelsenkirchenu zopakoval výsledek ze čtvrteční osmifinálové odvety Evropské ligy proti Twente Enschede a zůstává čtvrtý s bodovou ztrátou na třetí Mönchengladbach.

Domácí poslal do vedení už ve třetí minutě obránce Rodnei, ale Schalke ještě do konce poločasu skóre otočilo. Ve 39. minutě vyrovnal záložník Lewis Holtby a těsně před pauzou se podvacáté v sezoně trefil útočník Klaas-Jan Huntelaar. Osmadvacetiletý Nizozemec ztrácí v tabulce střelců dva zásahy na vedoucího Maria Gómeze z Bayernu Mnichov.

Po přestávce zvýraznili náskok hostů další ofenzivní hráči Raúl a Jefferson Farfán. Kaiserslautern už šestnáct ligových utkání nevyhrál a znovu se přiblížil sestupu.

Velkolepou formu potvrdil Bayern Mnichov a potřetí v řadě drtivě zvítězil. Po Hoffenheimu (7:1) a Basileji (7:0) dnes jeho ofenzivní sílu okusili hráči bundesligového nováčka Herthy Berlín včetně stopera Romana Hubníka.

Hned polovinu branek při vítězství 6:0 ale Bavoři nastříleli z penalt.

Bayern rozdělil góly rovnoměrně do obou poločasů, s rozhodnutím však neotálel - po brance Thomase Müllera a dvou trefách Arjena Robbena vedl už po 19. minutách tři nula.

Po přestávce dokonal hattrick Robben, trefil se ještě Toni Kroos a svůj jednadvacátý gól v sezoně vstřelil nejlepší kanonýr soutěže Mario Gómez. Hertha klesla na předposlední místo, Bayern zůstává druhý.

Útočník Tomáš Pekhart se po odpykání trestu za žluté karty vrátil do sestavy Norimberku po bok obránce Adama Hlouška. Duel sousedů z tabulky ale ovládli hosté z Wolfsburgu, za které od začátku nastoupil Jan Polák a ve druhé půli se po zranění vrátil další středopolař Petr Jiráček.

Norimberk vedl od 9. minuty díky Danielu Didavimu, jenže už ve 24. minutě měli po zásazích Maria Mandžukiče a Patricka Helmese navrch "Vlci". Po přestávce se ještě jednou prosadil Helmes a stanovil konečné skóre 3:1.

Leverkusen od debaklu 1:7 v Lize mistrů s Barcelonou nemůže nalézt bývalou formu, dnes prohrál s Mönchengladbachem 1:2 a zaznamenal druhou ligovou porážku v řadě. Obrana s českým reprezentantem Michalem Kadlecem nechala už ve třetí minutě skórovat Marka Reuse, čtvrt hodiny před sice srovnal Stefan Kiessling, jenže obranu Bayeru pokořil v 88. minutě Igor de Camargo.

Dortmund zdolal doma Brémy 1:0 a po večerním duelu Bayernu s Herthou Berlín povede ligu nejméně o pět bodů. Třiadvacáté narozeniny oslavil gólem Japonec Šindži Kagawa, který ale i přes vítěznou branku ze zápasu odcházel se smíšenými pocity, protože několik dalších jasných šancí zahodil.

Výsledky 26. kola:
Augsburg - Mohuč 2:1 (43. Ku Ča-čchol, 51. Langkamp - 36. Allagui), Dortmund - Brémy 1:0 (8. Kagawa), Hamburk - Freiburg 1:3 (75. Iličevič - 20. Flum, 43. Caligiuri, 72. Makiadi), Leverkusen - Mönchengladbach 1:2 (75. Kiessling - 7. Reus, 88. De Camargo), Norimberk - Wolfsburg 1:3 (9. Didavi - 24. a 53. Helmes, 15. Mandžukič), Hertha Berlín - Bayern Mnichov 0:6 (12., 19. z pen. a 67. z pen. Robben, 9. Müller, 50. Gómez z pen., 51. Kroos), Kaiserslautern - Schalke 1:4 (3. Rodnei - 39. Holtby, 45. Huntelaar 51. Raúl, 81. Farfán), Hannover - Kolín nad Rýnem 4:1 (67. a 83. Diouf, 19. Stindl 61. z pen. Schlaudraff - 43. Pezzoni).