Suchý zažívá s Basilejí zlaté oslavy počtvrté, Vaclík potřetí. Oba k dnešní výhře pomohli svými výkony na hřišti, českého brankáře překonal tři minuty před koncem Marco Schneuwly.
Staronový švýcarský šampion si zároveň opět zajistil účast v základní skupině Ligy mistrů.
Obránce Jan Lecjaks odehrál celý zápas v dresu Young Boys Bern.
Švýcarská fotbalová liga - 30. kolo: Lucern - Basilej 1:2, Lausanne - Vaduz 1:3, St. Gallen - Young Boys Bern 0:2, Thun - Sion 2:1, Grasshopper Curych - Lugano 0:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Basilej | 30 | 24 | 5 | 1 | 77:24 | 77 |
2. | Young Boys Bern | 30 | 16 | 8 | 6 | 63:41 | 56 |
3. | Sion | 30 | 14 | 3 | 13 | 52:47 | 45 |
4. | Lucern | 30 | 12 | 7 | 11 | 54:52 | 43 |
5. | Lugano | 30 | 12 | 7 | 11 | 43:52 | 43 |
6. | Grasshopper Curych | 30 | 9 | 6 | 15 | 38:47 | 33 |
7. | Thun | 30 | 8 | 9 | 13 | 46:57 | 33 |
8. | St. Gallen | 30 | 8 | 7 | 15 | 32:48 | 31 |
9. | Lausanne | 30 | 8 | 6 | 16 | 46:56 | 30 |
10. | Vaduz | 30 | 6 | 8 | 16 | 38:65 | 26 |
Anglická druhá liga
Záložník Jiří Skalák odehrál v dresu jistého postupujícího Brightonu poločas a dostal žlutou kartu. Obránce Daniel Pudil zvládl celý duel za Sheffield Wednesday a nahrál na vítězný gól hostí.
Plných 90 minut odehrál také stoper Fulhamu Tomáš Kalas, útočník Matěj Vydra zůstal nevyužitým náhradníkem Derby County.
Výsledky - 45. kolo: Cardiff - Newcastle 0:2, Barnsley - Burton 1:1, Birmingham - Huddersfield 2:0, Blackburn - Aston Villa 1:0, Derby - Wolverhampton 3:1, Fulham - Brentford 1:1, Ipswich - Sheffield Wednesday 0:1, Leeds - Norwich 3:3, Preston - Rotherham 1:1, QPR - Nottingham 2:0, Reading - Wigan 1:0, Brighton - Bristol 0:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Brighton | 45 | 28 | 8 | 9 | 73:39 | 92 |
2. | Newcastle | 45 | 28 | 7 | 10 | 82:40 | 91 |
3. | Reading | 45 | 25 | 7 | 13 | 64:62 | 82 |
4. | Sheffield Wednesday | 45 | 24 | 9 | 12 | 59:43 | 81 |
5. | Huddersfield | 45 | 25 | 6 | 14 | 56:55 | 81 |
6. | Fulham | 45 | 21 | 14 | 10 | 83:56 | 77 |
7. | Leeds | 45 | 22 | 8 | 15 | 60:46 | 74 |
8. | Norwich | 45 | 19 | 10 | 16 | 81:69 | 67 |
9. | Derby | 45 | 18 | 12 | 15 | 53:49 | 66 |
10. | Brentford | 45 | 18 | 10 | 17 | 74:62 | 64 |
11. | Preston | 45 | 16 | 14 | 15 | 64:62 | 62 |
12. | Aston Villa | 45 | 16 | 13 | 16 | 46:47 | 61 |
13. | Cardiff | 45 | 16 | 11 | 18 | 57:61 | 59 |
14. | Barnsley | 45 | 15 | 13 | 17 | 64:64 | 58 |
15. | Wolverhampton | 45 | 15 | 10 | 20 | 53:58 | 55 |
16. | Ipswich | 45 | 13 | 16 | 16 | 48:55 | 55 |
17. | Bristol | 45 | 15 | 9 | 21 | 60:65 | 54 |
18. | QPR | 45 | 15 | 8 | 22 | 52:62 | 53 |
19. | Burton | 45 | 13 | 13 | 19 | 47:59 | 52 |
20. | Birmingham | 45 | 12 | 14 | 19 | 44:64 | 50 |
21. | Nottingham | 45 | 13 | 9 | 23 | 59:72 | 48 |
22. | Blackburn | 45 | 11 | 15 | 19 | 50:64 | 48 |
23. | Wigan | 45 | 10 | 11 | 24 | 39:56 | 41 |
24. | Rotherham | 45 | 5 | 7 | 33 | 39:97 | 22 |
Rakouská liga
Výsledky - 31. kolo: Austria Vídeň - Sturm Štýrský Hradec 4:1, Salcburk - Ried 1:1, St. Pölten - Altach 3:3, Wolfsberg - Mattersburg 2:2, Mödling - Rapid Vídeň 3:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Salcburk | 31 | 21 | 6 | 4 | 66:20 | 69 |
2. | Austria Vídeň | 31 | 18 | 2 | 11 | 59:43 | 56 |
3. | Altach | 31 | 15 | 7 | 9 | 44:42 | 52 |
4. | Sturm Štýrský Hradec | 31 | 16 | 3 | 12 | 48:33 | 51 |
5. | Mödling | 31 | 12 | 7 | 12 | 31:42 | 43 |
6. | Wolfsberg | 31 | 9 | 8 | 14 | 34:50 | 35 |
7. | Rapid Vídeň | 31 | 8 | 10 | 13 | 42:39 | 34 |
8. | Mattersburg | 31 | 9 | 7 | 15 | 32:47 | 34 |
9. | St. Pölten | 31 | 8 | 8 | 15 | 35:53 | 32 |
10. | Ried | 31 | 8 | 4 | 19 | 27:49 | 28 |
Turecká liga
Ondřej Čelůstka se výrazně podílel na výhře Antalyasporu nad Adanasporem. Ke skóre 5:2 napomohl dvěma přihrávkami - napřed na trefu Samuela Eto’a, který nastřílel hattrick, pak na zásah El Kabira.
Gólman Zdeněk Zlámal proseděl prohraný zápas Alanyasporu na lavičce náhradníků. Záložník David Pavelka odehrál za Kasimpasu celé utkání.
Výsledky - 29. kolo: Gaziantepspor - Karabükspor 0:0, Kayserispor - Alanyaspor 3:0, Trabzonspor - Genclerbirligi 0:0, Kasimpasa - Akhisar 0:2, Fenerbahce - Rizespor 2:1, Adanaspor - Antalyaspor 2:5, Basaksehir - Besiktas 3:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Besiktas | 29 | 19 | 7 | 3 | 58:28 | 64 |
2. | Basaksehir | 29 | 17 | 9 | 3 | 57:26 | 60 |
3. | Fenerbahce | 29 | 16 | 8 | 5 | 53:27 | 56 |
4. | Galatasaray | 28 | 15 | 4 | 9 | 50:33 | 49 |
5. | Trabzonspor | 29 | 14 | 6 | 9 | 34:27 | 48 |
6. | Antalyaspor | 29 | 13 | 7 | 9 | 37:37 | 46 |
7. | Genclerbirligi | 29 | 10 | 10 | 9 | 28:28 | 40 |
8. | Konyaspor | 28 | 10 | 9 | 9 | 33:35 | 39 |
9. | Osmanlispor | 28 | 9 | 10 | 9 | 36:32 | 37 |
10. | Kasimpasa | 29 | 10 | 7 | 12 | 38:39 | 37 |
11. | Karabükspor | 29 | 10 | 6 | 13 | 30:37 | 36 |
12. | Akhisar | 29 | 10 | 6 | 13 | 28:39 | 36 |
13. | Bursaspor | 28 | 10 | 5 | 13 | 30:40 | 35 |
14. | Alanyaspor | 29 | 10 | 4 | 15 | 45:54 | 34 |
15. | Kayserispor | 29 | 8 | 6 | 15 | 39:51 | 30 |
16. | Gaziantepspor | 29 | 7 | 5 | 17 | 28:47 | 26 |
17. | Rizespor | 29 | 6 | 6 | 17 | 31:48 | 24 |
18. | Adanaspor | 29 | 5 | 5 | 19 | 28:55 | 20 |
Ruská liga
Výsledky - 26. kolo: Lokomotiv Moskva - Kazaň 0:1, Groznyj - Jekatěrinburg 5:2, Ufa - Tula 1:0, CSKA Moskva - Spartak Moskva 1:2, Rostov na Donu - Perm 1:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Spartak Moskva | 26 | 19 | 3 | 4 | 41:24 | 60 |
2. | CSKA Moskva | 26 | 14 | 8 | 4 | 36:15 | 50 |
3. | Petrohrad | 25 | 14 | 7 | 4 | 42:17 | 49 |
4. | FK Krasnodar | 25 | 11 | 11 | 3 | 34:18 | 44 |
5. | Rostov na Donu | 26 | 11 | 9 | 6 | 30:12 | 42 |
6. | Groznyj | 26 | 11 | 6 | 9 | 32:30 | 39 |
7. | Ufa | 26 | 10 | 6 | 10 | 17:21 | 36 |
8. | Lokomotiv Moskva | 26 | 8 | 11 | 7 | 33:24 | 35 |
9. | Perm | 26 | 8 | 10 | 8 | 24:24 | 34 |
10. | Kazaň | 26 | 8 | 8 | 10 | 24:26 | 32 |
11. | Jekatěrinburg | 26 | 8 | 5 | 13 | 21:37 | 29 |
12. | Machačkala | 25 | 7 | 7 | 11 | 22:30 | 28 |
13. | Orenburg | 25 | 5 | 7 | 13 | 20:30 | 22 |
14. | Samara | 25 | 4 | 9 | 12 | 23:31 | 21 |
15. | Tula | 26 | 5 | 6 | 15 | 14:37 | 21 |
16. | Tomsk | 25 | 3 | 5 | 17 | 15:52 | 14 |
Belgická liga, play-off o titul
Střední obránce David Rozehnal (Ostende) odehrál celý vítězný zápas nad Charleroi.
Výsledky - 6. kolo play off, skupina o titul: Gent - Anderlecht 0:0, Ostende - Charleroi 1:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Anderlecht | 6 | 3 | 2 | 1 | 5:2 | 42 |
2. | Gent | 6 | 3 | 3 | 0 | 6:2 | 37 |
3. | FC Bruggy | 5 | 1 | 2 | 2 | 7:8 | 35 |
4. | Charleroi | 6 | 2 | 2 | 2 | 5:4 | 33 |
5. | Ostende | 6 | 1 | 3 | 2 | 5:7 | 31 |
6. | Waregem | 5 | 0 | 2 | 3 | 4:9 | 29 |
Dánská liga, play-off o titul
Obránce Filip Novák se trefil za Midtjylland a pomohl mu tak k vítězství nad Nordsjaellandem, útočník Jan Kliment odehrál 68. minut za Bröndby Kodaň.
Výsledky - 5. kolo play off, skupina o titul: Midtjylland - Nordsjaelland 3:1 (za domácí gól Novák), FC Kodaň - Lyngby 3:0, Bröndby Kodaň - Sönderjyske 1:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | FC Kodaň | 31 | 23 | 8 | 0 | 67:13 | 77 |
2. | Bröndby Kodaň | 31 | 18 | 8 | 5 | 59:28 | 62 |
3. | Midtjylland | 31 | 12 | 9 | 10 | 55:39 | 45 |
4. | Lyngby | 31 | 12 | 7 | 12 | 30:33 | 43 |
5. | Nordsjaelland | 31 | 11 | 9 | 11 | 49:47 | 42 |
6. | Sönderjyske | 31 | 10 | 10 | 11 | 35:44 | 40 |