Barcelona už vede ligu o sedm bodů

• 16
Madrid - O velké překvapení se v 19. kole španělské ligy postarali fotbalisté Alavésu. Tým, který v dosavadním průběhu soutěže dokázal zvítězit jen dvakrát, získal tři body za nedělní výhru 2:0 v La Coruni. Domácí hráči prohráli tři ze čtyř posledních domácích utkání, a nadále se tak propadají v tabulce.

Fotbalisté Barcelony zvýšili svůj náskok na sedm bodů. V zápase s Bilbaem na Nou Campu otočili góly Ronaldinha a Messiho nepříznivý vývoj a vzdálili se druhé Pamploně, která v sobotu prohrála ve Valencii. Barcelona ztratila v poslední minutě vyloučeného Deka.

Alavés v týdnu udělal změnu na postu trenéra, když Chuchiho Cose vystřídal jeho dosavadní asistent Juan Carlos Oliva a týmu tato změna evidentně prospěla.

O první gól se v dresu outsidera postaral po centru Jandra hlavičkující Aloisi a druhý gól přidal šest minut po změně stran španělský útočník Bodipo. I přes vítězství ale Alavés zůstává s patnácti body na chvostu tabulky.

Racing Santander porazil Villareal 1:0, přestože hrál od 53. minuty jen v devíti. Villareal měl naprostou převahu, svého soupeře přestřílel 22:6 a míč jeho hráči dokonce drželi na svých kopačkách dvě třetiny času, přesto Santander zvítězil gólem záložníka Matabueny ze 22. minuty.

Jen několik vteřin scházelo do přestávky, když se za faul na Argentince Sorína odešel pod sprchy domácí Pablo Alfaro.

Devět minut po přestávce Alfara následoval jeho spoluhráč Pinillos, který dostal druhou žlutou kartu. V 62. minutě opustil hřiště také po druhé žluté kartě i hostující mladík Hector Font. Domácí nakonec vedení udrželi a posunuli se na 11. příčku.

Fotbalisté Valencie zvítězili nad Osasunou Pamplona 2:0 a ke svému soupeři, který je v tabulce druhý, se přiblížili na rozdíl tří bodů.

Betis Sevilla počtvrté v této sezoně vyhrál. Nad Atlétikem Madrid zvítězil 1:0 a ze sestupové pozice se vyšvihl až na čtrnácté místo. Jediná branka padla v závěru úvodní půlhodiny, vstřelil ji bývalý reprezentační záložník Capi.

San Sebastian - Espaňol 0:1 (90. Tamudo),
Zaragoza - Mallorca 3:1 (27. a 80. Milito, 26. Oscar - 75. Arango)
Real Madrid - FC Sevilla 4:2 (58. z pen., 60. a 90+4. Zidane, 7. Guti - 51. Luis Fabiano, 84. Ocio).