STRŮJCI OBRATU Luis Suárez (vlevo) a Lionel Messi se postarali o tři góly...

STRŮJCI OBRATU Luis Suárez (vlevo) a Lionel Messi se postarali o tři góly Barcelony v ligovém utkání v San Sebastianu. | foto: Reuters

Zrušená kletba Anoety. Ale Real se stejně nevzdá, tvrdí kouč Barcelony

• 0
Od Ernesta Valverdeho, trenéra fotbalistů Barcelony, to zní jako hodně diplomatická řeč. "Nemyslím si, že Real Madrid boj o titul vzdal." Posuďte sami, obhájce trofeje ztrácí v polovině ročníku na Barcelonu devatenáct bodů...

Hustě pršelo, od moře foukal vítr a lídr prohrával 0:2. Zdálo se, že Barcelona poprvé v letošní sezoně španělské ligy prohraje. Zvlášť, když domácí San Sebastian hrál tak dobře.

Jestli mohl Barcelonu v cestě za jubilejním 25. ligovým titulem někdo přibrzdit, tak jedině soupeř ze stadionu Anoeta. Jedenáct let tam Barcelona nevyhrála a nevypadalo to, že by sérii neúspěšných výsledků zastavila.

„Domácí hráli v první půli dobře a byli velice efektivní. Gól před přestávkou nám však hodně pomohl a ve druhém poločase jsme šli za vítězstvím. Věřili jsme si, přestože jsme hráli na neoblíbeném stadionu proti výbornému soupeři,“ prohlásil Valverde.

Recept na vzdorné a nesmlouvavé Basky našel ten, který v Baskicku vyrůstal, dlouho tam fotbal hrál i trénoval, byť v konkurenčním Athletiku Bilbao.

„Jsem rád, že jsme zrušili tuhle kletbu, navíc když jsme po půl hodině prohrávali o dva góly,“ odfrkl si Valverde.

Barcelona věděla, že Real Madrid o den dřív doma zase podlehl. A i když rival odehrál o zápas méně, katalánský tým se dost možná nejnebezpečnějšího soupeře v boji o titul zbavil dřív, než sám očekával. Už v polovině sezony.

Devatenáctibodový náskok Barcelony je pro Real nemožné smazat, i když ve hře je ještě sedmapadesát bodů.

A ohrožuje Barcelonu druhé Atlético Madrid s devítibodovým odstupem? Nebo snad třetí Valencie, která ztrácí ještě o dva body víc?

„Hlavně nemyslíme na velké věci, jsme soudní, jdeme postupně. Chceme v současných výkonech pokračovat, ale myslím, že můžeme být ještě lepší,“ řekl Valverde.

15.ledna 2018 v 01:26, příspěvek archivován: 15.ledna 2018 v 13:42

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

To Real se nepřestává ztrapňovat, doma podlehl Villarrealu 0:1 a začal bojovat vůbec o to, aby mohl v příští sezoně vůbec hrát Ligu mistrů. Byla to jeho šestá ztráta z posledních devíti zápasů, pátý Villarreal ztrácí jen bod.

„Možná se v Realu víc dívají na sousedy v tabulce a taky to tvrdí. Ale já si nemyslím, že by boj o titul vzdali, i když je náš náskok velký a významný,“ poznamenal Valverde.

„Nevzdalo to ani Atlético Madrid, ani Valencie, takže Real nebude výjimka. Já bych to v jejich situaci také nezabalil,“ zdůraznil třiapadesátiletý kouč Barcelony.

Jeho tým v San Sebastianu prohrával po rychlý výpadech ze stran a čelil dalším nebezpečným situacím.

Šťastný gól Paulinha krátce před přestávkou však sebevědomí hráčů San Sebastianu výrazně srazil. A po přestávce už bylo jen otázkou času, kdy favorit duel otočí. Povedlo se díky Suárezovi. Výhru Barcelony 4:2 korunoval Lionel Messi parádní střelou z přímého kopu z 25 metrů.