„Vždycky chcete nastoupit v domácích barvách. A že se o dresech hodně mluvilo? Na začátku sezony se člověk soustředí na úplně jiné věci. Chcete, aby se vám dařilo a tento ročník může být opravdu nejlepší ze všech, takže malichernosti jako tahle...“ uvedla obránkyně Rachel Corsieová.
Jako by hráči skočili do bazénu. Aston Villa si stěžuje na dresy, chce změnu |
Na dresy si v minulém týdnu stěžovalo několik zdrojů uvnitř klubu, jak informoval britský Telegraph.
Jakmile se při zápasech mužského týmu hráči jen trochu zpotili, vypadali, jako by právě „vylezli z bazénu“, trikot ztmavnul a přilepil se fotbalistům na kůži.
Proto se před startem ženské ligy, kde hráčky nastupují ve stejných dresech jako muži, vyrojily obavy z nepříjemných reakcí na pohodlí sportovkyň.
Trenérka Carla Wardová ale řekla, že se celou situaci „snažila nevnímat“ a že klub problémy „skvěle vyřešil“.
Aston Villa ihned po prvotních stížnostech kontaktovala firmu Castore, se kterou podepsala víceletý kontrakt, aby nahradila nekvalitní materiál.
Podle BBC klub doufal, že se problém zvládne vyřešit ještě před víkendem, jenže to výrobce nezvládl. Už v týdnu pak Telegraph uvedl, že je Aston Villa připravená přerušit s britskou firmou smlouvu s tím, že design dresů zůstane zachován do konce sezony.
K podobnému kroku už přistoupil třeba Newcastle, jenž nahradil manchesterskou firmu německým Adidasem.
Bývalá anglická obránkyně Anita Asanteová pak prozradila, že dres by měl být tím posledním, na co musí hráčky myslet. „Ženy nechtějí být vystavené scénáři, kdy se budou cítit nepříjemně, nebudou se moci soustředit na sport a budou se zabývat jinými věcmi,“ dodala.
„Pro ně má celý problém jiný význam, co se týče estetiky a jejich pocitů. Pokud jde o jejich těla, sexismus, misogynii a všechny tyto věci,“ dodala.