Fotbalisté Arsenalu Cesc Fabregas a Tomáš Rosický (vlevo).

Fotbalisté Arsenalu Cesc Fabregas a Tomáš Rosický (vlevo). | foto: AP

Arsenal útočnou smrští zničil Blackburn, Manchester City podruhé ztratil body

• 35
Fotbalisté Arsenalu si na domácím hřišti zastříleli proti Blackburnu, který smetli 6:2. V 8.kole anglické ligy Manchester City šestou výhru ze sedmi zápasů neslavil. Podruhé v sezoně ztratil, ale na čtvrtém místě tabulky má jeden zápas k dobru.

U výhry Arsenalu byl i český reprezentant Tomáš Rosický, jenž tak oslavil své devětadvacáté narozeniny.

Oslavenec se sice gólu i přes několik slibných šancí nedočkal, na přestřelce se však podílel alespoň asistencí u gólu Cesca Fábregase na 4:2.

Hosté z Blackburnu sice na Emirates Stadium dvakrát vedli, ale domácí ještě do poločasu skóre otočili po čtvrtém gólu v sezoně stopera Vermaelena, povedené ráně Van Persieho a akci Aršavina.

Po změně stran pak Arsenal již zápas kontroloval a ještě podstatně navýšil skóre.

Nejprve Rosický vrátil Fábregasovi přihrávku a španělský reprezentant předvedl parádní střelu stejně jako dvě minuty před koncem Bendtner, který ranou o tyč uzavřel skóre na 6:2.

Ještě před ním se mezi střelce zapsal i Rosického náhradník Walcott. Ten nastoupil ke svému prvnímu zápasu v sezoně po dlouhodobém zranění a hned po pěti minutách na hřišti úspěšně zakončil rychlý brejk Arsenalu.

Chelsea - Liverpool: Deco (vlevo) a Javier Mascherano

Do čela tabulky se dostala Chelsea, která i bez potrestaného brankáře Petra Čecha porazila Liverpool 2:0.Hlavní zásluhu na tom měl útočník Drogba, který nejprve po hodině hry připravil gól pro kolegu z útoku Anelku a v nastavení přihrál na pojišťující branku Maloudovi.

V brance Chelsea tentokrát chyběl Čech, který pykal za vyloučení z minulého kola. Jeho místo zaujal Portugalec Hilario, který předvedl velmi dobrý výkon, když mimo jiné zlikvidoval dvě gólové střely Gerrarda.

Úřadující anglický mistr Manchester United byl velmi blízko prohře, remízu se Sunderlandem si zajistil až v nastaveném čase po vlastní brance hostujícího obránce Ferdinanda.

Stadion Old Trafford zaskočil už v 7. minutě sunderlandský útočník Bent, který zakončil rychlou akci a vstřelil svůj sedmý ligový gól. United vyrovnali krátce po přestávce, kdy se povedeným akrobatickým volejem prosadil Bulhar Berbatov.

Po sedmi minutách ale vrátil hostům vedení druhý forvard Jones, který ve vzdušném souboji přehlavičkoval chybujícího Fostera v domácí brance.

Z velkého tlaku Manchesteru, který dohrával poslední minuty po vyloučení Richardsona v početní výhodě, padla branka v druhé minutě nastaveného času: střelu francouzského obránce Evry tečoval nešťastně do vlastní sítě stoper Anton Ferdinand, mladší bratr Ria Ferdinanda z Manchesteru.

Sunderland: Anton Ferdinand v debatě s rozhodčím

Fotbalisté Portsmouthu se dočkali prvních tří bodů v sezoně, když v 8. kole anglické ligy zvítězili na hřišti Wolverhamptonu 1:0. Hosté tak přerušili sérii sedmi porážek za sebou, což byl nejhorší vstup do soutěže za posledních 79 let.

Vítězství Portsmouthu zařídil v 19. minutě razantní hlavičkou alžírský záložník Jebda.

Tottenham remizoval na hřišti Boltonu 2:2, když dvakrát dokázal dotáhnout nepříznivý vývoj utkání. Domácí vedli už od 4. minuty po dorážce Jamajčana Gardnera.

Tottenham odpověděl po necelé půlhodince, když se tvrdou trefou k tyči prosadil chorvatský záložník Kranjčar, který zaznamenal první trefu za Tottenham po letním přestupu z Portsmouthu.

V 69. minutě vrátil Boltonu vedení hlavou útočník Davies, ale to tentokrát vydrželo jen čtyři minuty, než se z rohového trefu rovněž hlavou prosadil další Chorvat Čorluka.

Burnley - Birmingham: Steven Fletcher (číslo 9) skóruje

Souboj nováčků skončil lépe pro Burnley, které doma porazilo Birmingham 2:0 a i ve čtvrtém zápase na stadionu Turf Moor zvítězilo. O výhře domácích, kteří na hřišti soupeře zatím nezískali ani bod, rozhodlo devět minut druhé půle, ve které se trefili útočník Fletcher a obránce Bikey.

Wigan prohrál 1:2 na hřišti Hullu a nenavázal na překvapivou výhru nad Chelsea v minulém kole. Domácí, kterým zařídil vítězství během osmi minut druhé půle nizozemský forvard Jan Vennegoor of Hesselink a Brazilec Geovanni, vyhráli po třech ligových prohrách za sebou.

Fotbalisté Manchesteru City se šesté výhry ze sedmi zápasů nedočkali. Remizovali 1:1 na hřišti Aston Villy, přestože měli po většinu utkání výraznou převahu. Manchester je tak čtvrtý, ale má zápas k dobru.

Aston Villa se musela často s velkou námahou bránit, hosté byli ale v útoku neproduktivní. Naopak v 15. minutě si na roh naběhl na roh bývalý kapitán Manchesteru Richard Dunne a gólem hlavou se svému bývalému týmu pomstil za to, že se ho v létě při přestavbě kádru zbavil.

Manchester se v útoku nadále trápil a vysvobodil ho až Velšan Craig Bellamy, který v 67. minutě vyrovnal na konečných 1:1. K výhře Manchesteru nepomohlo ani to, že se do sestavy vrátil po třízápasovém trestu jeho nejlepší střelec Emmanuel Adebayor.

Výsledky 8. kola: Bolton - Tottenham 2:2 (4. Gardner, 69. K. Davies - 34. Kranjčar, 73. Čorluka), Burnley - Birmingham 2:1 (53. Fletcher, 62. Bikey - 90.+5 Larsson), Hull - Wigan 2:1 (60. Vennegoor of Hesselink, 68. Geovanni - 87. Sinclair), Wolverhampton - Portsmouth 0:1 (19. Yebda), Manchester United - Sunderland 2:2 (51. Berbatov, 90.+2 vlastní A. Ferdinand - 7. Bent, 58. Jones), Arsenal - Blackburn 6:2 (17. Vermaelen, 33. Van Persie, 37. Aršavin, 57. Fábregas, 75. Walcott, 89. Bendtner - 4. N'Zonzi, 30. Dunn), Everton - Stoke 1:1 (55. Osman - 50. Huth), West Ham United - Fulham 2:2 (13. C. Cole, 90.+2 Stanislas - 47. Murphy z pen., 57. Gera), Chelsea - Liverpool 2:0 (60. Anelka, 90. Malouda), Aston Villa - Manchester City 1:1 (15. Dunne - 67. Bellamy).