Diogo Jota (vlevo) a Roberto Firmino z Liverpoolu slaví gól. | foto: Matt Dunham, AP

Liverpool vyřadil Arsenal a vysloužil si duel o Ligový pohár s Chelsea

• 15
Liverpoolští fotbalisté vyhráli v odvetném semifinále anglického Ligového poháru na hřišti Arsenalu 2:0 a utkají se o trofej s londýnskou Chelsea. O jejich postupu do finále rozhodl týden po bezbrankové remíze Diogo Jota, který vstřelil obě branky.

Liverpool se pokusí vyhrát Ligový pohár podeváté v historii, čímž by se osamostatnil na pozici nejúspěšnějšího týmu před Manchesterem City.

Pětadvacetiletý útočník Jota otevřel skóre ve 20. minutě, kdy po rychlém brejku prostřelil hradbu tří obránců a překonal i brankáře Ramsdala.

Portugalský reprezentant se pak prosadil podruhé třináct minut před koncem, kdy zužitkoval přihrávku Alexandera-Arnolda za obranu. Platnost branky potvrdil i verdikt videorozhodčího.

Liverpool se probojoval do finále Ligového poháru potřinácté. S Chelsea se střetne ve Wembley 27. února.

Arsenal FC - Liverpool FC 0:2 (0:1)

Branky: 20. Jota, 77. Jota. Rozhodčí: Atkinson – Betts, Hatzidakis. ŽK:44. Lacazette, 56. Tomiyasu, 87. Partey - 63. Konaté, 82. Jones, 90+1. Minamino. ČK:90. Partey.

Arsenal FC Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney – Lokonga – Saka, Smith Rowe (74. Partey), Ødegaard, Martinelli – Lacazette (C) (74. Nketiah)

Liverpool FC Kelleher – Alexander-Arnold, Matip (46. Konaté), van Dijk, Robertson – Henderson (C) (75. Milner), Fabinho, Jones – Gordon (64. Minamino), Firmino (84. Williams), Diogo Jota