Christian Benteke z Crystal Palace letí k zemi po zákroku Thomase z Arsenalu.

Christian Benteke z Crystal Palace letí k zemi po zákroku Thomase z Arsenalu. | foto: Reuters

Vieira málem pokořil Arsenal. Crystal Palace ztratil výhru v nastavení

• 11
Legenda a vůdčí osobnost ze zlatých klubových časů fanoušky Arsenalu moc nepotěšila. Patrick Vieira coby trenér hostujícího Crystal Palace dovedl v dohrávce 8. kola anglické ligy svůj tým k remíze 2:2.

Arsenal vyrovnal díky brance v šesté minutě nastavení a pátý zápas za sebou neprohrál. V tabulce mu však patří nelichotivé dvanácté místo. Hosté jsou po třetím nerozhodném výsledku za sebou čtrnáctí.

Vieira v Arsenalu prožil na přelomu tisíciletí zlatou éru, kterou vyplnily tři mistrovské tituly a pět triumfů v Anglickém poháru. Crystal Palace vede od začátku sezony.

Domácí poslal už v osmé minutě do vedení kapitán Pierre-Emerick Aubameyang, ale hosté po přestávce skóre otočili. V 50. minutě vyrovnal Christian Benteke a v 73. minutě zvýšil na 2:1 Odsonne Édouard.

Crystal Palace, ale vedení neudržel. Domácí soupeře v závěru zatlačili v šesté minutě nastavení srovnal z dorážky Alexandre Lacazette.

Anglická fotbalová liga - dohrávka 8. kola: Arsenal - Crystal Palace 2:2 (Aubameyang, 90.+6 Lacazette - 50. Benteke, 73. Edouard).