Útočník Barcelony Antoine Griezmann mává fanouškům po přátelském utkání s...

Útočník Barcelony Antoine Griezmann mává fanouškům po přátelském utkání s Chelsea. | foto: AP

Griezmann začal v Barceloně porážkou od Chelsea, odehrál poločas

• 0
Francouzský útočník Antoine Griezmann své první utkání v dresu Barcelony prohrál. Fotbalisté španělského mistra podlehli v přípravném zápase v Japonsku londýnské Chelsea 1:2. Světový šampion Griezmann, který přišel do Barcelony za 120 milionů eur (přes tři miliardy korun) z Atlética Madrid, odehrál úvodní poločas.

Chelsea vedla po úvodních 45 minutách 1:0 zásluho gólu Tammyho Abrahama. Na 2:0 pro vítěze Evropské ligy zvýšil v závěru Ross Barkley. O čestný úspěch Barcelony se postaral v nastaveném čase Ivan Rakitič.

Svěřenci nového kouče Franka Lamparda si vylepšili bilanci v letní přípravě o druhé vítězství čtyři dny poté, co podlehli týmu Kawasaki Frontale.

FC Barcelona - Chelsea FC 1:2 (0:1)

Branky: 90+1. Rakitić - 34. Abraham, 81. Barkley. Rozhodčí: Masaaki – Hiroshi, Jun.

FC Barcelona 1. poločas: ter Stegen – Piqué, S. Busquets, Puig, Dembélé, O. Busquets, Griezmann, Alba, Roberto, Umtiti, Collado.
2. poločas: Neto – Semedo, Todibo, Lenglet, Guillem, de Jong, Rakitić, Aleñá, Malcom, Pérez, Rafinha.

Chelsea FC Arrizabalaga – Azpilicueta (70. Bakayoko), Christensen (48. Tomori), Luiz (46. Zouma), Emerson (46. Alonso), Jorginho (71. Drinkwater), Kovačić (70. Zappacosta), Pedro (71. Batshuayi), Mount (60. Barkley), Pulišić (60. Giroud), Abraham (60. Kenedy).