David McGoldrick (druhý zprava) ze Sheffieldu United sleduje, co provede s...

David McGoldrick (druhý zprava) ze Sheffieldu United sleduje, co provede s míčem Ayoze Perez z Leicesteru. | foto: AP

V Anglii vrcholí boj o čtvrté místo. Díky skóre zatím patří Leicesteru

• 10
Fotbalisté Leicesteru zvítězili v 36. kole anglické ligy nad Sheffieldem 2:0 a upevnili si čtvrté místo v tabulce, které jako poslední zajišťuje účast v Lize mistrů. Bodově se ale na ně dotáhl Manchester United, který vyhrál na půdě Crystal Palace 2:0. Aston Villa ztratila vedení a s Evertonem nakonec jen remizovala 1:1.

Vítězný gól Leicesteru vstřelil v 29. minutě Ayoze Pérez, který zpracoval ve vápně míč a pohotově zakončil. Asistenci si při prvním startu v anglické nejvyšší soutěži připsal devatenáctiletý Luke Thomas, jenž se stal třetím nejmladším debutantem Leicesteru v Premier League. Pojistku přidal v 79. minutě střídající Demarai Gray. Sheffield na osmém místě ztrácí dva body na pohárové příčky.

Manchester United vyhrál po koronavirové pauze pátý zápas ze sedmi, naopak Crystal Palace si připsal pátou porážku v řadě. Postarali se o to dva nejlepší střelci „Rudých ďáblů“, kteří mají shodně na kontě 17 ligových gólů. Na konci první půle se nejprve prosadil důrazný Marcus Rashford a v 78. minutě stál na konci kombinační akce Anthony Martial.

Sestupem ohrožená Aston Villa vedla na hřišti Evertonu po gólu Ezriho Konsy, ale v 87. minutě srovnal Theo Walcott. Předposlední tým tabulky ztrácí tři body na záchranu.

Výsedky 36. kola:
Everton - Aston Villa 1:1 (87. Walcott - 72. Konsa), Leicester - Sheffield United 2:0 (29. Pérez, 79. Gray), Crystal Palace - Manchester United 0:2 (45.+1 Rashford, 78. Martial), Southampton - Brighton 1:1 (66. Ings - 17. Maupay).