Edinson Cavani (vlevo) z Manchesteru United střílí na branku Burnley. | foto: AP

Manchester zvítězil v Burnley a je první, premiérovou výhru má Sheffield

• 12
Fotbalisté Manchesteru United zvítězili v dohrávce 1. kola Premier League 1:0 v Burnley a vystřídali v čele tabulky mistrovský Liverpool, před nímž vedou o tři body. Jediný gól zápasu vstřelil z voleje Paul Pogba.

Francouzský mistr světa rozhodl zápas v 71. minutě tečovanou střelou bez přípravy z hranice pokutového území po obloučku Marcuse Rashforda. Devět minut po Pogbově brance přišel na trávník v domácím dresu český útočník Matěj Vydra.

United vyhráli sedmý z osmi posledních zápasů a po Novém roce vedou tabulku poprvé od sezony 2012/13, kdy získali titul. První místo budou svěřenci Oleho Gunnara Solskjaera hájit v nedělím šlágru na hřišti Liverpoolu.

Na čtvrté místo se posunul Everton díky vítězství 2:1 ve Wolverhamptonu. Rozhodující branku vstřelil v 77. minutě hlavou Michael Keane a tým Carla Ancelottiho se bodově dotáhl na třetí Leicester. Na Liverpool ztrácí bod.

Sheffield United ukončil v 18. zápase čekání na první výhru v sezoně Premier League. Poslední tým tabulky díky gólu z penalty zdolal 1:0 oslabený Newcastle a mohl po 186 dnech slavit ligové vítězství. Hostující Newcastle hrál o deseti celý druhý poločas poté, co byl krátce před přestávkou vyloučen Ryan Fraser. Sheffield byl v utkání lepším týmem a dočkal se odměny v 73. minutě, kdy střídající Billy Sharp proměnil penaltu za ruku. „Blades“ jsou po první výhře stále poslední s pěti body, na záchranu ztrácejí devět bodů.

Anglická fotbalová liga, dohrávky:

1. kolo: Burnley - Manchester United 0:1 (71. Pogba).

18. kolo: Sheffield United - Newcastle 1:0 (73. Sharp z pen.), Wolverhampton - Everton 1:2 (14. Neves - 6. Iwobi, 77. Keane).

Sheffield United FC - Newcastle United 1:0 (0:0)

Branky: 73. Sharp. Rozhodčí: Madley – Smart, Eaton. ŽK:80. Sharp, 90. McGoldrick - 42. Fraser, 69. Darlow, 86. Schär, 90+5. Hayden. ČK:45. Fraser.

Sheffield United FC Ramsdale – Basham (51. Brewster), Egan (C), Ampadu – Bogle, Lundstram, Norwood, Fleck, Osborn – McGoldrick (90+4. Jagielka), Burke (59. Sharp).

Newcastle United Darlow – Yedlin (84. Jacob Murphy), F. Fernández (C) (77. Carroll), Schär, Clark, P. Dummett (74. Ritchie) – Hendrick, S. Longstaff, Hayden, Fraser – C. Wilson.

Přejít na on-line reportáž

Burnley FC - Manchester United 0:1 (0:0)

Branky: 71. P. Pogba. Rozhodčí: K. Friend. ŽK:62. A. Westwood - 32. Shaw, 45+3. B. Fernandes. Diváci: bez diváků.

Burnley FC Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Pieters – Gudmundsson, Brownhill, A. Westwood, Brady (65. McNeil) – Wood (80. Vydra), A. Barnes (88. Jay Rodriguez).

Manchester United de Gea – Wan-Bissaka, Bailly, Maguire (C), Shaw – P. Pogba, N. Matić – Rashford (80. Greenwood), B. Fernandes (89. McTominay), Martial (90+5. Tuanzebe) – Cavani.

Wolverhampton Wanderers - Everton FC 1:2 (1:1)

Branky: 14. Neves - 6. Iwobi, 77. M. Keane. Rozhodčí: Martin Atkinson – Adam Nunn, Nicholas Hopton. ŽK:89. N. Semedo, 90+5. Hoever - 50. A. Doucouré, 69. Holgate.

Wolverhampton Wanderers Patrício – N. Semedo, Coady (C), Saïss, Aït-Nouri – Dendoncker, Neves, Moutinho (86. Vitinha) – Gibbs-White (64. Hoever), F. Silva (78. Cutrone), Neto.

Everton FC Pickford – Y. Mina, M. Keane, Godfrey – Holgate, A. Doucouré, Davies (64. A. Gomes), Digne – James Rodríguez (C) (86. Coleman), G. Sigurdsson (76. Richarlison), Iwobi.