VYSTŘELIL FINÁLE. Alexis Sánchez slaví gól, díky němuž Arsenal vyhrál nad...

VYSTŘELIL FINÁLE. Alexis Sánchez slaví gól, díky němuž Arsenal vyhrál nad Manchesterem City 2:1 a postoupil do finále FA Cupu. | foto: Reuters

Arsenal s Čechem otočil duel s Manchesterem City a je ve finále FA Cupu

• 5
Fotbalisté Arsenalu si potřetí za poslední čtyři roky zahrají ve finále anglického FA Cupu. S Manchesterem City sice po brance Sergia Agüera prohrávali, ale po deseti minutách srovnal Nacho Monreal a v prodloužení rozhodl o výhře 2:1 Alexis Sánchez.

Arsenal vyrukoval na Manchester v rozestavení se třemi stopery a s gólmanem Petrem Čechem, který se hned v patnácté minutě musel natahovat po hlavičce Davida Silvy. Na druhé straně o chvíli později neuznali rozhodčí kvůli ofsajdu trefu kapitána Laurenta Koscielného.

I Manchesteru City „sebrali“ sudí jednu branku, o kterou se hlásil Raheem Sterling. Anglický reprezentant překonal Čecha poté, co měl centr Leroye Saného, letící nad břevnem, překročit brankovou čáru. Opakované záběry ale prokázaly, že gól měl platit, byť to bylo velmi těsné a složité na posouzení.

Chelsea porazila Tottenham

Chelsea vyhrála v londýnském derby 4:2 a zahraje si sedmé finále od roku 2000.

DO FINÁLE. Eden Hazard s Diegem Costou z Chelsea oslavují gól prvního...

První legitimní branka tak padla až po změně stran. Obraně Arsenalu utekl po rohovém kopu Agüero a přestože si nešikovně ukopl míč, stihl do něj před váhajícím Čechem dloubnout a otevřel skóre. Vedení však City nevydrželo ani deset minut - na centr Alexe Oxlade-Chamberlaina si na zadní tyč sběhl Nacho Monreal a přízemní střelou vyrovnal.

Závěrečná desetiminutovka nabídla několik šancí na obou stranách - gólmana Čecha dvakrát zachránila branková konstrukce -, ale utkání šlo za stavu 1:1 do prodloužení. V něm se prosadil pouze Sánchez, jenž tak poslal Arsenal do jubilejního dvacátého finále FA Cupu v historii.

Svěřenci kouče Arsena Wengera se o trofej utkají 27. května v londýnském derby s Chelsea.