HLAVNÍ HVĚZDA A KOUČ. Romelu Lukaku dal dva góly v pátém kole Anglického poháru, a poslal tak Manchester United dál. Na snímku se při střídání zdraví s trenérem Josem Mourinhem. | foto: Reuters

Zase ten Lukaku. Manchester United je v Anglickém poháru ve čtvrtfinále

• 0
Fotbalisté Manchesteru United vyhráli v osmifinále Anglického poháru na hřišti dalšího účastníka Premier League Huddersfieldu 2:0. To Tottenham na hřišti třetiligového Rochdale jen remizoval a o postupu rozhodne opakovaný duel ve Wembley.

FA Cup

Tottrnham už v minulém kole musel dvakrát hrát s Newportem ze čtvrté ligy.

v Rochdale prohrával. Domácí šli překvapivě do vedení v závěru poločasu, když se po protiútoku prosadil Ian Henderson a dal šestý gól v této pohárové sezoně. Kromě něj se stejný počin povedl jen Willu Griggovi z Wiganu.

Po hodině hry favorit vyrovnal. První gól v dresu Tottenhamu dal z první střely na branku brazilský záložník Lucas Moura, který do Anglie přestoupil v lednu z Paris St. Germain.

Postupem času se do hry dostali tahouni Tottenhamu jako Dele Alli nebo Harry Kane. První jmenovaný zařídil v 87. minutě penaltu, kterou Kane proměnil a v posledních deseti soutěžních duelech tak zaznamenal stejný počet branek.

Ani to ale hostům k postupu nestačilo. Ve třetí minutě nastavení propadl k Daviesovi centr a třicetiletý útočník s přehledem zakončil.

O postup United mezi osm nejlepších týmů nejstarší fotbalové soutěže světa se dvěma góly zasloužil útočník Romelu Lukaku, jenž dal v posledních deseti pohárových zápasech jedenáct branek.

V dalším prvoligovém souboji přehrál Southampton 2:1 West Bromwich, vítězný gól vstřelil Tadič. Brighton si doma poradil 3:1 s Coventry, které hraje až čtvrtou nejvyšší soutěž. Ve svém debutu za Brighton se gólově prosadil nejdražší hráč klubové historie Jürgen Locadia.

Swansea na půdě druholigového Sheffieldu Wednesday pouze remizovalo bez branek a bude muset hrát opakované utkání. Za domácí odehrál celých 90 minut Daniel Pudil.

Výsledky osmifinále: Huddersfield - Manchester United 0:2, Sheffield Wednesday - Swansea 0:0, Brighton and Howe Albion - Coventry 3:1, West Bromwich Albion - Southampton 1:2, Chelsea - Hull 4:0, Leicester - Sheffield United 1:0, Norwich - Ipswich 1:1, Leeds - Bristol 2:2, Rochdale - Tottenham 2:2.

Anglie, 2. liga

Výsledky 32. kola: Birmingham - Millwall 0:1, Burton - Nottingham 0:0, Cardiff - Middlesbrough 1:0, Fulham - Aston Villa 2:0, Preston - Wolverhampton 1:1, QPR - Bolton 2:0, Sunderland - Brentford 0:2.

Slovensko

Výsledky 20. kola: Zlaté Moravce - Trnava 1:4 (83. Šašinka z pen. - 12. Čanturišvili, 17. Pehlivan, 27. Egho, 61. Kadlec), Michalovce - Slovan Bratislava 1:1 (45. Koscelník - 74. Čavrič), Nitra - Trenčín 1:1 (36. Kotrík - 55. El Mahdioui), Prešov - Podbrezová 0:2 (18. Leško, 27. Wiezik), Senica - Dunajská Streda 0:2 (66. Kalmár, 70. Pačinda), Žilina - Ružomberok 2:0 (59. Mráz, 73. Mihalík).

Skotsko

Výsledky 27. kola: Ross County - Hearts 1:1, Hibernian - Aberdeen 2:0, Motherwell - Kilmarnock 0:1, Partick Thistle - FC Dundee 1:2.

Rakousko

Výsledky 23. kola: Wolfsberg - Mödling 1:3, Linec - Altach 2:0, Mattersburg - Austria Vídeň 2:1, Rapid Vídeň - Sturm Štýrský Hradec 1:1, Salcburk - St. Pölten 4:0.

Švýcarsko

Výsledky 22. kola: Basilej - St. Gallen 0:2, Lugano - Grasshopper Curych 1:0, FC Curych - Lucern 1:1, Sion - Lausanne 3:1, Young Boys Bern - Thun 3:1.

Belgie

V dresu Lokerenu si odbyl premiéru český záložník Lukáš Mareček, který do belgické ligy zamířil v závěru ledna ze Sparty. Hrál 84 minut, hosté z Kotrijku o chvíli dřív vstřelili jediný gól utkání.

Výsledky 27. kola: Antverpy - Ostende 0:0, Lokeren - Kortrijk 0:1, Waregem - Eupen 3:2, FC Bruggy - Genk 2:2, Charleroi - Standard Lutych 1:1, Mouscron - Waasland-Beveren 2:2.

Nizozemsko

Výsledky 24. kola: Arnhem - Excelsior Rotterdam 1:2, Breda - Alkmaar 1:3, PSV Eindhoven - Heerenveen 2:2, Haag - Tilburg 2:1, Roda Kerkrade - Utrecht 1:4, Feyenoord Rotterdam - Almelo 1:0, Twente Enschede - Sparta Rotterdam 1:1, Zwolle - Ajax Amsterodam 0:1.

1. PSV Eindhoven 24 20 2 2 62:25 62
2. Ajax Amsterdam 24 18 3 3 66:21 57
3. Alkmaar 24 15 5 4 46:23 50
4. Feyenoord Rotterdam 24 12 6 6 46:24 42
5. Utrecht 24 11 8 5 38:34 41
6. Zwolle 24 11 6 7 32:32 39
7. Arnhem 24 10 7 7 40:28 37
8. Haag 24 10 5 9 31:34 35