VYROVNÁNO. Brazilský záložník Ramires (vpředu) oslavuje druhý gól Chelsea,

VYROVNÁNO. Brazilský záložník Ramires (vpředu) oslavuje druhý gól Chelsea, který v utkání proti Manchesteru United sám vstřelil. | foto: AP

Chelsea na United dotáhla skóre 0:2, boj o semifinále se bude opakovat

• 1
Čtvrtfinále Anglického poháru mezi Manchesterem United a Chelsea vítěze nemělo a bude se opakovat. Přitom suverénní lídr Premier League už po deseti minutách vedl 2:0, ale hosté po přestávce díky Hazardovi a Ramiresovi vyrovnali. V semifinále je už Manchester City a Wigan

Manchester se dostal do vedení v páté minutě po zaváhání českého brankáře.
Ten nejprve vyběhl vstříc dlouhému nákopu Michaela Carricka, jenže pro míč
si nakonec nedošel a při ústupu zpět ho útočník Javier Hernández hlavou
snadno přehodil.

Za dalších šest minut musel Čech lovit míč ze sítě znovu, protože centr Wayna Rooneyho ze standardní situace prošel klubkem hráčů a zapadl k zadní
tyči. V 25. minutě Čech naopak Rooneymu těžkou střelu chytil a poradil si i
s dorážkou, kterou na vlastní branku poslal hlavou stoper David Luiz.

Po přestávce se ovšem obraz hry naprosto změnil a svěřenci Rafaela Beníteze
měli více ze hry. Po hodině hry snížil technickou střelou střídající záložník Eden Hazard, na 2:2 pak vyrovnal další středopolař Ramires.

Manchester byl blízko tomu, aby po vyřazení v osmifinále Ligy mistrů vypadl během jednoho týdne z druhé soutěže, Juan Mata ale v nastavení těsně minul.

Tevéz po zatčení trefil hattrick

Argetinský útočník Carlos Tévez byl v týdnu zatčen, protože porušil zákaz řízení automobilu. Po propuštění na kauci nastoupil za Manchester City do čtvrtfinále Anglického poháru a hattrickem skolil druholigové Barnsley (5:0). V semifinále se City utká s Wiganem, který šokoval Everton 3:0 na jeho hřišti.

City, vítězové trofeje z roku 2011, nastoupili proti poslednímu týmu druhé ligy bez několika opor. Trenér Roberto Mancini nechal na lavičce brankářskou jedničku Joea Harta, kanonýr Sergio Aguero a kapitán Vincent Kompany dokonce nebyli vůbec v nominaci.

I tak však Manchester bez problémů soupeře přehrával a po jedenácti minutách šel do vedení zásluhou Téveze. Na 2:0 zvyšoval o čtvrt hodiny později Aleksandar Kolarov na něhož navázal další trefou znovu Tévez. Pět minut po přestávce dokonal argentinský kanonýr hattrick, když z voleje uklidil střelou k tyči přihrávku Nasriho. Skóre zápasu uzavřel v 65. minutě David Silva.

Wigan po vítězství 3:0 na hřišti Evertonu je poprvé v 81 let dlouhé historii klubu v semifinále Anglického poháru. O výhře na hřišti liverpoolského soupeře rozhodli třemi góly během tří minut.

Domácí nemohli v utkání počítat s brankářskou jedničkou Timem Howardem, kterého v brance nahradil slovenský reprezentační gólman Ján Mucha. Tomu se ale čtvrtý start v této sezoně v dresu Evertonu nevydařil.

Rozhodující tříminutovka přišla v Goodison Parku po půlhodině utkání, kdy se nejprve prosadil obránce Maynor Figueora a z další rychlé akce skóroval útočník Callum McManaman. Na 3:0 vzápětí zvýšil Španěl Jordi Gómez.

Wigan uspěl proti Evertonu teprve potřetí z 18 vzájemných utkání ve všech soutěžích a v semifinále se utká s vítězem zápasu Manchester City - Barnsley. Everton nezopakuje semifinálovou účast z posledního ročníku.

Po bezbrankové remíze druholigových soupeřů Blackburnu a Millwallu se bude opakovat i další čtvrtfinále.

Výsledky čtvrtinále: Everon - Wigan 0:3 (30. Figuera, 32. McManaman, 33. Gomez), Manchester City - Barnsley 5:0 (11., 31., a 50. Tévez, 27. Kolarov, 65. Silva), Millwall  - Blackburn 0:0, Manchester United - Chelsea 2:2 (5. Hernández, 11. Rooney - 59. Hazard, 68. Ramires)..