Sergio Agüero (ve fialovém vlevo) z Manchesteru City slaví gól proti Watfordu. | foto: AP

City zase excelovalo, venku dalo šest gólů. Liverpool znovu ztratil

• 9
Šest gólů na hřišti soupeře, hattrick Agüera a posun na první příčku tabulky před rivala. Manchester City v 5. kole Premier League exceloval na hřišti Watfordu, kde vyhrál 6:0 a přeskočil první United, kteří však mají zápas k dobru. Liverpool po minulém výprasku na City (0:5) ztratil doma body s Burnley.

Watford dosud nikdy v Premier League nedokázal City porazit. Přitom měl první šanci, Richarlison po Chalobahově centru hlavou těsně minul Edersonovu branku. Pak už úřadovali hosté.

Dva góly během tří minut dal argentinský střelec Agüero a o chvíli později si připsal také asistenci u trefy Gabriela Jesuse, který se v 15 ligových zápasech podílel na stejném počtu gólů: 11 dal a na čtyři nahrál.

V druhém poločase přidal další branku po Silvově přesném centru Otamendi a deset minut před koncem se opět trefil Agüero. Argentinec zaznamenal šestý hattrick v Premier League. Ani tím ale kanonáda hostů neskončila, v závěru skóroval z penalty také Sterling. Watford stejný debakl v nejvyšší soutěži prožil naposled před 55 lety, když podlehl Millwallu.

Manchester City vyrovnal svoji největší venkovní výhru, v lednu 1938 vyhrál 7:1 na hřišti Derby County.

Burnley zaskočilo favorizovaný Liverpool v 27. minutě, když se ve vápně ke střele dostal nehlídaný Arfield a bez problémů zakončil. Vzápětí ale domácí odpověděli, Canův dalekonosný centr z vlastní poloviny si zpracoval Salah a překonal gólmana Popea, který v bráně Burnley zastoupil zraněnou jedničku Heatona.

Vrátit hostům vedení mohl deset minut před koncem Mee, jenž sice hlavičkou překonal brankáře Mignoleta, na čáře jej ale zastoupil stoper Matip.

Na druhé straně Pope vychytal Alexander-Arnolda a vzápětí trefil břevno střídající Solanke.

Premiéra bývalého kouče anglické reprezentace Roye Hodgsona na lavičce Crystal Palace se nevydařila - jeho tým podlehl Southamptonu 0:1 poté, co se při svém 200. zápasu prosadil Davis. Byl to jeho první gól od loňského května, kdy také přispěl k porážce Crystal Palace (4:1).

Crystal Palace v prvních pěti kolech nezískal ani bod a navíc nevstřelil ani gól, čímž se stali rekordmany Premier League. Za Southampton odehrál první ligové minuty od 22. ledna stoper Virgil van Dijk.

Leicester remizoval na hřišti nováčka Huddersfieldu 1:1. Newcastle porazil Stoke 2:1 a potřetí v řadě získal tři body. West Bromwich remizoval bez branek s West Hamem. Za domácí nastoupil k 632. utkání v Premier League Gareth Berry a vyrovnal rekord Ryana Giggse.

Výsledky 5. kola: Crystal Palace - Southampton 0:1 (6. Davis), Huddersfield - Leicester 1:1 (46. Depoitre - 50. Vardy z pen.),Liverpool - Burnley 1:1 (30. Salah - 27. Arfield),Newcastle - Stoke 2:1 (19. Atsu, 68. Lascelles - 57. Shaqiri), Watford - Manchester City 0:6 (28., 31. a 81. Agüero, 37. Gabriel Jesus, 63. Otamendi, 89. Sterling z pen.), West Bromwich - West Ham United 0:0, Bournemouth - Brighton 2:1 (67. Surman, 73. Defoe - 55. March),Tottenham Hotspur - Swansea 0:0.