Patrick Bamford (v bílém) z Leeds se dere s balonem přes Aymerica Laporteho z...

Patrick Bamford (v bílém) z Leeds se dere s balonem přes Aymerica Laporteho z Manchesteru City. | foto: AP

Leeds obral City, Everton vyhrál počtvrté. Čtyři góly dala i Chelsea

• 5
Čtyři zápasy, čtyři výhry. Fotbalisté Evertonu mají snový start do nového ročníku, Brighton zdolali 4:2. Naopak Manchester City zůstává za očekáváním, podruhé za sebou nevyhrál, s nováčkem Leedsem jen remizoval 1:1. Chelsea v derby demontovala Crystal Palace 4:0.

První poločas duelu Chelsea s Palace moc šancí nenabídl, ale po změně stran domácí dominovali. V 50. minutě při ligovém debutu za Chelsea otevřel skóre Chilwell. Třiadvacetiletý levý bek, který hrál stý zápas v Premier League, navíc za čtvrt hodiny připravil druhou branku pro kolegu z obrany Kurta Zoumu.

Hráči Crystal Palace dál chybovali a jejich porážku zvýraznil záložník Jorginho z pokutových kopů v 78. a 82. minutě. Chelsea s brankářem Edouardem Mendym poprvé v ligovém ročníku udržela čisté konto.

City, kteří v minulém kole doma utrpěli nečekanou porážku 2:5 s Leicesterem, začali lépe než Leeds. Nejprve Kevin De Bruyne trefil tyč, v 17. minutě už skóroval Raheem Sterling.

Hosté zahazovali šance a jejich kouč Pep Guardiola na Marcela Bielsu nakonec nevyzrál, protože Leedsu v 59. minutě zajistil remízu čerstvý náhradník Rodrigo. Španělský reprezentant se dočkal premiérové trefy po letním příchodu z Valencie.

Brankář Ederson poté částečně napravil velkou chybu před inkasovaným gólem, když Rodrigovu hlavičku vyškrábl na břevno a v závěru ještě zlikvidoval „nájezd“ Patricka Bamforda.

Manchesterský tým má po třech odehraných zápasech jen čtyři body, Leeds jich ve čtyřech utkáních získal sedm.

Na domácím triumfu Evertonu měl velký podíl James Rodríguez. Kolumbijská akvizice z Realu Madrid vstřelila dva góly a jeden připravila pro Yerryho Minu. Další branku domácích zaznamenal Dominic Calvert-Lewin, který s šesti zásahy vede tabulku střelců anglické ligy. Za Brighton se prosadili Neal Maupay a Yves Bissouma.

Sobotní výsledky 4. kola: Chelsea - Crystal Palace 4:0 (78. a 82. obě z pen. Jorginho, 50. Chilwell, 66. Zouma), Everton - Brighton 4:2 (52. a 70. Rodríguez, 16. Calvert-Lewin, 45.+2 Mina - 41. Maupay, 90.+2 Bissouma), Leeds - Manchester City 1:1 (59. Rodrigo - 17. Sterling), Newcastle - Burnley 3:1 (65. a 77. z pen. Wilson, 14. Saint-Maximin - 61. Westwood).

Newcastle United - Burnley FC 3:1 (1:0)

Branky: 14. Saint-Maximin, 65. C. Wilson, 77. C. Wilson - 61. A. Westwood. Rozhodčí: Coote – Betts, Hopton. ŽK:37. Joelinton, 49. Lewis - 37. Tarkowski, 40. A. Barnes, 69. McNeil.

Newcastle United Darlow – Krafth, F. Fernández, Schär (55. Manquillo), Lewis – Hendrick, Shelvey, Hayden, Saint-Maximin (73. Fraser) – Joelinton (90+3. M. Longstaff), C. Wilson.

Burnley FC Pope – Bardsley, K. Long, Tarkowski, Ch. Taylor – Brownhill, A. Westwood, D. Stephens (68. Gudmundsson), McNeil – Wood, A. Barnes (78. Vydra).

Přejít na on-line reportáž

Leeds United - Manchester City 1:1 (0:1)

Branky: 59. Rodrigo - 17. Sterling. Rozhodčí: Dean – Hussin, Cann. ŽK:12. Bamford, 90+2. Dallas - 36. B. Mendy.

Leeds United Meslier – Ayling, Koch, Cooper (C) – Costa, Klich (77. L. Davis), Phillips, Dallas, Alioski (46. Poveda) – Bamford, Roberts (56. Rodrigo).

Manchester City Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, B. Mendy (71. Aké) – Mahríz (77. Fernandinho), De Bruyne (C), Rodri, Foden, F. Torres (65. B. Silva) – Sterling.

Chelsea FC - Crystal Palace FC 4:0 (0:0)

Branky: 50. Chilwell, 66. K. Zouma, 78. Jorginho, 82. Jorginho. Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett. ŽK:64. Azpilicueta, 70. Kanté.

Chelsea FC Mendy – Azpilicueta (C), Silva, K. Zouma, Chilwell – Kanté (83. Kovačić), Jorginho – Hudson-Odoi (83. Pulisic), Havertz, Werner – T. Abraham.

Crystal Palace FC Guaita – J. Ward, Kouyaté, M. Sakho, T. Mitchell – A. Townsend, James McCarthy (67. Milivojević), McArthur (72. Riedewald), Eze – J. Ayew, Zaha (C).

Everton FC - Brighton & Hove Albion FC 4:2 (2:1)

Branky: 17. Calvert-Lewin, 45+2. Y. Mina, 52. James Rodríguez, 70. James Rodríguez - 41. Maupay, 90+2. Bissouma. Rozhodčí: Hooper – Eaton, Ledger. ŽK:4. Alzate.

Everton FC Pickford – Coleman (C) (58. Delph), M. Keane, Y. Mina, Digne – Doucouré, Davies, G. Sigurdsson – James Rodríguez (78. Walcott), Calvert-Lewin, Richarlison (25. Iwobi).

Brighton & Hove Albion FC Ryan – White, Dunk (C), Webster – Lamptey (46. Veltman), Bissouma, Alzate (82. Groß), March – Trossard, Maupay – Connolly (66. Lallana).