Divock Origi z Liverpoolu (v červeném vpravo) se hlavou přesně trefuje do brány...

Divock Origi z Liverpoolu (v červeném vpravo) se hlavou přesně trefuje do brány Newcastlu. | foto: Reuters

Drama až do konce, Liverpool ale zase vede ligu. Tottenham těsně prohrál

• 7
Dvakrát přišli o vedení, potřetí už ne. Fotbalisté Liverpoolu se zuby nehty drží v boji o anglický titul, ve 37. kole zvítězili v Newcastlu 3:2 gólem Origiho z 86. minuty. Tabulku vedou o dva body před Manchesterem City, který má pondělní dohrávku k dobru.

Liverpool po středeční porážce 0:3 s Barcelonou v úvodním semifinále Ligy mistrů začal v Newcastlu dobře a ve 13. minutě otevřel skóre Virgil van Dijk. Na rychlé vyrovnání Christiana Atsua zareagoval Muhammad Salah a ve 28. minutě hostům vrátil vedení.

Domácí ale favoritovi dál dělali problémy a krátce po změně stran podruhé odpověděl Salomón Rondón. Hrdinou Liverpoolu se stal těsně před koncem náhradník Origi, který vystřídal zraněného Salaha. Egyptský útočník byl kvůli zranění hlavy odnesen ze hřiště na nosítkách.

Tottenham prohrál v Bournemouthu 0:1 brankou Nathana Akého z nastavení, poté co téměř celý druhý poločas odehrál oslaben o dva vyloučené hráče. Londýnský tým může přijít o třetí místo, pokud čtvrtá Chelsea v neděli porazí Watford.

Semifinalista Ligy mistrů doplatil na nedisciplinovanost. Ve 43. minutě neudržel nervy Son Hung-min a za strčení do Lermy byl vyloučen, krátce po změně stran dostal červenou kartu také střídající Foyth (po dvou minutách na hřišti) za ostrý skluz na Simpsona.

Bournemouth dvojnásobnou početní výhodu využil až v první minutě nastaveného času, kdy rozhodl Aké hlavičkou z rohu.

Tottenham, který ve středu čeká odveta semifinále Ligy mistrů na hřišti Ajaxu Amsterdam, ve třetím soutěžním utkání po sobě prohrál výsledkem 0:1.

Bournemouthu pomohl k výhře devatenáctiletý brankář Mark Travers, který se stal v Premier League prvním teenagerem mezi tyčemi v základní sestavě od roku 2006. Tehdy debutoval Joe Hart za Manchester City ve věku 19 let a 178 dnů. Traversovi bude 18. května dvacet.

Fulham zase postavil do zápasu nejmladšího hráče, který kdy v nejvyšší anglické soutěži nastoupil. Harvey Elliott ve věku 16 let a 30 dnů odehrál v dresu už jistě sestupujícího týmu závěrečné minuty při porážce 0:1 ve Wolverhamptonu. Dosavadní rekord držel jiný fotbalista Fulhamu Matthew Briggs, kterému při debutu v Premier League v roce 2007 bylo 16 let a 68 dnů.

Třetím sestupujícím týmem se stal Cardiff po domácí porážce 2:3 s Crystal Palace. Velšský celek opouští nejvyšší soutěž po pouhém roce a doplnil další dva neúspěšné týmy Fulham a Huddersfield.

Sobotní výsledky 37. kola: Bournemouth - Tottenham 1:0 (90.+1 Aké), West Ham United - Southampton 3:0 (16. a 69. Arnautovic, 72. Fredericks), Wolverhampton - Fulham 1:0 (75. Dendoncker), Cardiff - Crystal Palace 2:3 (31. vlastní Kelly, 90. Reid - 28. Zaha, 39. Batshuayi, 70. Townsend), Newcastle - Liverpool 2:3 (20. Atsu, 54. Rondón - 13. Van Dijk, 28. Salah, 86. Origi).