Paul Pogba z Manchesteru United se raduje z gólu.

Paul Pogba z Manchesteru United se raduje z gólu. | foto: AP

Manchester United prodloužil svou vítěznou sérii. Tottenham remizoval

• 7
Fotbalisté Manchesteru United protáhli svou sérii výher v anglické Premier League na čtyři, v 34. kole porazili Aston Villu 3:0. Tottenham remizoval v Bournemouthu bez branek. Body si rozdělily i Everton se Southamptonem po výsledku 1:1.

United poslal do vedení ve 26. minutě z penalty Bruno Fernandes. Na dvougólový rozdíl navýšil na konci nastavení prvního poločasu ranou zpoza vápna Mason Greenwood. Osmnáctiletý mládežnický reprezentant Anglie se trefil počtvrté v posledních třech zápasech.

Hosté po přestávce nepolevili, síť rozvlnil i Marcus Rashford, jeho pokus však byl tečován Paulem Pogbou stojícím v ofsajdu. Právě Pogba si posléze spravil chuť: pálil po přihrávce z rohového kopu od Fernandese, který se tak gólem nebo asistencí podílel už na třinácté brance v deseti utkáních po lednovém příchodu ze Sportingu Lisabon. United zvítězili tříbrankovým rozdílem ve čtyřech ligových střetnutích v řadě.

Tottenham znovu nezvládl zvítězit dvakrát po sobě. Naposledy se to svěřencům Josého Mourinha v lize podařilo v únoru, kdy Hotspur otočil utkání 26. kola s Aston Villou a vyhrál 3:2.

Zápas s Bournemouthem naopak gólový nebyl, přestože se ve druhé půli nastavovalo 12 minut kvůli ošetřování a střídání domácího obránce Adama Smithe. Jedinou branku, kterou vstřelil těsně před začátkem nastavení útočník Bournemouthu Joshua King, neuznal videorozhodčí kvůli hře rukou.

Hráče Tottenhamu Hotspur povzbuzuje jejich kouč José Mourinho.

Zachraňující se Bournemouth se díky prvnímu bodovému zisku od koronavirové přestávky přiblížil na tři body k nesestupové 17. příčce, kterou drží Watford. Tottenham je devátý.

Southampton vstoupil do utkání aktivněji, v 28. minutě však zahodil pokutový kop ranou do břevna James Ward-Prowse. O tři minuty později se ale mohl radovat, když si 19. trefu v sezoně připsal Danny Ings. Everton srovnal před přestávkou, přihrávku na pětatřicet metrů od Lucase Digneho si zpracoval Richarlison a přiřkl tak domácím bod.

Anglická liga - 34. kolo: Bournemouth - Tottenham 0:0, Everton - Southampton 1:1 (43. Richarlison - 31. Ings), Aston Villa - Manchester United 0:3 (27. Fernandes, 45.+5 Greenwood, 58. Pogba).

AFC Bournemouth - Tottenham Hotspur 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Tierney – Perry, Long. ŽK:31. Lerma, 87. Gosling, 90+5. H. Wilson - 31. Moussa Sissoko, 87. NDombèlé.

AFC Bournemouth Ramsdale – A. Smith (63. Stacey), Aké (C), Kelly, Rico – Brooks (66. H. Wilson), Gosling, Lerma, Stanislas – J. King, C. Wilson.

Tottenham Hotspur Lloris (C) – Aurier (90+1. G. Fernandes), Alderweireld, Vertonghen, B. Davies – Moussa Sissoko (75. Lucas Moura), Winks, Lo Celso (46. NDombèlé) – Lamela, Kane, Bergwijn (46. Son Hung-min).

Přejít na on-line reportáž

Everton FC - Southampton FC 1:1 (1:1)

Branky: 43. Richarlison - 31. Ings. Rozhodčí: Lee Mason – Scott Ledger, Adrian Holmes. ŽK:45+1. Richarlison, 45+1. Calvert-Lewin, 90+1. Digne - 14. Armstrong, 34. J. Stephens, 61. Bednarek.

Everton FC Pickford – Coleman (C), Y. Mina, M. Keane, Digne – Iwobi (46. Sidibé), A. Gomes (42. G. Sigurdsson), Davies, Gordon (74. Bernard) – Richarlison, Calvert-Lewin (68. Kean).

Southampton FC A. McCarthy – Walker-Peters, Bednarek, J. Stephens, Bertrand – Armstrong (88. Smallbone), Ward-Prowse (C), Romeu (70. P.-E. Höjbjerg), Redmond – Ings, Adams (70. S. Long).

Aston Villa FC - Manchester United 0:3 (0:2)

Branky: 28. B. Fernandes, 45+5. Greenwood, 58. P. Pogba. Rozhodčí: Moss – Hussin, Smart. ŽK:52. Konsa, 81. Nakamba - 40. Wan-Bissaka, 45+3. N. Matić, 87. Fred.

Aston Villa FC Reina – Konsa, Hause, Mings, N. Taylor – El Ghazi (59. Hourihane), Douglas Luiz (84. Vassilev), J. McGinn (59. Nakamba), Trézéguet – Grealish – Samatta (59. Davis).

Manchester United de Gea – Wan-Bissaka (66. Williams), Lindelöf, Maguire, Shaw – P. Pogba, N. Matić (66. McTominay) – Greenwood (79. D. James), B. Fernandes (71. Fred), Rashford – Martial (79. Ighalo).