Kelechi Iheanacho z Leicesteru oslavuje svou trefu proti West Bromwichi.

Kelechi Iheanacho z Leicesteru oslavuje svou trefu proti West Bromwichi. | foto: Reuters

Leicester si pojistil třetí místo, zachraňujícímu se WBA nasázel tři góly

• 2
Fotbalisté Leicesteru nastříleli ve 32. kole anglické Premier League předposlednímu West Bromwichi tři góly během 13 minut a výhrou 3:0 si pojistili si třetí místo v tabulce zaručující postup do Ligy mistrů. Svěřenci trenéra Brendana Rodgerse vyhráli po dvou porážkách poprvé od poloviny března.

Finalista Anglického poháru Leicester má na třetím místě tabulky náskok čtyř bodů před čtvrtou Chelsea a pátým West Hamem. O jeho branky se mezi 23. a 36. minutou postarali kapitán Jamie Vardy, Jonny Evans a Kelechi Iheanacho, jenž v posledních osmi soutěžních zápasech nastřílel 11 branek.

West Bromwich dělí šest zápasů před koncem od záchrany devět bodů.

Ve středu vedoucí Manchester City udolal v divokém utkání Aston Villu, uspěl i Tottenham.

Anglická liga - 32. kolo: Leicester - West Bromwich 3:0 (23. Vardy, 26. Evans, 36. Iheanacho).

Leicester City - West Bromwich Albion 3:0 (3:0)

Branky: 23. Vardy, 26. J. Evans, 36. Iheanacho. Rozhodčí: Madley – Long, Wood. ŽK:57. Yokuşlu, 79. Bartley.

Leicester City Schmeichel (C) – Fofana (62. Albrighton), J. Evans, Söyüncü – Castagne, Ndidi, Tielemans, Thomas – Maddison (72. Ayoze Pérez) – Iheanacho, Vardy (85. Praet).

West Bromwich Albion Johnstone – Furlong, O'Shea, Bartley (C), C. Townsend – M. Phillips, Yokuşlu, Maitland-Niles, Robinson (46. Ajayi) – Matheus Pereira (73. Grant) – Diagne (62. Robson-Kanu).