Útočník Matěj Vydra z Burnley střílí gól Southamptonu.

Útočník Matěj Vydra z Burnley střílí gól Southamptonu. | foto: AP

Vydrův gól Burnley nepomohl. United otáčeli, Tottenham ztratil

• 9
Český fotbalista Matěj Vydra vstřelil v 30. kole anglické ligy druhý gól v sezoně, Burnley ale neudrželo dvoubrankové vedení a prohrálo 2:3 na hřišti Southamptonu. Manchester United otočil domácí duel s Brightonem, v 83. minutě rozhodl Greenwood. Tottenham nevyužil šanci dostat se na čtvrté místo, v Newcastlu inkasoval na konci a jen remizoval 2:2.

Reprezentační útočník Vydra nastoupil pošesté v řadě v základní sestavě, odehrál 78 minut a po dvou utkáních bez gólu navázal na svou úvodní trefu z utkání proti Leicesteru.

Vydra si v 28. minutě zaběhl na prodloužený míč z hlavy střelce první branky Chrise Wooda a z hranice šestnáctky z prvního dotyku prostřelil gólmana Forstera. Osmadvacetiletý útočník dal v dresu Burnley svou pátou ligovou branku.

„Saints“ ale ještě do poločasu vyrovnali a v 66. minutě dokonal obrat Nathan Redmond, který stejně jako spoluhráč Danny Ings zaznamenal gól a asistenci. Southampton se výhrou posunul na 13. místo, Burnley je patnácté.

Manchester prohrával po gólu Dannyho Welbecka, který se proti svému někdejšímu týmu trefil už potřetí. United se v prvním poločase trápili a poprvé po dvou a půl letech doma ani nevystřelili na branku.

Po změně stran ale favorit zabral a soupeře z dolní poloviny tabulky nakonec udolal. Vyrovnání zařídil v 62. minutě Marcus Rashford a Greenwood rozhodl přesnou hlavičkou sedm minut před koncem základní hrací doby. United tak nadále ztrácí na vedoucího městského rivala City 14 bodů a mají zápas k dobru.

Tottenham v St. James’ Parku prohrával od 28. minuty po gólu Joelintona, který využil velké chyby v rozehrávce soupeře. Harry Kane ale dvěma trefami během šesti minut utkání otočil a s 19 ligovými góly se posunul do čela tabulky střelců před Muhammada Salaha z Liverpoolu.

Útočník Matěj Vydra z Burnley (vpravo) vede míč před Ibrahimou Diallem ze Southamptonu.

Poslední slovo měl ale přece jen Newcastle, v 88. minutě vyrovnal na 2:2 střídající Joe Willock.

Tottenham nevyhrál už šesté utkání v této sezoně, ve kterém o poločase vedl, což je nejhorší bilance v lize.

Svěřenci trenéra Josého Mourinha tak nevyužili sobotního zaváhání Chelsea a na pátém místě zaostávají o dva body za svým městským rivalem. Newcastle je na 17. místě, tři body nad sestupovým pásmem.

Připravujeme podrobnosti...

A jak to vypadalo v sobotu? Mimo jiné Arsenal před Slavií dostal tři góly od Liverpoolu, Chelsea smetl předposlední.

Nedělní výsledky 30. kola: Southampton - Burnley 3:2 (31. Armstrong, 42. Ings, 66. Redmond - 12. Wood z pen., 28. Vydra), Newcastle - Tottenham 2:2 (28. Joelinton, 86. Willock - 30. a 34. Kane), Aston Villa - Fulham 3:1 (78. a 81. Trezeguet, 87. Watkins - 61. Mitrovič), Manchester United - Brighton 2:1 (62. Rashford, 83. Greenwood – 13. Welbeck).

Southampton FC - Burnley FC 3:2 (2:2)

Branky: 31. Armstrong, 42. Ings, 66. Redmond - 12. Wood, 28. Vydra. Rozhodčí: Marriner – Ledger, Eaton.

Southampton FC Forster – Walker-Peters, Bednarek, Vestergaard, Bertrand – Armstrong (79. Salisu), Ward-Prowse (C), Diallo, Walcott (87. Djenepo) – Ings (86. Adams), Redmond.

Burnley FC Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Pieters (33. Ch. Taylor) – Gudmundsson (90. Richardson), A. Westwood, Brownhill, McNeil – Vydra (79. Jay Rodriguez), Wood.

Přejít na on-line reportáž

Newcastle United - Tottenham Hotspur 2:2 (1:2)

Branky: 28. Joelinton, 86. Willock - 30. Kane, 34. Kane. Rozhodčí: Pawson – Hussin, Smart. ŽK:65. P. Dummett, 72. Shelvey, 85. Almirón - 45. Lo Celso, 63. Tanganga.

Newcastle United Dúbravka – Krafth (79. Willock), Lascelles (C), P. Dummett, Ritchie – S. Longstaff, Shelvey – Jacob Murphy (83. Manquillo), Almirón, Joelinton – Gayle (71. Saint-Maximin).

Tottenham Hotspur Lloris (C) – Tanganga, D. Sánchez, Rodon, Reguilón – Lo Celso (88. Bale), Ndombèlé, P.-E. Höjbjerg, Lucas Moura (64. Lamela) – Vinícius (46. Son Hung-min), Kane.

Manchester United - Brighton & Hove Albion FC 2:1 (0:1)

Branky: 62. Rashford, 83. Greenwood - 13. Welbeck. Rozhodčí: Dean – Cann, Robathan. ŽK:65. Cavani, 89. Greenwood - 42. Groß, 66. White.

Manchester United D. Henderson – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – Fred, P. Pogba (84. McTominay) – Greenwood, B. Fernandes, Rashford (72. D. James) – Cavani (82. van de Beek).

Brighton & Hove Albion FC Sánchez – White, Dunk (C), Veltman – Groß, Bissouma, Lallana (88. Zeqiri), Moder (87. Džahánbachš) – Trossard (63. Mac Alister), Maupay – Welbeck.

Aston Villa FC - Fulham FC 3:1 (0:0)

Branky: 78. Trézéguet, 81. Trézéguet, 87. Watkins - 61. A. Mitrović. Rozhodčí: Madley – Holmes, Long. ŽK:15. Douglas Luiz - 16. J. Andersen, 74. Decordova-Reid.

Aston Villa FC E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Targett – Douglas Luiz (74. Ramsey), J. McGinn – B. Traoré, M. Sanson (67. Davis), El Ghazi (63. Trézéguet) – Watkins.

Fulham FC Aréola – Tete, J. Andersen, Adarabioyo, Aina – Reed, Lemina (83. Onomah) – Decordova-Reid, Loftus-Cheek (83. Maja), Lookman (47. Cavaleiro) – A. Mitrović.