Tomáš Souček, záložník West Hamu, se po utkání zdraví s Jürgenem Kloppem,...

Tomáš Souček, záložník West Hamu, se po utkání zdraví s Jürgenem Kloppem, trenérem Liverpoolu | foto: AP

Liverpool zvítězil nad West Hamem. Vydra byl u prohry, padl i soupeř Slavie

• 50
Liverpoolští fotbalisté ve 21. kole Premier League i díky dvěma gólům Mohameda Salaha zdolali West Ham 3:1. Za poražené hráli Vladimír Coufal a Tomáš Souček. V akci byl i další Čech: Matěj Vydra zvládl 57 minut, Burnley ale podlehlo Chelsea 0:2. Bylo to premiérové vítězství nového kouče Thomase Tuchela.

Liverpool nastoupil bez několika zraněných opor, kromě dlouho absentujícího Virgila van Dijka nebyl trenérovi Jürgenu Kloppovi k dispozici ani Fabinho či Sadio Mané. Roli tahouna na sebe vzal Salah, který poprvé otevřel hlubokou obranu West Hamu až přesným obstřelem v 57. minutě.

Nedlouho poté se egyptský reprezentant radoval znovu, když využil rychlého kontru po ubráněném rohovém kopu soupeře.

Vítězství Liverpoolu v 84. minutě ještě stvrdil Georginio Wijnaldum, snížení Craiga Dawsona o tři minuty později už na dělbu bodů vliv nemělo. Souček dostal žlutou kartu, stejně jako Coufal odehrál celý zápas.

Fotbalisté Chelsea utnuli sérii tří domácích ligových duelů bez výhry. V prvním zápase pod taktovkou Thomase Tuchela, který v úterý nahradil odvolaného Franka Lamparda, proti Wolverhamptonu (0:0) Chelsea i přes jasnou střeleckou převahu neskórovala a i tentokrát spoustu šancí nevyužila.

Ale proměnila aspoň některé z nich.

Úvodní gól obstaral ve 40. minutě kapitán César Azpilicueta, který se trefil poprvé po roce. Pojistku přidal další obránce Marcos Alonso, který oslavil brankou teprve čtvrtý ligový start v ročníku.

Útočník Leedsu Patrick Bamford zařídil gólem a dvěma asistencemi obrat nováčka 3:1 na hřišti třetího Leicesteru.

Leicester se přitom ujal vedení ve 13. minutě, prosadil se Harvey Barnes, který se trefil počtvrté v sedmi posledních zápasech Premier League.

Leeds rychle vyrovnal, Bamfordovu přihrávku zužitkoval Stuart Dallas. Hosté dokonali obrat po půli díky Bamfordově trefě a nahrávce Jacku Harrisonovi, který výhru United zpečetil. Leeds je i díky dnešnímu výsledku druhým nejlépe skórujícím týmem venku, kde dal 22 branek. Bamford je s 11 góly na třetím místě v tabulce střelců.

Brighton doma přehrál Tottenham 1:0, jediný gól vstřelil v 17. minutě po rychlé kombinaci Leandro Trossard. Tottenham v druhém poločase zatlačil na soupeře, ten však hrozil z brejků. Jeden z nich mohl využít střídající Aaron Connolly, jeho střelu do odkryté branky však skluzem zneškodnil obránce Toby Alderweireld.

Tottenham prohrál druhé ligové utkání za sebou a v tabulce je šestý, Brightonu druhá výhra ve třech zápasech pomohla k sedmibodovému polštáři na sestupové pozice.

V sobotu Arsenal remizoval s Manchesterem United. City poslednímu týmu dalo jeden gól a zvýšilo náskok.

Nedělní výsledky 21. kola: Chelsea - Burnley 2:0 (40. Azpilicueta, 84. Alonso), Leicester - Leeds 1:3 (13. Barnes - 15. Dallas, 70. Bamford, 84. Harrison), West Ham United - Liverpool 1:3 (87. Dawson - 57. a 68. Salah, 84. Wijnaldum), Brighton - Tottenham 1:0 (17. Trossard).

Leicester City - Leeds United 1:3 (1:1)

Branky: 13. H. Barnes - 15. Dallas, 70. Bamford, 84. Harrison. Rozhodčí: Kavanagh – Cook, Masseyová-Ellisová. ŽK:38. Ayling, 62. Dallas, 74. Klich.

Leicester City Schmeichel (C) – Castagne (37. R. Pereira), Fofana (80. Ünder), J. Evans, Justin – N. Mendy, Tielemans – Albrighton (46. Söyüncü), Maddison, H. Barnes – Ayoze Pérez.

Leeds United Meslier – Ayling, Cooper (C), Struijk, Alioski – Phillips – Raphinha (80. Costa), Dallas, Rodrigo (21. Klich), Harrison – Bamford.

Přejít na on-line reportáž

Brighton & Hove Albion FC - Tottenham Hotspur 1:0 (1:0)

Branky: 17. Trossard. Rozhodčí: Bankes – Davies, Mainwaring. ŽK:71. Maupay, 86. Burn - 66. Alderweireld.

Brighton & Hove Albion FC Sánchez – White, Dunk (C), Webster – Veltman (72. Burn), Groß, Bissouma, Mac Alister, March – Maupay (79. Lallana), Trossard (79. Connolly).

Tottenham Hotspur Lloris (C) – Rodon, Alderweireld, D. Sánchez (46. Vinícius) – Moussa Sissoko, P.-E. Höjbjerg, Ndombèlé (74. Lamela), B. Davies – Bale (61. Lucas Moura), Bergwijn – Son Heung-min.

West Ham United - Liverpool FC 1:3 (0:0)

Branky: 87. C. Dawson - 57. M. Salah, 68. M. Salah, 84. Wijnaldum. Rozhodčí: Moss – Perry, Robathan. ŽK:47. Rice, 49. Souček.

West Ham United Fabiański – Coufal, C. Dawson, Ogbonna, Cresswell – Souček, Rice (C) – Bowen (79. Fredericks), Benrahma, Fornals (62. Jarmolenko) – Antonio (79. Noble).

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold, N. Phillips, J. Henderson (C), Robertson – Th. Alcântara, Wijnaldum, Milner (57. Jones) – M. Salah, Origi (80. Oxlade-Chamberlain), Shaqiri (69. Firmino).

Chelsea FC - Burnley FC 2:0 (1:0)

Branky: 40. Azpilicueta, 84. M. Alonso. Rozhodčí: Graham Scott – Darren Cann, Tim Wood. ŽK:60. A. Westwood.

Chelsea FC Mendy – Azpilicueta (C), Silva, Rüdiger – Hudson-Odoi (73. R. James), Jorginho, Kovačić, M. Alonso – Mount (80. Havertz), Werner – T. Abraham (46. Pulisic).

Burnley FC Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Pieters – Brady (76. Mumbongo), A. Westwood, Cork, McNeil – Vydra (57. Jay Rodriguez), Wood (62. Gudmundsson).