Záložník Thiago Alcantara z Liverpoolu se raduje ze svého gólu proti...

Záložník Thiago Alcantara z Liverpoolu se raduje ze svého gólu proti Southamptonu. | foto: AP

Vítězství Arsenalu řídili mladíci, Liverpool dal zase čtyři góly

• 10
Fotbalisté Arsenalu zvítězili ve 13. kole anglické Premier League nad posledním Newcastlem 2:0 díky brankám mladíků Bukaya Saky a Gabriela Martinelliho. Hosté se od začátku sezony ještě nedočkali tříbodového zisku. Liverpool porazil 4:0 Southampton, dva góly dal Diogo Jota.

Liverpool potvrdil skvělou domácí formu, na stadionu Anfield vyhrál poslední čtyři utkání se skóre 12:0. Jota stál ve 2. a 32. minutě na konci pohledných kombinací a navýšil svůj střelecký účet na sedm ligových gólů. O druhé místo v tabulce kanonýrů Premier League se dělí i se spoluhráčem Maném, další kolega z útoku Salah je v čele s 11 trefami.

Liverpool je o bod za vedoucí Chelsea, kterou čeká v neděli šlágr proti Manchesteru United. Manchester City je o dva body třetí a bude ve stejný den hostit West Ham.

V prvním poločase utkání Arsenalu s Newcastlem trefily oba celky brankovou konstrukci, bezgólový stav ale prolomil až v 56. minutě Saka, který po trpělivé kombinaci prostřelil zblízka Dúbravku. O deset minut později přidal pojistku po 93 sekundách pobytu na hřišti střídající Martinelli.

Nedělní šlágr Chelsea - Manchester United. Sledujte na O2 TV Sport se slevou

Newcastlu nepomohla ani přítomnost nového kouče Eddieho Howea, který minulý týden kvůli karanténě chyběl při premiérovém utkání po jmenování do funkce. Jeho noví svěřenci ani na třináctý pokus neudrželi čisté konto a dál uzavírají tabulku o tři body za Norwichem, který remizoval 0:0 s Wolverhamptonem.

Bez branek také skončil duel mezi Brightonem a Leedsem.

Aston Villa zdolala 2:1 Crystal Palace a zvládla i druhé utkání pod vedením trenéra Stevena Gerrarda. O výhře rozhodl v 86. minutě McGinn. Oba týmy mají po 16 bodech a seřadily se vedle sebe ve středu tabulky.

Sobotní zápasy 13. kola:  Arsenal - Newcastle 2:0 (56. Saka, 66. Martinelli), Crystal Palace - Aston Villa 1:2 (90.+5 Guéhi - 15. Targett, 86. McGinn), Liverpool - Southampton 4:0 (2. a 32. Jota, 37. Thiago, 52. Van Dijk), Norwich - Wolverhampton 0:0,  Brighton - Leeds 0:0

Arsenal FC - Newcastle United 2:0 (0:0)

Branky: 56. Saka, 66. Martinelli. Rozhodčí: Attwell – Cook, Lenard – Scott VAR: England, Scholes. ŽK:76. Aubameyang - 44. Ritchie, 47. Krafth, 63. Lascelles.

Arsenal FC Ramsdale – Tomijasu, White, Gabriel, N. Tavares – Saka (64. Martinelli), Partey (85. Alnaní), Lokonga, Smith-Rowe – Ödegaard – Aubameyang (C) (76. A. Lacazette).

Newcastle United Dúbravka – Fraser, Krafth, Lascelles (C) – Schär, Ritchie (67. M. Almirón), Shelvey (89. Hayden), Willock – Joelinton (67. Jacob Murphy), C. Wilson, Saint-Maximin.

Přejít na on-line reportáž

Crystal Palace FC - Aston Villa FC 1:2 (0:1)

Branky: 90+5. Guehi - 15. Targett, 86. J. McGinn. Rozhodčí: Sailsbury – Hussin, Smith – Atkinson VAR: Tierney, Massey-Ellis. ŽK:29. Zaha, 44. J. Ward, 56. Milivojević - 29. Cash, 54. Nakamba, 72. Douglas Luiz.

Crystal Palace FC Guaita – J. Ward, Tomkins, Guehi, T. Mitchell – Gallagher, Milivojević (C) (60. Eze), Kouyaté – Olise (88. J. Ayew), Ch. Benteke, Zaha (72. Edouard).

Aston Villa FC E. Martínez – Cash, Konsa, Mings (C), Targett – J. McGinn, Nakamba – Bailey (77. El Ghazi), J. Ramsey (66. Douglas Luiz), Young (85. Buendía) – Watkins.

Liverpool FC - Southampton FC 4:0 (3:0)

Branky: 2. Diogo Jota, 32. Diogo Jota, 37. Th. Alcântara, 52. V. van Dijk. Rozhodčí: Marriner – Long, Ledger – Mason (VAR).. ŽK:11. Bednarek.

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, V. van Dijk, Robertson – J. Henderson (C) (67. Milner), Fabinho, Th. Alcântara (59. Oxlade-Chamberlain) – M. Salah, Diogo Jota (81. Minamino), Mané.

Southampton FC A. McCarthy – Bednarek (46. Redmond), Lyanco, Salisu – Livramento, Ward-Prowse (C), Romeu, Perraud (88. Walker-Peters) – Broja, Ch. Adams (46. Tella), A. Armstrong.

Norwich City - Wolverhampton Wanderers 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Hooper – Wood, Eaton. ŽK:26. Gilmour, 50. B. Gibson - 31. Neves, 53. N. Semedo. Diváci: 26 911.

Norwich City Krul – M. Aarons, G. Hanley (C), B. Gibson, B. Williams – Gilmour, Normann (35. Rupp), McLean – Rašica (82. Dowell), Pukki, Sargent (68. Tzolis).

Wolverhampton Wanderers J. Sá – Kilman, Coady (C), Saïss – N. Semedo (76. Dendoncker), Neves, Moutinho, Aït-Nouri – Trincão (68. Traoré), Jiménez, Hwang Hi-čchan (90+2. Hoever).

Brighton & Hove Albion FC - Leeds United 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Pawson – Betts, West. ŽK:81. Bissouma - 5. Firpo, 66. D. Llorente, 85. Shackleton. Diváci: 31 166.

Brighton & Hove Albion FC Sánchez – Veltman, Dunk (C), Webster – Lamptey (76. March), Groß, Bissouma, Moder (82. Sarmiento), Cucurella – Maupay (68. Locadia), Trossard.

Leeds United Meslier – Dallas, D. Llorente, Cooper (C), Firpo (46. Shackleton) – Raphinha, Rodrigo, Phillips (46. Struijk), Forshaw, Harrison (63. T. Roberts) – D. James.