SOUHRA STŘÍDAJÍCÍCH. Alex Oxlade-Chamberlain (mimo záběr) centroval, druhý...

SOUHRA STŘÍDAJÍCÍCH. Alex Oxlade-Chamberlain (mimo záběr) centroval, druhý střídající hráč Olivier Giroud se pověsil do vzduchu a v 89. minutě vyrovnal na 1:1. | foto: Reuters

Arsenal remizoval s United, City vyhrálo a dotáhlo se na Liverpool

• 35
Díky souhře střídajících fotbalistů vybojoval Arsenal na hřišti Manchesteru United ve 12. kole Premier League alespoň bod. O remíze 1:1 rozhodl - první hostující střelou mezi tři tyče - v 89. minutě náhradník Olivier Giroud, domácí předtím vedli díky trefě Juana Maty.

Stále platí, že trenér José Mourinho s Arsenalem v anglické lize neprohrál. Jeho svěřenci měli ve šlágru 12. kola herně navrch a vytvářeli si slibné možnosti, které se jim ale dlouho nedařilo proměňovat. Přímý kop Juana Maty prolétl v páté minutě kolem tyče, stejného hráče krátce před poločasem vychytal Petr Čech v bráně hostí.

Bývalá reprezentační jednička si poradila i s obloučkem Anthonyho Martiala. Krátce předtím se u postranní čáry hodně čílil trenér Mourinho, jemuž se nelíbilo neodpískání penalty po souboji mezi Antoniem Valenciou a levým bekem hostí Nachem Monrealem. Domácí se mohli radovat až v 69. minutě, když skvěle hrající Mata zakončil povedenou kombinaci Paula Pogby s Anderem Herrerou.

Arsenal odvrátil porážku na poslední chvíli díky kombinaci dvou náhradníků. Alex Oxlade-Chamberlain prchl po pravém křídle a nacentroval do vápna k Olivieru Giroudovi, jenž razantní hlavičkou překonal brankáře Davida De Geu. Byla to vůbec první přímá střela hostí v zápase.

Manchester City se dotáhl na čelo, Tottenham stále neprohrál

V sestavě Manchesteru City se překvapivě objevil zkušený záložník Yaya Touré, který doposud pod trenérem Pepem Guardiolou nastoupil pouze jednou. A byl výraznou postavou utkání proti Crystal Palace. Hráč z Pobřeží Slonoviny otevřel skóre utkání ve 39. minutě - trefil se poprvé od ledna.

Domácím se po změně stran podařilo zásluhou Connora Wickhama vyrovnat, avšak ze hosté se radují ze tří bodů. Ty zařídil v 83. minutě druhým zásahem v utkání Touré. Manchester City se tak bodově dotáhl na první Liverpool.

Lídr tabulky totiž remizoval 0:0 se Southamptonem (jeho sestavu najdete ZDE), nejbližším soupeřem pražské Sparty v Evropské lize. Liverpool vypálil v zápase 15 střel, avšak pouze dva pokusy mířily na bránu domácích.

Vypjaté londýnské derby mezi Tottenhamem a West Hamem nakonec lépe zvládli domácí, i když ještě v 88. minutě prohrávali 1:2. Vedení hostí zařídil Michail Antonio, pak sice při svém debutu skóroval mladý Harry Winks, avšak náskok vrátil West Hamu z penalty Manuel Lanzini.

HRDINA. Útočník Tottenhamu Harry Kane otočil dvěma góly během tří minut skóre v...

Závěr utkání ale patřil Tottenhamu, respektive útočníkovi Harrymu Kaneovi. Anglický reprezentant nejprve srovnal na 2:2 a v nastaveném čase rozhodl z pokutového kopu o vítězství domácích. Tottenham i nadále zůstává jediným neporaženým týmem v soutěži.

Leicester, překvapivý šampion minulého ročníku, nezvládl duel s Watfordem a po prohře 1:2 ho v tabulce dělí jen dva body od sestupových pozic. Trenér Claudio Ranieri odkoučoval jubilejní padesáté utkání na lavičce Leicesteru.

Výsledky 12. kola: Manchester United - Arsenal 1:1 (69. Mata - 89. Giroud), Crystal Palace - Manchester City 1:2 (66. Wickham - 39. a 83. Touré), Everton - Swansea 1:1 (89. Coleman - 41. Sigurdsson z pen.), Southampton - Liverpool 0:0, Stoke - Bournemouth 0:1 (26. Aké), Sunderland - Hull 3:0 (62. a 84. Anichebe, 34. Defoe), Watford - Leicester 2:1 (1. Capoue, 12. Pereyra - 15. Mahriz z pen.), Tottenham - West Ham United 3:2 (89. a 90.+1 z pen. Kane, 51. Winks - 24. Antonio, 68. Lanzini z pen.).