Brankář Jordan Pickford (vlevo) z Evertonu zasahuje v zápase proti Tottenhamu.

Brankář Jordan Pickford (vlevo) z Evertonu zasahuje v zápase proti Tottenhamu. | foto: Reuters

Leicester vyhrál nad C. Palace a drží třetí místo, Tottenham remizoval

• 4
Fotbalisté Leicesteru vyhráli v 11. kole Premier League na hřišti Crystal Palace 2:0 a drží třetí příčku v tabulce. Vítěznou branku dal hlavou Caglar Söyüncü. Tottenham remizoval na Evertonu 1:1.

Tým Brendana Rodgerse zůstal díky lepšímu skóre na třetí příčce tabulky před Chelsea.

Pro tureckého stopera Söyüncüho šlo o první trefu v dresu Leicesteru, za který nastupuje od léta 2018. Dvě minuty před koncem pak po pohledné kombinaci na jeden dotek potvrdil výhru hostů desátou brankou v ročníku Jamie Vardy, nejlepší střelec ligy.

Tottenham nevyhrál počtvrté v řadě, na Evertonu remizoval 1:1. Vyrovnaný zápas překlopil na stranu hostujících „Spurs“ z brejku v 63. minutě Dele Alli. Everton se tlačil za vyrovnáním o sedm minut později, videorozhodčí však jako penaltu dotek rukou ve vápně Tottenhamu neposoudil.

V 77. minutě byla hra na několik minut přerušena, protože po kontaktu se Son Hung-minem zůstal na trávníku ležet domácí záložník André Gomes. Portugalec byl odnesen na nosítkách s vážně poraněnou nohou, Son byl za zákrok vyloučen. Remízu proti oslabenému Tottenhamu v osmé nastavené minutě zařídil hlavičkou Cenk Tosun.

V sobotu se výsledkově dařilo favoritům, první tři mužstva tabulky těsně zvítězila 2:1 – Liverpool nad Aston Villou, Manchester City nad Southamptonem a Chelsea nad Watfordem.

Nedělní výsledky 11. kola: Crystal Palace - Leicester 0:2 (57. Söyüncü, 88. Vardy), Everton - Tottenham 1:1 (90.+8 Tosun - 63. Alli).