Patrick Bamford z Leedsu se raduje z jednoho ze svých tří gólu v duelu s Aston Villou. | foto: Reuters

Leeds Bamfordovým hattrickem ukončil neporazitelnost Aston Villy

• 0
Fotbalisté Leedsu rázně ukončili neporazitelnost Aston Villy v anglické lize. Díky hattricku Patricka Bamforda zvítězili v předehrávce 6. kola na hřišti birminghamského celku 3:0 a v tabulce se k druhému týmu soutěže přiblížili na dva body.

Aston Villa čtyři dosavadní zápasy vyhrála při skóre 12:2 včetně demolice mistrovského Liverpoolu (7:2), tentokrát ale svěřenci trenéra Deana Smitha narazili. Po bezbrankovém poločase neuhlídali Bramforda, který se během 19 minut prostřílel na třetí místo v tabulce kanonýrů.

V 55. minutě otevřel sedmadvacetiletý útočník skóre z dorážky a pak dvěma technickými střelami do rohů branky rozšířil počet gólů v sezoně na šest.

O jeden zásah více mají na kontě jen Korejec Son Hung-min z Tottenhamu a Dominic Calvert-Lewin z vedoucího Evertonu.

Výsledek 6. kola:
Aston Villa - Leeds 0:3 (55., 67. a 74. Bamford).

Aston Villa FC - Leeds United 0:3 (0:0)

Branky: 55. Bamford, 67. Bamford, 74. Bamford. Rozhodčí: P. Tierney (Anglie). ŽK:70. Grealish - 10. Struijk, 53. Alioski, 90+3. Klich.

Aston Villa FC E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Targett – Douglas Luiz, J. McGinn – Trézéguet (67. B. Traoré), Barkley, Grealish – Watkins.

Leeds United Meslier – Dallas, Ayling, Koch, Alioski – Struijk (21. Shackleton) – Costa (83. Raphinha), Klich, Rodrigo (80. P. Hernández), Harrison – Bamford.