Fotbalista Eden Hazard z Chelsea kličkuje s míčem před Jeffersonem Lermou z...

Fotbalista Eden Hazard z Chelsea kličkuje s míčem před Jeffersonem Lermou z Bournemouthu. | foto: AP

Liverpool i Chelsea stoprocentní, v patách jim zůstává Manchester City

• 25
Čtvrtý zápas, čtvrtá výhra. Liverpool i Chelsea vstoupily do nové sezony anglické ligy náramně a před reprezentační přestávkou zůstávají na čele tabulky. Liverpool, který v úvodním utkání víkendu porazil fotbalisty Leicesteru na jejich hřišti 2:1, prožívá nejlepší vstup do sezony od roku 1990. Chelsea doma skolila Bournemouth.

Třetí je Manchester City, který ve večerním sobotním utkání porazil 2:1 Newcastle.

Obhájce titulu vedl od 8. minuty, po přihrávce Mendyho se přesným obstřelem prosadil Sterling. Svěřenci trenéra Beníteze ale dokázali po půlhodině srovnat. Rondón perfektně načasoval přihrávku na nabíhajícího Yedlina a ten propálil Edersona.

Tři body zařídil favoritovi po změně stran povedenou střelou ze střední vzdálenosti Walker. Anglický obránce vstřelil svůj první gól v 52. zápase v dresu „Citizens“. Newcastle nevyhrál nad Manchesterem City už 22. zápas v řadě.

Čtvrtý Tottenham a pátý Watford, zbylé dva dosud stoprocentní týmy v soutěži, nastoupí v neděli odpoledne proti sobě.

Byl to dosud nejtěžší zápas Liverpoolu v sezoně. Zatímco předchozí duely zvládl relativně snadno, navíc bez inkasovaného gólu, na hřišti Leicesteru musel tvrdě dřít, aby odvezl všechny body.

Zvlášť v závěru se po kontaktním gólu domácího Ghezzala strachoval. Předcházela mu hrubka nového gólmana Alissona, jenž na kraji pokutového území ztratil míč při pokusu o kličku.

Liverpool za celý druhý poločas ani nevystřelil na bránu, to před přestávkou hrál lépe. Do rychlého vedení se dostal po akci Robertsona s Maném, který trefil svůj čtvrtý gól sezony. V nastaveném čase první půle zvýšil náskok hlavou Firmino.

Chelsea v domácím utkání proti dosud neporaženému Bournemouthu oba góly vstřelila v závěrečné dvacetiminutovce. I přes velkou převahu v držení míče se totiž dlouho nemohla střelecky prosadit.

V největší šanci prvního poločasu trefil Alonso střelou z hranice vápna pouze pravou tyč Begovičovy brány. Favorit se dočkal až v 72. minutě, kdy po spolupráci střídajících hráčů zamířil po Giroudově přiťuknutí přesně k tyči Pedro. Španělský křídelník dal třetí ligovou branku v sezoně. Pět minut před koncem základní hrací doby přidal pojistku křížnou střelou Hazard.

Deandre Yedlin (vpravo) z Newcastlu dostal míč do branky Manchesteru City.
Kyle Walker (v modrém) z Manchesteru City pálí do míče a dává gól.

Brighton prohrával s Fulhamem už o dvě branky, nakonec ale remizoval 2:2. Dlouho to vypadalo, že hosté navážou na své první vítězství po návratu do Premier League z minulého kola. Po necelé hodině hry neproměnil domácí Gross penaltu a naopak londýnský celek poslal do vedení v 43. minutě Schürrle. A v 62. minutě zvýšil čtvrtým gólem v sezoně důrazný Mitrovič.

O pět minut později ale srovnal Murray a stejný hráč zařídil remízu v 84. minutě, kdy proměnil další pokutový kop. Zkušený anglický útočník dal v roce 2018 v domácích zápasech už osmý gól. Pouze Mohamed Salah (13) a Sergio Agüero (12) jich dali v anglické nejvyšší soutěži víc.

Jako jediný tým Premier League zůstáva bez bodu West Ham, o jeho domácí porážce s Wolverhamptonem rozhodl v třetí minutě nastavení Traoré.

Sobotní výsledky 4. kola: Leicester - Liverpool 1:2 (63. Ghezzal - 10. Mané, 45. Firmino), Chelsea - Bournemouth 2:0 (72. Pedro, 85. Hazard), Crystal Palace - Southampton 0:2 (47. Ings, 90.+2 Hojbjerg), Everton - Huddersfield 1:1 (36. Calvert-Lewin - 34. Billing), West Ham United - Wolverhampton 0:1 (90.+3 Traoré), Manchester City - Newcastle 2:1 (8. Sterling, 52. Walker - 30. Yedlin).

Leicester City - Liverpool FC 1:2 (0:2)

Branky: 63. R. Ghezzal - 10. Mané, 45. Firmino. Rozhodčí: Tierney – Cann, Holmes. ŽK:61. R. Ghezzal, 88. N. Mendy, 90+5. Ndidi - 55. V. van Dijk, 90+3. Milner.

Leicester City Schmeichel – R. Pereira, Morgan, Maguire, Chilwell – N. Mendy, Ndidi – R. Ghezzal, Maddison (83. Amartey), Albrighton (61. Iheanacho) – Gray (75. Okazaki).

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold (89. Matip), Joe. Gomez, V. van Dijk, Robertson – Wijnaldum, Henderson (71. Keïta), Milner – M. Salah (70. Shaqiri), Firmino, Mané.

Chelsea FC - AFC Bournemouth 2:0 (0:0)

Branky: 72. Pedro, 85. E. Hazard. Rozhodčí: Mason – Wilkes, Perry. ŽK:33. Alonso, 55. Kanté - 20. Gosling, 70. Lerma.

Chelsea FC Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Rüdiger, David Luiz, Alonso – Kanté, Jorginho, Kovačić (79. Loftus-Cheek) – Willian (65. Pedro), Morata (61. Giroud), E. Hazard.

AFC Bournemouth Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, Rico – A. Smith (80. Ibe), Gosling, Lerma (88. L. Cook), Fraser – J. King (80. Mousset), C. Wilson.

Brighton & Hove Albion FC - Fulham FC 2:2 (0:1)

Branky: 68. G. Murray, 84. G. Murray - 44. Schürrle, 62. A. Mitrović. Rozhodčí: Probert L. (Eng). ŽK:45. Stephens, 53. D. Pröpper, 59. G. Murray - 82. Johansen, 83. A. Mitrović, 90+4. Le Marchand.

Brighton & Hove Albion FC Ryan – Bong, Dunk (C), Duffy, Montoya – March, Stephens, D. Pröpper (74. Locadia), Knockaert (74. Džahánbachš) – Groß (60. Bissouma) – G. Murray.

Fulham FC Bettinelli – Le Marchand, Odoi, Mawson, Fosu-Mensah – Seri, K. McDonald (C), Anguissa (73. Johansen) – Vietto (73. Sessegnon), A. Mitrović, Schürrle (89. Chambers).

West Ham United - Wolverhampton Wanderers 0:1 (0:0)

Branky: 90+3. Traoré. Rozhodčí: Kavanagh – Long, Massey-Eliss. ŽK:24. Fredericks, 60. Cresswell - 79. R. Bennett.

West Ham United Fabiański – Fredericks, Balbuena, Diop, Cresswell – Ca. Sánchez, Wilshere (64. Obiang) – Antonio (75. J. Hernández), Anderson, Snodgrass (46. Jarmolenko) – Arnautović (C).

Wolverhampton Wanderers Patrício – R. Bennett, Coady (C), Boly – Doherty, Neves, Moutinho, J. Castro – Costa (72. Bonatini), Diogo Jota (62. Traoré) – Jiménez (87. Vinagre).

Everton FC - Huddersfield Town 1:1 (1:1)

Branky: 36. Calvert-Lewin - 34. Biling. Rozhodčí: S. Attwell – E. Smart M. Scholes. ŽK:55. Holgate, 63. Davies, 86. Schneiderlin - 4. Biling, 74. Hadergjonaj, 89. M. Jörgensen.

Everton FC Pickford – Coleman (C), Holgate, K. Zouma, Digne (75. Baines) – Davies, Schneiderlin – Walcott (56. Lookman), G. Sigurdsson (75. Niasse), Calvert-Lewin – Tosun.

Huddersfield Town Lössl – Hadergjonaj (76. Durm), Schindler (C), M. Jörgensen, T. Kongolo, Löwe – van La Parra, Biling, Mooy, Diakhaby (60. Kachunga) – Mounié (90+2. Depoitre).

Crystal Palace FC - Southampton FC 0:2 (0:0)

Branky: 47. Ings, 90+3. P.-E. Höjbjerg. Rozhodčí: Atkinson – Betts, Kirkup. ŽK:65. Wan-Bissaka - 77. Vestergaard.

Crystal Palace FC Hennessey – Wan-Bissaka, Kelly, M. Sakho, van Aanholt – Townsend (71. Kouyaté), Milivojević (C), McArthur, Schlupp (76. Meyer) – Ch. Benteke, J. Ayew (76. Sörloth).

Southampton FC A. McCarthy – Soares, Vestergaard, Hoedt, Bertrand (C) – M. Elyounoussi (73. Targett), P.-E. Höjbjerg, Lemina, Redmond – S. Long (61. Ch. Austin) – Ings (78. Romeu).

Manchester City - Newcastle United 2:1 (1:1)

Branky: 8. Sterling, 52. Walker - 30. Yedlin. Rozhodčí: K. Friend – S. Bennett, D. Eaton. Diváci: 53946.

Manchester City Ederson – Walker, Stones, Laporte, Mendy – Mahríz (76. Gündoğan), Fernandinho, D. Silva (C) (89. Kompany) – Sterling, Agüero, Jesus (58. B. Silva).

Newcastle United Dúbravka – Yedlin, Lascelles (C), F. Fernández, Clark (81. Jacob Murphy), P. Dummett – Kenedy (54. Atsu), Ki Song-jung, Diamé, Ayoze Pérez – Rondón (73. Joselu).