Josh Sargent z Norwiche bojuje na hřišti Newcastlu.

Josh Sargent z Norwiche bojuje na hřišti Newcastlu. | foto: Reuters

Newcastle hrál téměř celý zápas v deseti, s Norwichem vybojoval remízu

• 1
Dvěma zápasy odstartovalo 14. kolo anglické ligy. Fotbalisté Newcastlu stále vyhlížejí lepší časy a dál čekají na první výhru. Bojovný duch jim ale nechybí - po vyloučení Ciarana Clarka z deváté minuty ubojovali remízu 1:1 s Norwichem. Leeds díky šťastné penaltě za nastřelenou ruku v nastavení zdolal Crystal Palace 1:0.

Newcastle zůstává se sedmi body na posledním 20. místě, jeho dnešní soupeř má o tři body více a je osmnáctý.

Newcastle nevstoupil do záchranářské bitvy dobře. Už v deváté minutě dostal za faul na unikajícího Pukkiho červenou kartu Clark a stal se druhým nejrychleji vyloučeným hráčem „Strak“ v historii soutěže. Dříve v utkání oslabil Newcastle jen Dabizas v roce 2002, a to po čtyřech minutách duelu s Blackburnem.

Navzdory oslabení Newcastle po hodině hry udeřil. Po rohovém kopu trefil hlavičkující Fernández ruku jednoho z hostujících hráčů a rozhodčí Madley nařídil po konzultaci s videem pokutový kop. K němu se postavil Wilson, prostřelil i za pomoci břevna gólmana Krula a připsal si pátou brankou v tomto ligovém ročníku. Zároveň proměnil v anglické lize desátou penaltu z jedenácti.

Vedení však domácím nevydrželo. Jedenáct minut před koncem vyboxoval brankář Dúbravka míč k Janulisovi, jenž našel pohotovým centrem Pukkiho a ten vstřelil třetí gól z posledních čtyř duelů.

Slovenský gólman přesto v závěru zachránil Newcastlu alespoň bod, když po chybě Schära zneškodnil únik Lees-Meloua.

Anglická fotbalová liga - 14. kolo: Newcastle - Norwich 1:1 (61. Wilson z pen. - 79. Pukki), Leeds - Crystal Palace 1:0 (90.+3 Raphinha z pen.).

Newcastle United - Norwich City 1:1 (0:0)

Branky: 61. C. Wilson - 79. Pukki. Rozhodčí: Madley – Ledger, Scholes. ČK:9. Clark. Diváci: 50 757.

Newcastle United Dúbravka – Manquillo, Schär, Clark, Lewis – Fraser (11. Fernández), Shelvey, Willock (73. Hayden), Saint-Maximin (78. Almirón) – Wilson /C/, Joelinton.

Norwich City Krul – Aarons, Hanley /C/, Gibson, Williams (73. Giannoulis) – Rupp – Sargent (67. Idah), Gilmour, McLean, Tzolis (46. Lees-Melou) – Pukki.

Přejít na on-line reportáž

Leeds United - Crystal Palace FC 1:0 (0:0)

Branky: 90+4. Raphinha. Rozhodčí: Friend – Holmes, Beck. ŽK:42. Struijk, 47. Firpo, 72. Dallas, 87. T. Roberts, 90+6. Forshaw - 37. J. Ward, 39. Gallagher, 90+3. Guehi. Diváci: 35 558.

Leeds United Meslier – Dallas, D. Llorente, Cooper (C), Struijk (46. Firpo) – Phillips, Forshaw – Raphinha, Klich (46. Rodrigo), D. James – T. Roberts (90+5. Cresswell).

Crystal Palace FC Guaita – J. Ward (C), Tomkins, Guehi, T. Mitchell – Gallagher, Kouyaté, Schlupp (81. Hughes) – J. Ayew (90. Olise), Edouard (68. Ch. Benteke), Zaha.