Raheem Sterling z Manchesteru City (v modrém) si kryje míč v zápase proti...

Raheem Sterling z Manchesteru City (v modrém) si kryje míč v zápase proti Bournemouthu. | foto: Reuters

Manchester City má další vítězství, United ztratili body potřetí v řadě

• 0
Fotbalisté Manchesteru City vyhráli v Premier League dvanácté utkání ze čtrnácti a v tabulce zůstávají jednoznačně první. To jejich městští rivalové United potřetí v řadě ztratili body a jsou na sedmém místě. V Southamptonu remizovali 2:2.

V 16. minutě se po Saného zakončení dostal k odraženému míči Bernardo Silva a poslal míč do odkryté brány. Těsně před koncem úvodního dějství ale vyrovnal hlavou Wilson. Útočník Bournemouthu se podílel v posledních 15 zápasech na 12 brankách svého týmu (8 gólů a 4 asistence).

Po přestávce si ale vzal favorit vedení zpět. Už osmý gól v kariéře proti Bournemouthu vstřelil Sterling a deset minut před koncem zvýšil po Saného přihrávce před bránu Gündogan. Sané přihrál od začátku minulé sezony na 20. gól, což je nejlepší bilance v lize.

Manchester United na hřišti Southamptonu vybojoval bod za remízu 2:2, byť brzy prohrával už o dva góly.

Southampton byl na nejlepší cestě, aby se po devíti zápasech dočkal výhry. Ve 13. minutě dal svůj třetí gól za poslední dvě ligová utkání Armstrong a následně se blýskl precizní střelou z přímého kopu Soares.

United ale dokázali ještě do konce úvodního dějství vyrovnat. Po půlhodině si připsal první ligový gól po 981 minutách hry a 12 zápasech Lukaku, který proměnil Rashfordovu přihrávku. O šest minut později srovnal po další Rashfordově asistenci Herrera.

Leicester porazil 2:0 Watford a bez porážky je v lize už pět zápasů. Do vedení poslal domácí v 12. minutě z pokutového kopu Vardy. Anglický kanonýr proměnil i třetí penaltu v sezoně. Navíc od ročníku 2014/15 získal pro svůj tým už 14. pokutový kop, což je nejvíc v celé Premier League. O 11 minut později si Maddison na hranici vápna poradil se třemi obránci a poslal míč k tyči Fosterovy brány.

Brighton otočil zápas proti oslabenému Huddersfieldu a vyhrál 2:1. Domácím nestačil k bodům ani nejrychlejší gól v této sezoně anglické ligy, který vstřelil po 55 sekundách hry hlavou stoper Jörgensen. V 32. minutě se totiž nechal vyloučit po ostrém šlapáku Mounié a Brighton v přesilovce zápas otočil. V nastaveném čase prvního poločasu srovnal Duffy a v 69. minutě rozhodl svým prvním gólem v Premier League rumunský útočník Andone.

Newcastle po třech výhrách podlehl na svém stadionu West Hamu 0:3, dva góly mu dal Javier Hernández. Burnley bez Matěje Vydry prohrálo 0:2 s Crystal Palace.

Sobotní výsledky 14. kola: Crystal Palace - Burnley 2:0 (16. McArthur, 77. Townsend), Huddersfield - Brighton 1:2 (1. Jörgensen - 45.+4 Duffy, 69. Andone), Leicester - Watford 2:0 (12. Vardy z pen., 23. Maddison), Manchester City - Bournemouth 3:1 (16. B. Silva, 57. Sterling, 80. Gündogan - 44. Wilson), Newcastle - West Ham United 0:3 (11. a 63. Hernández, 90.+3 Anderson), Southampton - Manchester United 2:2 (13. Armstrong, 20. Soares - 33. Lukaku, 39. Herrera).