Momentka z duelu Swansea (bílá) - Liverpool. Nejvýše vyskočil Virgil Van Dijk.

Momentka z duelu Swansea (bílá) - Liverpool. Nejvýše vyskočil Virgil Van Dijk. | foto: AP

Neporazitelnost skončila. Liverpool padl na hřišti poslední Swansea

• 12
Možná ten nejméně pravděpodobný soupeř ukončil neporazitelnost fotbalistů Liverpoolu. V dohrávce 24. kola anglické ligy prohráli svěřenci Jürgena Kloppa na hřišti poslední Swansea 0:1. Porážku utrpěli poprvé od října a po osmnácti soutěžních zápasech.

Slabá chvíle Liverpoolu přišla týden poté, co doma ve skvělé bitvě (4:3)  ukončil neporazitelnost Manchesteru City..

Domácí v prvním poločase přečkali dvě velké šance Liverpoolu a pět minut před pauzou udeřili, když se po odraženém rohu prosadil Alfie Mawson.

Svěřencům Jürgena Kloppa se ve druhé půli nepodařilo prolomit obranu outsidera. Několik slibných možností zahodil nejlepší střelec týmu Mohamed Salah, jeho ofenzivní kolega Roberto Firmino pak v nastavení hlavičkoval do tyče.

Swansea se bodově dotáhla na předposlední West Bromwich, na první nesestupovou pozici velšský celek ztrácí tři body.

Anglická fotbalová liga - dohrávka 24. kola: Swansea - Liverpool 1:0 (40. Mawson). Zpravodajství z víkendových zápasů najdete ZDE.

Swansea City - Liverpool FC 1:0 (1:0)

Branky: 41. Mawson. Rozhodčí: Neil Swarbrick – Constantine Hatzidakis, Daniel Cook – Mike Jones. ŽK:44. Robertson, 45. Matip.

Swansea City Fabiański – Naughton, van der Hoorn, F. Fernández (C), Mawson, M. Olsson – Ki Song-jung, Fer, Clucas – Dyer (65. T. Carroll), J. Ayew (79. Bony).

Liverpool FC Karius – Joe. Gomez, Matip, V. van Dijk, Robertson – Can (C), Wijnaldum (73. Ings) – M. Salah, Oxlade-Chamberlain (68. Lallana), Mané – Firmino.

1 Manchester City 24 21 2 1 70:18 65
2 Manchester U. 24 16 5 3 49:16 53
3 Chelsea 24 15 5 4 45:16 50
4 Liverpool 24 13 8 3 54:29 47
5 Tottenham 24 13 6 5 47:22 45
6 Arsenal 24 12 6 6 45:31 42
7 Leicester 24 9 7 8 36:32 34
8 Burnley 24 9 7 8 19:21 34